HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
25.02.2024 Reportáž

A tým postupuje na Final Four Českého poháru! Doma si v napínavém utkání poradil s Letohradem!

Hostivařský A tým po náročném utkání s Pražským Kert Parkem se hned druhý den utkal v rámci čtvrtfinále Českého poháru s Letohradem, který rovněž přivítal na svém hřišti. Ve velmi dramatickém utkání si nakonec Hostivař došla pro postup mezi čtyři nejlepší celky nejstarší hokejbalové soutěže!

ČFČP, neděle 25.2.2024

HOS

Hostivař

5:3

2:0, 1:2, 2:1

LET

Letohrad

Branky a nahrávky: 08:15 Čejka (Kudela, Kucharčík), 14:31 J.Vaniš (Čejka, Kudela), 23:28 Taufer (Kočka, Urbanec), 31:27 D.Vaniš (Taufer, Da.Zámečník), 40:57 Taufer (Čejka, J.Vaniš) .
Rozhodčí: Jonák, Vokurka . Vyloučení: 2:2 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 35 . Střely na branku: 44:16 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3 .

Sestava domácích

Štoural (Od 16. Šupík) - Číž, Hrabár, Kočka, Kucharčík, Kudela, Pírek, D.Vaniš, Da.Zámečník - Čejka, Ferfecki, Hroch, Lehner, Pátek, Taufer, Urbanec, J.Vaniš

Sestava hostí

Křemenák (Novák) - Anýž, Bečka, Dostál, F.Krejsa, F.Lux - Chovanec, Faltejsek, Levý, T.Lux, Macháček, Šíma, Šmídek

Komentář k zápasu

Hostivař nastoupila proti Letohradu s lehce obměněnou sestavou. Letohrad oproti tomu dorazil do Prahy v početní nevýhodě. To ovšem nic neznamenalo. Od začátku utkání byla hra na Hostivařském hřišti velmi vyrovnaná. Až v 9. minutě otevřel skóre utkání Hostivařský útočník Jan Čejka, který se prosadil po nahrávce Tomáše Kudely! Hostivař dále narážela na výborně chytajícího brankáře hostů Křemenáka. Druhou branku přidal v 15. minutě kapitán Hostivaře, který svou přesnou ranou zvýšil na 2:0. Stejný stav platil i během první přestávky.

Před druhou třetinou proběhla změna v Hostivařském brankovišti. Václava Štourala, který během první třetiny neměl moc práce, nahradil Michal Šupík. Toho ovšem Letohradská ofenziva prověřila velmi brzy. V 18. minutě vstřelil kontaktní branku na 2:1 útočník Letohradu Macháček. Hra se v jednu chvílí přesouvala z jedné strany na druhou, střelecky aktivnější ovšem zůstávala Hostivař. V úvodu 24. minuty Hostivař bránila přesilovou hru Letohradu po faulu Matěje Taufera. Po skončení trestu se Hostivařský útočník vydal z trestné lavice rovnou do rychlého protiútoku a rychlou bekhendovou kličkou vrátil Hostivaři zpět dvoubrankové vedení! V závěru druhé třetiny, konkrétně v 29. minutě snížil na 2:3 svojí druhou brankou v zápase útočník Letohradu Macháček. Hostivař tedy šla do třetí třetiny s nejmenším možným náskokem

Ve třetí třetině se Hostivař snažila co nejrychleji zažehnat potencionální drama. A to se jí také podařilo. V 32. minutě se prosadil Hostivařský Daniel Vaniš a Hostivař tak opět vedla o dvě branky. Hostivař ovšem minutu poté chybovala ve své obraně. V 33. minutě vstřelil svůj hattrick Letohradský útočník Macháček a schylovalo se nakonec ke dramatu. To ovšem definitivně zažehnal v 41. minutě Matěj Taufer, který svojí druhou brankou v utkaní zvýšil na konečných 5:3!

Hostivař tedy postupuje na závěrečný turnaj Českého poháru, kde se utká s Pražským Kert Parkem a druholigovou Opavou. Třetím soupeřem bude buď druholigový celek Rafanů Praha či extraligové Kladno. Final Four Českého poháru se odehraje v termínu 29.-30. března v Plzeňské Preco Aréně. Do té doby ovšem čeká Hostivař náročný extraligový program. Hned za týden se vypraví na půdu dnešního soupeře, týmu SK Hokejbal Letohrad, se kterým se tentokrát utká v rámci 16. kola. Utkání je naplánováno na sobotu 2. března se startem v 14:00.

Redakce

 
 

B tým mužů zvítězil po šesté v řadě! Zápas proti Rezervě Kova Praha rozhodly až nájezdy!

22.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!

21.4.2024

A tým odstartoval své třetí extraligové play-off vítězstvím! V úvodní přestřelce porazil Karvinou!

20.4.2024

Dorost na body proti prvním Pardubicím nedosáhl! Těsně podlehl!

19.4.2024

Partneři klubu