12.12.2022 Reportáž

Starší žáci zakončili podzim vysokou výhrou v Berouně!

Starší žáci Hostivaře odehráli svůj poslední ligový zápas téměř před měsícem, ale díky příznivému počasí mohli v neděli vyrazit k dohrávce na horkou půdu do Berouna. Zde na ně čekal tým Keltů s označením B. Tedy ten samý tým, se kterým neúspěšně načali letošní soutěž straších žáků.

10.kolo, neděle 11.12.2022

KEL

Kelti 2008

2:9

2:1, 0:2, 0:6

Branky a nahrávky: 3:40 Vaniš, 27:16 Michek (Hradil), 28:14 Vaniš (Votava), 30:32 Michek (Režnárek), 30:48 Vaniš (Otras), 31:10 Hradil (Michek), 36:44 Coufal, 38:02 Hradil (Michek), 42:17 Michek (Hradil, Režnárek) .
Rozhodčí: Holeček, Živný. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 32. Střely na branku: 23:43.

Kajer (Kufa) - Boldl, Manthauser, Smejkal, Štolz, Fučík, Galanda, Hasal, Maňásek, Mareš, Šafra, Urban

Exner (Kotík) - Bajkai, Coufal, Havlík, Hradil, Klein, Martinec, Michek, Němec, Otras, Režnárek, Skála, Vaniš, Votava

Zápas na suchém povrchu začal ve velmi slušném tempu a byli to zejména hosté z Prahy, kteří hýřili aktivitou. Bohužel, jejich snaha postrádala přesnost v zakončení a tak se několikrát osmělili i domácí a hostivařský brankář Exner musel vytáhnout několik velmi dobrých zákroků.

I přes výše uvedené, nečekali diváci na první gól moc dlouho. Velmi dobré střídaní druhé pětky hostivařského týmu zakončil ve skrumáži na brankovišti důrazný Vaniš. Herně viditelné lepší a pohybem aktivnější Pražané, pokračovali v dobývání branky Keltů, ale nepomohla jim ani dlouhá přesilovka 5 na 3. A tak z ničeho nic napřáhl téměř od červené domácí Hasal a bylo srovnáno. Začínalo se tak odchovu a hra se pomalu vyrovnávala a domácí se díky Hasalově nenápadné střele od levého mantinelu dokázali do konce první třetiny dostat do vedení.

Do druhé třetiny nastoupilo hostivařské mužstvo velmi koncentrovaně a trpělivě. Výsledkem byla nejen územní převaha, ale zvyšující se množství střel a gólových šancí na straně Pražanů. V jejich zahazování se ale předháněli. Až před koncem třetiny si obránce Němec seběhl na přesnou přihrávku Hradila, jeho střelu brankář vyrazil na hůl Michka a ten šikovným blafákem do bekhendu vyrovnal. A aby toho nebylo málo, dalšího tlaku hostivařských využil Vaniš, který pohotově z otočky dorazil střelu aktivního Votavy. Rázem bylo srovnáno a schylovalo se ke zcela zásadní pasáži utkání.

Půl minuty před koncem druhé třetiny poslal rozhodčí na trestnou lavici po jednom hráči na každé straně. Do konce třetiny se již nic nestalo, ale hned na začátku té třetí se začaly dít divy.

Během minuty a deseti vteřin dokázali hosté z Prahy domácím Keltům při hře 4 na 4 vsítit tři branky a o soudu utkání bylo rozhodnuto. