HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Tygři Mladá Boleslav HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz

Historie umístění

Sezona 2023/2024 – CROSSDOCK Extraliga hokejbalu

Základní část: 57 bodů - 1. místo, skóre 109:51 - Play off: 2. místo, Český pohár: 2. místo

Pro Hostivař byla tato sezona co se týče výsledků dosud nejúspěšnější v její historii. A tým prošel základní část s pouhými dvěma porážkami a díky zisku 57 bodů poprvé v historii ovládla základní části Extraligy hokejbalu. V Českém poháru Hostivař opět došla až do finále, ve kterém tentokrát nestačila na Pražský Kert Park a převzala tak za tuto soutěž stříbrné medaile. V následném Play-off se coby vítěz základní části postavila Hostivař Karviné, kterou ve čtyřech zápasech zdolala a postoupila do semifinále! V něm se utkala se svým loňským přemožitelem z Pardubic. Hostivař dokázala tuto porážku vrátit stejným způsobem a poprvé v historii ji čekalo Extraligové finále! V něm narazila na několikanásobného vítěze nejvyšší české soutěže, tým HC Kert Park Praha. Ve velmi vyrovnané finálové sérii nakonec Hostivař prohrála v rozhodujícím pátem utkání a převzala tak stříbrné medaile pro Vicemistry České republiky!

Nejproduktivnější hráč:Jan Čejka (43 bodů)Nejtrestanější hráč:Dalibor Čápek (36 TM)
Nejlepší střelec:Jan Čejka (23 branek)Nejlepší % úspěšnost:Václav Štoural (91.22)
Nejlepší nahrávač:Jan Čejka (20 asistencí)Nejlepší průměr branek:Václav Štoural (2.45)

Sezona 2022/2023 – Extraliga hokejbalu

Základní část: 33 bodů - 6. místo, skóre 91:86 - Play off: 6.místo, Český pohár: 1. místo

Podzim Hostivaře nebyl výsledkově příliš lichotivý. Po první polovině sezóny se tak v kádru áčka událo několik změn, které měli za důsledek zlepšení výsledků v Extraligové soutěži. Po základní části, kde se Hostivař umístila 6. místě, ji opět čekal vrchol sezóny v podobě play off. V tom áčko narazilo na Pardubice, kterým se sice herně přiblížilo, výsledkově však nikoliv. Hostivaři tak po druhé za sebou skončila vyřazovací část v nejkratší možné době. Na začátku další sezóny se dohrával Český pohár, který ale ročníkově spadal do současného. Hostivař došla mezi čtyři nejlepší celky a po výhře v semifinále nad Blatnou a ve finále nad Svítkovem získala historicky první velkou trofej pro mužský A tým!

Nejproduktivnější hráč:Jan Čejka (49 bodů)Nejtrestanější hráč:Dalibor Čápek (53 TM)
Nejlepší střelec:Jan Čejka (29 branek)Nejlepší % úspěšnost:Václav Štoural (87.71)
Nejlepší nahrávač:Jan Čejka (20 asistencí)Nejlepší průměr branek:Václav Štoural (3.65)

Sezona 2021/2022 – Extraliga hokejbalu

Základní část: 32 bodů - 7. místo, skóre 86:95 - Play off: 7.místo, Český pohár: 4. kolo

Pro Hostivař se jednalo o první plnohodnotnou sezónu v nejvyšší hokejbalové soutěži. Po základní části se Hostivař umístila na 7. místě a to znamenalo historicky první působení v extraligovém play off. V něm se áčko utkalo s celkem Kladna, které především díky zkušenostem z podobných utkání postoupilo do semifinále a pro Hostivař tak skončila vyřazovací část v nejkratší možné době.

Nejproduktivnější hráč:Samuel Kucharčík (36 bodů)Nejtrestanější hráč:Daniel Dušák (24 TM) 
Nejlepší střelec:Samuel Kucharčík (27 branek)Nejlepší % úspěšnost:Václav Štoural (87.66)
Nejlepší nahrávač:Jan Čejka, Otto Urbanec (13 asistencí)Nejlepší průměr branek:Václav Štoural (4.00)

Sezona 2020/2021 – Coalsoft Extraliga hokejbalu

Základní část: 12 bodů - 9. místo, skóre 43:45 - Play off: ---

Po anulované sezóně z důvodu pandemie coronaviru Hostivařské áčko odkoupilo extraligovou licenci od týmu Berouna. Hostivař coby nováček nezačala své extraligové působení úplně šťastně. Bohužel po několika týdnech byla celá Extraligová soutěž pozastavena z důvodu horšící se situace nákazy Covid-19. Restart celé Extraligy přišel na jaře, kde se v zpřísněných podmínkách A tým utkal s několika soupeři. Díky zlepšené formě se zlepšili také výsledky Hostivaře v nejvyšší soutěži, na play off v úvodní extraligové sezóně to ovšem nestačilo.

