14.02.2022 Reportáž

Dorostenci vstoupili do eXcellent League výhrou nad Svítkovem!

Neděle třináctého byla ve znamení úvodního utkání Hostivaře v prestižní zimní soutěži eXcellent League! Dorostenci přivítali na svém hřišti pardubický Svítkov, který den před tím prohráli ve svém zahajovacím klání Berounu 1:3!

eXcLG, neděle 13.2.2022

6:3

3:1, 3:2, 0:0

SVI

Svítkov Stars

Branky a nahrávky: 1:01 Houška (Mikšovský, Maali), 2:15 Lehner (Prager, Hnyk), 4:40 Lehner (Hnyk, Zámečník), 19:58 Lehner (Zámečník), 24:33 Mikšovský (Maali), 28:22 Hnyk (Prager, Munk) .
Rozhodčí: Volkán, Augustýn . Vyloučení: 5:4 . Využití: 2:1 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 64 . Střely na branku: 36:33 . Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2, 5:3, 6:3 .

Drahoš (Soukup) - Houška, Mikšovský, Höfner, Dvořák, Munk, Zámečník - Hnyk, Lehner, Prager, Maali, Stoulil, Smetana, Tytyuk, Nestrojil, Jirát

Smolík - Martínek, Koudela, Seidl, Synek, Uhlíř, Vlašič, Vlašič, Kaninský, Besperát, Pavlíček, Drozd, Flamík, Milichovský, Rejlová, Topičová

V Praze se vyjasnilo a jarní počasí přilákalo do ochozu více jak šedesátku diváků. Ti viděli úvodní tlak domácího týmu, který soupeře dokonale zaskočil a už v páté minutě vedl 3:0! Rozdíl mohl být i vyšší, tomu ale zabránil několika pohotovými zákroky svítkovský brankář Smolík. Do hry dostala pardubické chyba domácího obránce, po jehož zaváhání za brankou, zaúřadoval Maxmilian Seidl a snížil. Hostivařští byli přesto i nadále aktivnější, ani z těch nejvyloženějších pozic ale další gól nepřidali a po prvním dějství tak vedli 3:1!

Druhou periodu začal domácí tým tím nejhorším scénářem, kdy putoval na trestnou lavici jeden hráč za druhým. V přesilovce bombou snížil na rozdíl jediného gólu Leoš Vlašič! I přes pokračující početní výhody ale sebral hostům vítr z plachet útočník Petr Lehner, který ve vlastním oslabení ve dvacáté minutě, dokončil hattrick a přidal tak čtvrtý gól svého týmu. V pětadvacáté minutě navíc skóroval pohotovou střelou nad rameno Smolíka obránce Michal Mikšovský a přestože jeden z hráčů Stars opět snížil, byla to Hostivař kdo měl v prostřední třetině gólové slovo, když v přesilovce využil Pragerova vybídnutí Matěj Hnyk a bylo to 6:3!

I přes několik dalších šancí na obou stranách, už v ofenzivně laděném dorosteneckém utkání gól nepadl. Oba brankáři byli pozorní a v závěru předvedli několik famózních zákroků. Hostivař tak ve svém prvním duelu eXcellent League přehráli Svítkov 6:3 a berou do tabulky tři body!

Martin Drahota (trenér HBC Hostivař) - Povedl se nám skvěle start do zápasu a po divokých prvních šesti minutách jsme vedli 3:1. Krom druhé třetiny, kdy jsme velkou část hráli v oslabení, jsme diktovali tempo hry. Svítkov pak ještě dvakrát potrestal naše chyby, ale jinak kluci splnili vše, co jsem po nich v zápase chtěl. Před dalším utkáním máme přesto na čem pracovat.