HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
30.06.2021 Turnaje

Dorostenci přivezli z Markmed poháru bronzové medaile!

Dvojice pro play-off Markmed turnaje dorostu se určily již v sobotu. Základní skupiny totiž poukázaly na týmy, jež se v neděli praly o cenné kovy. Nejlepší čtyři celky, které postoupily z prvních dvou míst, byly Heřmanův Městec, Kladno, Nové Strašecí a Hostivař! Kdo získal zlaté medaile?

V sobotu 26. června vypukl na zimním stadionu ve Světlé nad Sázavou vrcholný turnaj dorostu, kam zamířilo 8 mančaftů. Z prvních dvou pozic se do bojů o cenné kovy posunul celek Heřmanova Městce a Hostivaře. Kdo se dostal dál v souboji o medaile? Kdo z favoritů se musel srovnat s „nepostupem“?

Skupina A

Jasným favoritem skupiny A byla pražská Hostivař a celek Karviné. Prvnímu zmíněnému klubu se však dařilo o mnoho lépe. Tyto celky se potkaly hned v úvodním duelu turnaje, ve kterém Hostivař lehce zvítězila 4:0. Pražští hokejbalisté z Hostivaře dále narazili na souseda z Palmovky, kterého ze hřiště ve Světlé nad Sázavou vyprovodili 5 góly. Jediným, kdo se Hostivaři skoro vyrovnal, byl tým Nového Strašecí. Ten s vítězem skupiny A prohrál pouze 0:3. Právě u středočeského Nového Strašecí také panovala dobrá nálada i přes porážku s Hostivaří. Středočeši si totiž vyšlápli na favorita z Karviné, kterého udolali 3:1, remíza s Kovem borcům ze Strašecí napomohla k druhé postupové příčce.

Karviná do Světlé nad Sázavou nepřijela v dobrém rozpoložení, což se odrazilo v prohře s Hostivaří, ale také s Novým Strašecím. Jediného, koho Slezané porazili, bylo pražské Kovo. Pražané z Palmovky však byli papírově velkým outsiderem, a to se také potvrdilo. Na jediné body Kovo dosáhlo proti Středočechům, se kterými Kovo remizovalo 1:1. Bylo tedy velkým překvapením, že Karviná vynechá souboje o medaile.

Skupina B

Ve skupině B začal první duel v 10:50 a hned to byl boj o první příčku v základní skupině. Kladno v utkání dvakrát vedlo, ale dobře naladění Ježci se svému sokovi dokázali vždy vyrovnat. Středočeši spíše tahali za kratší konec, protože v poměru střel a šancí měl jasně navrch Heřmanův Městec. Východočechům se však nepodařilo vstřelit vítěznou branku a duel skončil remízou 2:2, přičemž si oba celky do tabulky připsaly jeden bod. Tato dvě mužstva se dále utkala s pardubickým Autosklem a ústeckou Elbou. Jak Kladno, tak Heřmanův Městec nezaváhaly. S Autosklem si Rysové z Kladna poradili 3:0 a Ježci z východu Čech 2:0. Ježci na závěr skupiny rozebrali Ústí nad Labem 7:0. Kladno také slavilo dva body proti Elbě, ale bylo to o „chlup“. Vyrovnané výkony tak poukázaly na toho, kdo se bude rvát o medaile v nedělním hracím dni.

Méně úspěšnou základní skupinu zažily týmy Pardubic a Ústí nad Labem. Ústečtí hokejbalisté ve všech třech zápasech nedokázali vstřelit ani jednu branku a na druhé straně mince jich hned 9 dostali. Proti Ježkům to byla noční můra, ale proti Kladnu i Pardubicím se Elba natahovala alespoň po bodu, který by jí zajistil šanci na postup do bojů o medaile, to se však nestalo. Pardubice také schytaly dvě porážky, avšak proti Ústí získaly 2 body za výhru 1:0.

Rozjetí Ježci narazili v semifinále na Nové Strašecí, kterému nedali šanci!

