HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
17.05.2024 Preview

B tým mužů zahájí o víkendu play-off! V semifinálových bojích ho čeká opět Rakovník!

Mužská rezerva Hostivaře vstoupí o tomto víkendu do play-off. Díky dobrému postavení postoupil B tým Hostivaře přímo do semifinále a na svého soupeře tak musel čekat. Nakonec se v rámci semifinále útká stejně jako loni z týmem Rakovníka. Podaří se Hostivařské rezervě zopakovat výsledek z loňského roku a postoupí po třetí v řadě do finále třetí nejvyšší soutěže?

Rakovník se po základní části 2. Ligy – Střed umístil na 4. místě se ziskem 31 bodů. Stejný počet bodů získala také rezerva Pražského Kova, ale díky horším vzájemným zápasům byl Rakovník o jednu pozici sesazen. Tak či tak Rakovník čekalo čtvrtfinále. V něm narazil na rezervu Kladna. Rakovník ve třech zápasech potvrdil roli favorita a po vítězstvích 5:1, 4:0 a 4:3 po prodloužení postoupil do semifinále. Nejproduktivnějším hráčem Rakovníku v základní části byl útočník Martin Tvarůžek, který za 16 zápasů nasbíral celkem 42 kanadských bodů za jedenáct branek a třicet jedna asistencí. Aktuálně nejproduktivnějším hráčem v play-off je útočník Jan Prokop. Na svém kontě má zatím 7 kanadských bodů za dvě branky a pět asistencí.

Hostivařský B tým mužů se po základní části umístil na 2. místě se ziskem 33 bodů. Poprvé v historii tak postoupil přímo do semifinále, do kterého rovněž vstoupí jako favorit. O svém postupu rozhodl B tým v závěrečném víkendu základní části, když po vítězství 8:1 nad Defektem Třebíz, jedno kolo před koncem, si zajistil jisté místo mezi dvěma nejlepšími týmy základní části. Nejproduktivnějším hráčem Hostivaře v základní části byl útočník Jakub Jirsák. Za 15 utkání nasbíral celkem 23 kanadských bodů za šest branek a sedmnáct asistencí. hned za ním skončil s 22 Kanadskými body obránce Lukáš Krupka, který dal deset branek a na dvánact jich nahrál.

Vzájemné utkání mezi Hostivaři a Rakovníkem v letošní sezoně mluví 2:1 ve prospěch Hostivaře. Na začátek podzimu Hostivař přemohla svého soupeře na jejich domácím hřišti 4:2. Na konci podzimu pak Hostivař padla v domácím utkání 1:2. Třetí utkání se odehrálo až na jaře, kde Hostivař v oslabené sestavě porazila Rakovník opět na jejich půdě 6:5. Oba týmy se také potkali v loňském play-off, kdy Hostivař ve třech zápasech Rakovník porazila a postoupila do finále.

První semifinálový duel je naplánován na tuto sobotu 18. května se startem v 18:00 na Hostivařském hřišti. Druhý zápas se odehraje o den později, v neděli 19. května se startem v 14:30 rovněž na Hostivařském hřišti.

Přijďte podpořit Hostivařskou rezervu, ve které nastupují především Hostivařští odchovanci, v boji o další cenný kov do své sbírky!

Redakce

 
 

O víkendu se uskuteční Hostivařský pohár mladších žáků!

14.6.2024

Dorost podlehl i ve druhém čtvrtfinále a sezóna pro něj končí!

14.6.2024

Starším žákům se na finálovém turnaji příliš nedařilo! Skončili čtvrtí!

13.6.2024

B tým mužů ve finále nezvítězil ani na potřetí! V regionální soutěži tak opět bere stříbro!

11.6.2024

Partneři klubu