Nejproduktivnější hráč:Jan Čejka (18 bodů) Nejtrestanější hráč:Martin Davídek (43 TM) 
Nejlepší střelec:Jan Čejka (10 branek)Nejlepší % úspěšnost:Václav Štoural (88.66)
Nejlepší nahrávač:Jan Čejka (8 asistencí)Nejlepší průměr branek:Václav Štoural (3.74)

Sezona 2019/2020 – 1. Liga

Základní část: x bodů - x. místo, skóre 42:38 - Alpa pohár mužů: 3.místo

Áčko nastoupilo do své druhé sezony v 1. Lize. Po třinácti utkáních byly ovšem všechny hokejbalové ligy zrušeny a anulovány z důvodu světové pandemie Covid-19. V létě, kdy se situace zlepšila, byl uskutečněn pro Extraligové či prvoligové týmy uskutečněn Alpa Pohár, který se konal ve Světlé nad Sázavou. V prvním dnu turnaje Hostivař ve skupině B nejprve remizovala s Jihlavou 1:1 a ve druhém utkání přišla opět remíza, tentokrát s extraligovým Mostem. Ve třetím zápase přišla repríza loňského finále 1. Ligy, tentokrát s vítězným koncem pro Hostivař, která porazila Dobřany 7:2. Ve druhém dnu Hostivař padla v semifinále pozdějšímu vítězi turnaje Ústí nad Labem výsledkem 1:3. V následném souboji o třetí místo Hostivař přehrála Pardubický Svítkov a z turnaje si odvezla bronzové medaile.

Nejproduktivnější hráč:Jiří Vaniš (7 bodů)Nejtrestanější hráč:Luboš Novotný (4 TM)
Nejlepší střelec:Otto Urbanec (3 branky)Nejlepší % úspěšnost:Václav Štoural (93.18)
Nejlepší nahrávač:Jiří Vaniš (5 asistencí)Nejlepší průměr branek:Václav Štoural (1.50)

Sezona 2018/2019 – 1. Liga

Základní část: 21 bodů - 7. místo, skóre 60:71 Play off: 2. Místo

Hostivař v sezóně 2018/2019 prožila návrat do druhé nejvyšší soutěže. Tým složený především z nejtalentovanějších mladých hráčů Hostivaře za posledních pár let se v základní části 1. Ligy umístil na 7. místě z možných desíti. Poté ovšem přišla spanilá jízda ve vyřazovací části. Nejprve si Áčko poradilo ve čtyřech zápasech s Brnem. Poté Hostivař otočit sérii proti Prachaticím z 0:2 na 3:2 a slavila tak postup do finále! V něm ovšem ve čtyřech zápasech padli Dobřanům, pro které to znamenalo postup do nejvyšší hokejbalové soutěže. Hostivař brala pouze stříbrné medaile.

Nejproduktivnější hráč:Jiří Vaniš (34 bodů) Nejtrestanější hráč:Luboš Novotný (20 TM) 
Nejlepší střelec:Jiří Vaniš (15 branek)Nejlepší % úspěšnost:Václav Štoural (88.16)
Nejlepší nahrávač:Jiří Vaniš (19 asistencí)Nejlepší průměr branek:Václav Štoural (3.04)

Sezona 2017/2018 – 2. Liga – Střed - skupina A

Základní část: 37 bodů - 9. místo, skóre 74:47 Play off: 5. Místo

2. Liga byla tento ročník rozdělena celkem do tří skupin. Ve skupině A zaujala Hostivař druhé místo a v celkové tabulce ligy ji patřilo 9. místo. Výsledkem byl postup do čtvrtfinále proti Rafanům Praha. V tom Hostivař hůře postavenému soutěži podlehla v pěti utkáních a byl to tak další velmi překvapivý konec sezony pro Hostivařské Áčko.

Nejproduktivnější hráč:Marek Brož (39 bodů) Nejtrestanější hráč:Martin Přeslička (28 TM) 
Nejlepší střelec:Marek Brož (24 branek)Nejlepší % úspěšnost:Štěpán Hallada (88.48)
Nejlepší nahrávač:Marek Brož (15 asistencí)Nejlepší průměr branek:Štěpán Hallada (3.50)

Sezona 2016/2017 – 2. NHbL – Střed

Základní část: 39 bodů - 2. místo, skóre 85:52 Play off: 5. Místo

Co se týče základní části, z pohledu Hostivaře se jednalo celkem o povedenou základní část, kde se A tým umístil za suverénním Defektem Třebíz na druhém místě. V následném play off narazilo Hostivařské áčko opět na mužskou rezervu Pražského Kert Parku, kterému navzdory lepšímu postavení před play off padlo.

