Zápas starších žáků s Rebely rozhodly až nájezdy!

Sobotní aprílové počasí, jako by předznamenalo herní projev hostivařských starších žáků, při jejich prvním vystoupení v nadstavbové části Ligy starších žáků.

REB

Rebel Praha

6:5ss

1:2, 1:1, 3:2

Branky a nahrávky: 11:22 Hradil (Skála, Votava), 12:28 Otras (Havlík), 29:05 Otras (Havlík), 38:29 Michek (Hradil), 44:43 Havlík (Vaniš)
Rozhodčí: Kavalír, Honzík Vyloučení: 3:7 Využití: 1:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 35 Střely na branku: 20:29

Zbořil - Adam, Birčák, Brůža, Čihák, Dědek, Janich, Jura, Kindl, Klofát, Koch, Rubín, Trajer - Choc, Jehlík, Křivánek, Matějková, Maxima, Štika

Kotík (Exner) - Bajkai, Čejka, Havlík, Hradil, Hrodek, Michek, Otras, Skála, Vaniš, Votava, Vysoký, Martinec, Němec, Režnárek

Domácí mužstvo Rebel Praha začalo zápas velmi aktivně a hostující Hostivař se nestačila divit. Hostivařští byli u každého míčku později, prohrávali osobní souboje a chvílemi to vypadalo, jak by snad hrát ani nechtěli. Toho domácí využívali a od čtvrté minuty se dostali do vedení. Ani to nebylo pro hosty dostatečným budíčkem. Obraz hry v první třetině se paradoxně změnil ve dvojnásobném oslabení Hostivaře. Ta nejdříve skvěle ubránila tuto jedinečnou příležitost Rebelů, aby se pak sama prosadila v totožné situaci. Velkého tlaku hostivařských využil Hradil, za přispění Skály a Votavy. Pokračující přesilová hra gól nepřinesla, ale těsně po návratu vyloučeného hráče Rebelů trestal rozhozenou obranu domácích Otras, po pěkné přihrávce Havlíka. V té chvíli se zdálo, že zápas se definitivně překlopí na stranu Hostivaře. Opak byl ale pravdou.

Druhá třetina přinesla opět mátožný úvod v podání hostů a nadšený výkon domácích, který byl korunován po necelých dvou minutách vyrovnávacím gólem. Hra se následně přelévala, Hostivařští měli opticky více ze hry, ale ani v největších příležitostech nedokázali překonat dobře chytajícího brankáře Rebelů. Do šaten se ale přeci jen šlo s jednogólovým rozdílem ve skóre. Hostivařský Havlík výborně udržel v útočném pásmu balónek a předložil ho volnému Otrasovi, pro kterého ho už nebylo problém trefit odkrytou branku.

Ani tento náskok ale nebyl definitivní. Přes zlepšenou hru a množství šancí, které doslova volaly po proměnění, to byla paradoxně Hostivař, která v rozmezí jedné minuty dvakrát inkasovala a opět musela dotahovat. Na vyrovnání se při své střelecké nemohoucnosti musela hodně nadřít a nadšeně bojující Rebelové už utkání nechtěli pustit. Domácí však nedokázali pokrýt pěknou kombinaci Hradila s Michkem, kterou druhý jmenovaný pohotově zakončil. Zhruba sedm minut před koncem tak bylo zaděláno na řádné drama. Nikdo ale netušil, čeho budou hráči i diváci nakonec svědkem. Minutu a půl před koncem, za stále nerozhodného stavu, chtěla Hostivař zápas rozhodnout. Na hřišti tlačila Rebely v jejich obranném pásmu, nicméně neuspěla a z protiútoku domácích si třicet sedm vteřin před koncem vrazila smolně do vlastní branky nahozenou přihrávku soupeře. To byl samozřejmě šok a zároveň obrovská euforie pro Rebely. Hostivařští ale nesložili zbraně. V následné power play se jim podařilo zatlačit domácí před jejich branku, sražená střela Vaniše se odrazila k Havlíkovi a ten pro změnu odstartoval euforii na straně hostivařských. Do konce v té chvíli zbývalo sedmnáct vteřin. Rozuzlení v nich už nepřišlo a proto došlo na samostatné nájezdy. V těch byli domácí úspěšnější a nakonec tak brali dva body za výhru 6-5 po samostatných nájezdech.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Z dnešního zápasu mám smíšené pocity. Chvíle euforie a velmi dobrých pasáží střídal útlum a nepochopitelné chyby. Pokud budeme chtít v nadstavbové části uspět, musíme se dát do kupy a k zápasu jako celku přistoupit zcela odlišně. Nikdo nám nic za zásluhy nedá.

23.4.2024

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!

22.4.2024

B tým mužů zvítězil po šesté v řadě! Zápas proti Rezervě Kova Praha rozhodly až nájezdy!