02.05.2024 Turnaje

V neděli vyrazilo áčko mladších žáků na venkovní tour, tentokráte do Mladé Boleslavi a opět s jinou brankářskou dvojicí. V sestavě se poprvé zjevil i další novic, přípravkář Tadeáš Havlík.

Lukáš Strapina (trenér Hostivaře) - Do prvního zápasu proti pražskému rivalovi z Čimic, jsme nastoupili s cílem vrátit soupeři nedávné dvě porážky z regionálního a kvalifikačního turnaje). Zápas, který byl herně i střelecky vyrovnaný a bez faulů, se zlomil až ve třetí třetině, kde jsme soupeři přidali dva góly a zvítězili zaslouženě 8.4. Diváci se bavili a viděli i dva třígólové střelce, Kubu Mellena a kapitána Petra Svobodu.

Do druhého zápasu proti domácí Mladé Boleslavi jsme nastoupili s gólmanem Šimonem Neubauerem, který dostal poprvé šanci zachytat si za A tým. I díky jeho výbornému výkonu jsme po dvou třetinách prohrávali pouze 0:1. Do třetí třetiny jsme nastoupili v brance s Jirkou Absolonem. Bohužel po několika individuálních chybách a nízké produktivitě jsme nakonec prohráli 0:4 se soupeřem, který nebyl jednoznačně lepší.

Pozitivem z turnaje je, že máme viditelně dalšího kvalitního gólmana pro turnaje mladších žáků. Zapracovat musíme především na zlepšení přechodu směrem dopředu, zejména rychlost zpracování míčku a jednoduchost řešení herních situací, což nám stále dělá problém. Těšíme se na příští domácí turnaj, kde chceme opět bavit hrou.

B tým mužů zahájí o víkendu play-off! V semifinálových bojích ho čeká opět Rakovník!