Nejproduktivnější hráč:Marek Brož (41 bodů)Nejtrestanější hráč:Marek Kalaš (20 TM)
Nejlepší střelec:Marek Brož (22 branek)Nejlepší % úspěšnost:Jan Janovec (91.43)
Nejlepší nahrávač:Marek Brož (19 asistencí)Nejlepší průměr branek:Jan Janovec (2.08)

Sezona 2015/2016 – 2. NHbL – Střed

Základní část: 44 bodů - 4. místo, skóre 102:77 Play off: 5. Místo

Áčko Hostivaře se před touto sezónou sloučilo s Hostivařským béčkem. Nově složený tým tak po několika letech nastoupil zpět do třetí nejvyšší soutěže. V základní části 2. Ligy - Střed se áčko umístilo na 4. místě. V následném play off narazilo na mužskou rezervu Pražského Kert Parku. Hostivař podlehla svému soupeři ve čtvrtfinále ve čtyřech zápasech.

Nejproduktivnější hráč:Marek Brož (32 bodů) Nejtrestanější hráč:Jan Franc (59 TM) 
Nejlepší střelec:Marek Brož (19 branek)Nejlepší % úspěšnost:Jan Janovec (89.06
Nejlepší nahrávač:Jan Franc (19 asistencí)Nejlepší průměr branek:Jan Janovec (2.68)

Sezona 2014/2015 – 1. NHbL - Západ

Základní část: 32 bodů - 4. místo, skóre 59:53 Play off: 3. Místo

Hostivař se v základní části 1. NHbL. umístila na 4, místě. Následně áčko čekala nadstavbová skupina, která byla sloučeninou skupin A a B. Tu Hostivař o lepší skóre ovládla před Dobřany a čekalo ji tak play off. V něm Hostivař narazila ve čtvrtfinále na Suchdol nad Lužnící, přes který dokázala v pěti utkáních přejít a postoupit do semifinále. V něm sehrálo Áčko s Dobřany vyrovnanou sérii, z postupu do finále se nakonec radoval západočeský soupeř. Hostivař i přes neúspěch v semifinále brala za tuto sezonu po druhé v řadě bronzové medaile.

Nejproduktivnější hráč:Ondřej Palička (37 bodů)Nejtrestanější hráč:Tomáš Vrábel (44 TM) 
Nejlepší střelec:Ondřej Palička (20 branek)Nejlepší % úspěšnost:Václav Lain (90.84)
Nejlepší nahrávač:Ondřej Palička (17 asistencí)Nejlepší průměr branek:Václav Lain (2.71)

Sezona 2013/2014 – 1. NHbL - Západ

Základní část: 44 bodů - 2. místo, skóre 80:42 Play off: 3. Místo

Pátá sezona v západní divizi první ligy byla výsledkově pro Hostivař dosud nejlepší. V základní části se umístila na 2. místě. V play off  čekal A tým celek Tatranu Třemošná. Hostivař dokázala Třemošnou porazit ve třech zápasech a v nejrychlejším možném čase postoupit do semifinále. V něm se áčko utkalo se Suchodolem nad Lužnicí. Hostivař se sice ujala vedení série, ale následně tahala za kratší konec a ve čtyřech utkáních tak týmu Suchodola padla. I tak z toho byl pro Hostivař historický úspěch v podobě celkové 3. místa a bronzových medailí.

Nejproduktivnější hráč:Marek Brož (34 bodů)Nejtrestanější hráč:Petr Hostinský (51 TM) 
Nejlepší střelec:Marek Brož (16 branek)Nejlepší % úspěšnost:Jiří Žežulík (92.86) 
Nejlepší nahrávač:Marek Brož (18 Asistencí)Nejlepší průměr branek:Jiří Žežulík (1.78)

Sezona 2012/2013 – 1. NHbL - Západ

Základní část: 29 bodů - 6. místo, skóre 62:59 Play off: 6. Místo

Áčko se po roční odmlce v play off nabudilo v nové sezoně k lepším výsledkům, ze kterých vzešlo 6. místo v základní části a teprve druhá účast ve vyřazovací části 1. NHbL. V něm Hostivařský A tým narazil ve čtvrtfinále na Nové Strašecí. S tím dokázal měřit síly až do pátého utkání, ve kterém Hostivař svému soupeři nakonec podlehla.

