04.04.2023 Reportáž

Zmar a bída! Junioři v Prachaticích propadli!

Veledůležité utkání čekalo hostivařské juniory na půdě Prachatic, kam se vydali za vydařeného dopoledne prvního dne dubnového měsíce. Tabulka soutěže mluvila jasně - kdo vyhraje, jde do čela. I proto trenér Tomáš Grepl povolal co nejsilnější možnou sestavu s celkově sedmnácti hráči do pole, včetně třech aktivně hrajících za mužský A-tým.

Z6, sobota 1.4.2023

PRA

Prachatice

5:0

2:0, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: nikdo .
Rozhodčí: Daněk, Daňková . Vyloučení: 4:11 . Využití: 3:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 48 . Střely na branku: 25:9 . Průběh utkání: 5:0 .

Stankay (Pešek) - Makovička O., Stöhr, Bulka, Červenka, Fafejta, Fiala, Klement, Kotlíková, Makovička J., Novák, Pavlík, Štěpánek, Štrobl

Keprt (od 6. Drahoš) - Ilušák, Matějka, Munk, Petrášek, Vodehnal, Zámečník, Chramosta, Ferfecki, Grepl, Hroch, Lehner, Maali, Malysz, Mikšovský, Prager, Smetana, Vrzák

Začátek utkání byl pro naše juniory moment hrůzy. Nejprve v čase 03:18 trestal domácí Jan Pavlík vyloučení Vodehnala a střelou z úhlu otevřel skóre v prospěch Prachatic. Necelou minutu a půl poté ten samý hráč nahazoval rychlou střelou balónek od červené a chytajícímu Keprtovi jako by se ztratil v průběhu letu z dohledu a zapadl za jeho záda. V páté minutě vedl tedy domácí celek rozdílem dvou branek a hostivařská ofenzíva musela šlápnout, aby vývoj utkání ještě nějak ovlivnila. Ta ale byla bezzubá. Hra hostů byla bez střelby, nějakých větších šancí, a když jim byla nabídnuta možnost například přesilové hry, všechny tyto nezdařilé aspekty hry se pouze více a více zvýrazňovaly.

V druhé třetině si naši junioři mohli zahrát dokonce dvojitou výhodu, když měli minutu k dispozici přesilovku 5 na 3. Tu bohužel domácí odbránili bezchybně a zoufalost na Hostivařské straně začala stupňovat. Zlaté pravidlo Vládi Růžičky přeci jen zní: ,,Když nevyužiješ přesilovku pět na tři, nemůžeš vyhrát zápas…´´ Do konce druhé třetiny ještě zkompletoval hattrick domácí Pavlík a do finální patnáctiminutovky se šlo za stavu 3:0 pro Prachatice.

V té domácí navázali na svůj úspěch v závěru prostřední třetiny a během pěti minut se postupně trefil Matěj Stőhr a opět i Jan Pavlík. Pro Hostivař tedy odbila pátá a frustrace byla znát. O tom svědčí i zápis trestných minut, do kterého si například hostující Daniel Zámečník nejprve připsal dva dvouminutové tresty, a pak následně i trest do konce zápasu za nesportovní chování. Za stejný prohřešek se na deset minut pakoval i Adam Vodehnal, který tak podtrhl zmar našeho juniorského týmu při dalekém výjezdu do jihu Čech. Hostivař ale nemá příliš času na smutnění, neb ji hned v následujícím víkendu čeká důležitý zápas s pražským Kovem, které se také postupně dere k horním příčkám tabulky.

redakce

23.4.2024

23.4.2024

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!