13.03.2023 Reportáž

V dohrávce starší žáci na Raky vyzráli!

Starší žáci HBC Hostivař si spojili na podzim odložený zápas proti Rakům z Rakovníka s dalším utkáním proti stejnému soupeři a v sobotu tak vyrazili vstříc hned dvojici utkání.

4.kolo, sobota 11.3.2023

4:1

3:0, 0:0, 1:1

RAK

Rakovník

Branky a nahrávky: 00:30 Režnárek (Hradil, Votava), 11:42 Hradil (Michek), 13:52 Havlík, 42:16 Hradil (Martinec)
Rozhodčí: Jakub Živný, Dušan Zaťko Vyloučení: 6:4 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 15 Střely na branku: 31:15

Exner (Kotík) - Bajkai, Čejka, Coufal, Havlík, Hradil, Hrodek, Klein, Martinec, Michek, Němec, Otras, Režnárek, Skála, Votava, Vysoký

Pšenička (Andrášek) - Pavlis M., Svoboda, Syrovátka, Tlustý, Císař, Fouček, Kopelent, Mendel, Mikoláš, Pavlis J., Péc, Štiller J. Štiller V., Svoboda, Veselý

První měření sil hostivařského mužstva s domácími Raky začalo rychlou brankou hostů z Prahy. Diváci se ještě ani nestačili vtěsnat na krytou tribunu a útočně naladěný obránce Režnárek poprvé rozvlnil síť. Hostivařské branka povzbudila a dál se snažili tlačit do útoku. Jejich akce ale pohříchu končili na pozorném brankáři domácích, vedle brány a nebo hned v zárodku díky nepřesnostem či ledabilosti. Na další branky si tak všichni museli počkat až do závěru první třetiny kdy se postupně prosadili Hradil a Havlík. Nutno ale podotknout, že hra Pražanů měla k ideálu hodně daleko a rakovnické mužstvo dokázalo několikrát nebezpečně zaměstnat pozorného Exnera v hostivařské brance.

Druhá třetina přinesla z pohledu nezaujatého fanouška vcelku vyrovnaný průběh, nicméně kvalita hry připomínala hokejbal jen velmi vzdáleně. Bez většího zápalu hrající Hostivař bohorovně přihlížela snaze domácích o korigování výsledku, proti kterému ovšem stál dobře chytající Exner. Všeobecnou holomajznu ještě přiživovala občasná vyloučení, přičemž ani jeden z týmů s přesilovkou nedovedl naložit ve svůj prospěch.

Třetí třetina bohužel nepřinesla výrazné změny v herním pojetí ani jednoho z týmů. Domácím se sice podařilo snížit, ale Hostivař větší drama nepřipustila a když ji tři minuty před koncem svoji druhou brankou definitivně uklidnil Hradil, bylo po zápase. S konečným výsledkem 4-1 ve svůj prospěch byli hostivařští zcela jistě spokojeni, s předvedenou hrou již méně.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Tentokrát jsme vskutku utrpěli vítězství, ale i tak to někdy bývá. Potřebujeme se rychle vzpamatovat a do odpoledního zápasu nastoupit úplně jinak.