Nejproduktivnější hráč:Ondřej Palička (24 bodů)Nejtrestanější hráč:Ondřej Joch (56 TM)
Nejlepší střelec:Marek Brož (20 branek)Nejlepší % úspěšnost:Michal Šupík (91.49)
Nejlepší nahrávač:Ondřej Palička (11 asistencí)Nejlepší průměr branek:Michal Šupík (2.86)

Sezona 2011/2012 – 1. NHbL - Západ

Základní část: 23 bodů - 10. místo, skóre 60:81 Play off: ---

Hostivaři se v třetí sezóně v druhé nejvyšší hokejbalové soutěži příliš nedařilo. Díky špatným výsledkům se po základní části áčko umístilo na 10. místě,  které znamenalo nepostup do vyřazovacích bojů.

Nejproduktivnější hráč:Jan Langthaler (19 bodů)Nejtrestanější hráč:Petr Hostinský (76 TM)
Nejlepší střelec:Tomáš Borkovec (14 branek)Nejlepší % úspěšnost:Michal Kucarov (90.76)
Nejlepší nahrávač:Jan Langthaler (15 asistencí)
Nejlepší průměr branek:Michal Kucarov (2.81)

Sezona 2010/2011 – 1. NHbL - Západ

Základní část: 45 bodů - 4. místo, skóre 90:58 Play off: 5. Místo

Tuto sezónu byla druhá nejvyšší soutěž u nás rozdělena na dvě divize. Hostivař byla nasazena do západní divize, ve které se umístila na 4. místě a čekalo ji tak play off. V něm se ovšem áčko moc neohřálo, když ho po čtyřech utkáních čtvrtfinálové série vyřadil tým Pražských Ďáblů.

Nejproduktivnější hráč:Ondřej Palička (33 bodů)Nejtrestanější hráč:Adam Kubišta (57 TM)
Nejlepší střelec:Ondřej Palička (16 branek)Nejlepší % úspěšnost:Michal Šupík (95.60)
Nejlepší nahrávač:Ondřej Palička (17 asistencí)Nejlepší průměr branek:Michal Šupík (1.21)

Sezona 2009/2010 – 1. ČNHBL

Základní část: 22 bodů - 9. místo, skóre 70:101 Play off: ---

Po vytvoření dvou mužských týmů mělo Hostivařské áčko působit opět v 2. Národní Hokejbalové Lize. Nakonec ovšem týden před začátkem soutěže bylo áčko posunuto do 1. České Národní hokejbalové ligy. V něm se výsledkově Hostivaři úplně nedařilo. Výsledkem tedy bylo 9. místo v základní části a nepostup do vyřazovací části.

Nejproduktivnější hráč:Marek Brož (37 bodů) Nejtrestanější hráč:Ondřej Migota (67 TM) 
Nejlepší střelec:Marek Brož (19 branek)Nejlepší % úspěšnost:Michal Kucarov (87.38)
Nejlepší nahrávač: Marek Brož (18 asistencí)Nejlepší průměr branek:Michal Šupík (4.38)

Sezona 2008/2009 – 2. NHbL – Střed

Základní část: 36 bodů - 8. místo, skóre 85:81 Play off: 4. Místo

V historicky čtvrté sezoně Hostivařské A týmu se mužský celek Hostivaře umístil v základní části 2. NHbL. na 8. místě. V Play off narazilo áčko v rámci předkola na Rakovník, který dokázala ve čtyřech zápasech pokořit a postoupit do čtvrtfinále. V něj Hostivař narazila na vítěze základní části z Kolína. Áčko ovšem Středočechům nedokázalo příliš konkurovat a tak ve třech zápasech Kolín postoupil do semifinále.

Nejproduktivnější hráč:Marek Brož (38 bodů)Nejtrestanější hráč:Jan Chaloupka (63 TM)
Nejlepší střelec:Marek Brož (26 branek)Nejlepší % úspěšnost:Michal Kucarov (89.90)
Nejlepší nahrávač:Jan Zvolský (16 asistencí)Nejlepší průměr branek:Michal Kucarov (2.80)

Sezona 2007/2008 – 2. NHbL – Střed

Základní část: x bodů - x. místo, skóre x:x Play off: x. Místo


Sezona 2006/2007 – 2. NHbL – Střed

Základní část: x bodů - x. místo, skóre x:x Play off: x. Místo


Sezona 2005/2006 - 2. POHbL

Základní část: x bodů - 3. místo, skóre x:x Play off: 3. Místo

Klub HBC Hostivař vznikl v roce 2005 a ještě ten rok se zapojil do svazových soutěží mužský tým. Parta kamarádů utvořila výjimečný kolektiv, který všechny v druhé pražské lize překvapil a po základní části skončil na třetím místě. V play off krasojízda pokračovala až do semifinále, kde Hostík skončil na hokejkách pozdějších šampionů z Kolína. I tak z toho byl pohár a medaile za třetí místo.

 
 

Partneři klubu