18.10.2022 Reportáž

Tři hattricky! Starší žáci vyzráli i na Tygry!

Starší žáci Hostivaře chtěli v Mladé Boleslavi navázat na týden starou výhru, která jim přinesla první tři body do tabulky soutěže. Na mokrém plastu se jim jejich plány snažili překazit domácí Tygři Mladá Boleslav.

6.kolo, sobota 15.10.2022

MBL

Mladá Boleslav

4:11

0:2, 0:5, 4:4

Branky a nahrávky: 00:52 Havlík (Martinec), 3:13 Martinec (Havlík), 15:25 Skála (Hradil, Režnárek), 20:42 Havlík, 22:18 Hradil, 27:15 Hradil (Michek), 27:52 Hradil, 30:04 Režnárek, 33:18 Režnárek, 43:20 Režnárek, 43:27 Havlík (Michek) .
Rozhodčí: Nykiel, Skramužský . Vyloučení: 4:5 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 28 . Střely na branku: 20:56 .

Fukárek (Leinerová) - Bote, Chytka, Janda, Vlk - Clmpl, Halamíček, Jaroš, Karabec, Landsinger, Novotný, Nykel, Schwerdtner

Kotík (Exner) - Režnárek, Němec, Votava, Martinec, Klein, Hrodek - Skála, Hradil, Michek, Otras, Havlík, Vaniš, Bajkai, Vysoký, Zářecký, Čejka

Hned od první buly bylo ale jasné, kdo bude na hřišti pánem a jak se bude utkání vyvíjet. První velké šance hostivařských ještě dokázal domácí brankář pokrýt, ale na povedenou střelu Havlíka už nestačil. Na začátku čtvrté minuty pak napřáhl na modré čáře Martinec a bylo to rázem už 2-0. Mezi tím neproměnili hráči hostujícího týmu další šance a v podobném trendu pokračovala celá úvodní třetina. Vytrvalý tlak Hostivaře, vyhazování domácích, neproměněné šance a dobré zákroky mladoboleslavského brankáře. Poměr střel 1 ku 21 z pohledu domácích hovořil o všem více nežli výmluvně.

Podobně pokračovala i třetina druhá. Na jejím začátku se trefil Skála a další branky postupně přidali Havlík a čistým hattrickem Hradil. Domácí se sice občas osmělili a dostali se i k zakončení, ale hosté z Prahy třímali otěže utkání pevně ve svých rukách. I to zřejmě přispělo k radikální obměně sestavy hostivařského mužstvo pro třetí třetinu.

Někteří hráči dostali příležitost vyzkoušet si neobvyklé posty a souhru s jinými spoluhráči. Tak se také, původem obránce, Šimon Režnárek ocitl v centru prvního útoku. Nijak dlouho se nerozpakoval a svůj posun sestavou přetavil v další čistý hattrick v utkání. K veliké radosti celé lavičky svůj hattrick nakonec dotáhl i Matěj Havlík. To už hrála hostivařská sestava zcela bezstarostně a s občasnými výpadky v obranné činnosti, které dokázali Tygři čtyřikrát potrestat. Radost hostům to ale nekazilo a do Prahy si odváželi výhru 11 - 4.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Zápas bych nerad nějak obšírně hodnotil. Jsme rádi za výhru, těšíme se na "svačiny" od střelců hattricků a musíme se v týdnu pořádně připravit na nadcházející těžký zápas proti Rebelům.