Ježci postoupili do „velkého“ semifinále z prvního místa skupiny B. Nové Strašecí se překvapivě do play off prokousalo z 2. pozice skupiny A. Zápas o postup do finále turnaje začal ihned zostra. Ježci totiž v 1. třetině svému soupeři ihned dali 3 góly, všechny padly z přesilových her. Zdálo se, že Ježci si průběh zápasu nechtějí nechat utéct, a to se jim podařilo. I ve druhé části se Východočechům podařilo dát dva góly. Strůjcem postupu se stal heřmanský brankář a útočné duo Šmíd – Kachlík. Oba borci se mezi střelce zapsali dvakrát.

Hostivař po nájezdech nestačila na Kladno

Druhé semifinále bylo více vyrovnané než to první. Byla to velká přestřelka, čemuž napovídá i poměr střel 30 ku 27 pro Hostivař a také výsledek duelu. Do vedení šli po 22 vteřinách kladenští hokejbalisté po trefě Jedelského. Hostivař na nic nečekala a hned navazujícím výpadem vyrovnal Vrzák. Na další branky si fanoušci museli počkat až do druhé půle. V ní šli do náskoku opět Rysové, ale vedení si znovu nepohlídali a minutu od vstřelené kladenské branky byl stav zase vyrovnaný. Ve 27. minutě poslal Hostivař do vedení Prager. Kladnu se však před koncem semifinále podařilo vyrovnat z přesilové hry a zápas tak šel do samostatných nájezdů, v nichž si lépe vedli Kladenští. Konkrétně postup vystřelil Daníček.

Ježci si od Kladna na podruhé nenechali dát ani gól a mohli slavit zlato!

O zlaté medaile si to znovu rozdaly týmy ze skupiny B, které spolu ve skupinovém duelu remizovaly 2:2. Finálový souboj byl však naprosto jiným kláním, což potvrdili východočeští hráči z Heřmanova Městce. Ti se na neděli vyspali skvěle. Po minutě a půl hry poslal do vedení Ježky Musílek. Ježci na nic nečekali a svého soupeře hodně tlačili, což se potvrdilo během přesilové hry, kterou Ježci využili a jejich náskok se navyšoval. Skvělou formu Heřmanova Městce podtrhli v posledních 3 minutách Šmíd a Pilař. Tito dva borci totiž navyšovali na 3:0 a posléze na 4:0. Po první třetině se zdálo, že zlaté medaile budou putovat na východ Čech, což se také stalo. Hráči Heřmanova Městce totiž druhou část zápasu zavřeli a svému sokovi nepovolili ani jednu branku, a to jim zajistilo jasnou dominanci na Markmed poháru dorostu.

Nové Strašecí se poučilo, ale proti Hostivaři to na bronzové medaile nestačilo!

O třetí místo se utkala mužstva, jež se také znala ze skupiny. Konkrétně to byla pražská Hostivař a středočeské Nové Strašecí. Ve skupině A si Hostivařští se svým soupeřem poradili jasně 3:0, ale teď to měli o poznání těžší. V utkání padl pouze jediný gól, který zařídil hostivařský Jonáš Prager po souhře s Lehnerem a Zámečníkem. Hostivař zápas lehce kontrolovala a Středočechům povolila pouze 11 střel. Navíc se hokejbalisté z Nového Strašecí museli třikrát bránit v oslabení, které přežili. Avšak navíc se nezmohli. Sympatický výkon dorostencům ze středních Čech na medaili nestačil.

Petr Lehner (útočník HBC Hostivař) - Do víkendového turnaje jsme vstupovali určitě s jasným cílem a to tím, že jdeme vyhrát! Po sedmi výhrách v řadě přišel pro nás smolný zápas v semifinále s Kladnem, který rozhodly až nájezdy. Bohužel, ne v náš prospěch. Nicméně si myslím, že jsme odehráli super turnaj a odvážíme si po zásluze bronz!

Karel Geba

 
 

Kamery O2 TV Hostivaři nepřály! V utkání bohatém na góly uspěl domácí Letohrad!

25.9.2021

Minipřípravka se představila na turnaji v Čimicích!

24.9.2021

Dorostenci přehráli ve čtvrteční předehrávce Kert Park!

24.9.2021

A tým se proti Karviné neprosadil! Rozhodl úvod závěrečné části!

23.9.2021

Partneři klubu