HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Tygři Mladá Boleslav HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
18.04.2024 Preview

A týmu o víkendu odstartuje Extraligové Play-off! Ve čtvrtfinále narazí na houževnatou Karvinou!

Hostivařský A tým úspěšně ovládl základní část Crossdock Extraligy hokejbalu. Nyní ho čeká vrchol sezony v podobě play-off! Ve čtvrtfinále se díky dobrému postavení v tabulce utká proti celku Karviné! Úvodní dvojzápas série odehraje na domácím hřišti. Projde Hostivař poprvé ve své historii do extraligového semifinále?

Karviná se po konci základní části umístila v Extraligové tabulce na 8. místě se ziskem 24 bodů a celkovým skóre 60:81. Poslední utkání základní části měla Karviná odehrát doma proti sestupujícímu celku Prachatic, utkání bylo ovšem zrušeno. Poslední prověrku před play-off měla Karviná v utkání na půdě Letohradu, kterému padla výsledkem 0:5. Nejproduktivnějším hráčem Karviné v základní části byl útočník Martin Pala. Za 18 utkání nasbíral přesně 34 kanadských bodů za osm branek a dvacet šest asistencí. Díky tomuto je útočník Karviné nejlepší extraligový nahrávač. V loňském play-off narazila Karviná na tým Svítkova, kterému vzdorovala až do rozhodujícího pátého utkání, ve kterém ovšem soupeři podlehla výsledkem 3:5. Obsadila tedy konečné 5. místo.

Hostivař, jak již bylo mnohokrát zmíněno, opanovala základní část na 1. místě. Za 22 utkání nasbírala celkem 57 bodů s celkovým skórem 109:51. V posledním utkání Hostivař přivítala na svém hřišti tým Ústí nad Labem, kterému v závěrečném utkání základní části podlehla těsně 5:6 a nedosáhla tím pádem na extraligový rekord v počtu získaných bodů. Nejproduktivnějším hráčem Hostivaře a zároveň celé Extraligy je útočník Jan Čejka. Na svém kontě má za 20 zápasů celkem 43 kanadských bodů za dvacet branek a dvacet tři asistencí. Mimo Extraligové produktivity ovládl Hostivařský kanonýr také tabulky Extraligových střelců! Hostivař v loňském play-off narazila na tým Pardubic, kterému během tří zápasů padla a v nejkratší možné době pro ni play-off skončilo.

Poslední vzájemné utkání mezi Hostivaři a Karvinou proběhlo nedávno. Před dvěma týdny se Hostivař do daleké Karviné vypravila a po vítězství 1:2 přivezla zpět do Prahy cenné body a pojištění vítězství v základní části.

První dvě čtvrtfinálová střetnutí mezi těmito týmy je naplánována nejprve na sobotu 20. dubna se startem v 17:30. Druhý zápas se odehraje v neděli 21. dubna se startem v 11:00. Dorazte podpořit Hostivařský A tým v klíčových bojích letošní sezony!

Program Čtvrtfinálové série:

Redakce

 
 

Mládež se opět podívá na soustředění do Lomnice! Letos o týden později!

22.7.2024

Osmnáctka se vrátila z Žiliny s bronzem, šestnáctka na Slovensku neuspěla!

8.7.2024

Hráčem roku se stal Jiří Hrabár! Samotní hráči ocenili znovu Čejku!

4.7.2024

Stříbrné medaile ze Švýcarska! Český tým podlehl Kanadě v prodloužení!

30.6.2024

Partneři klubu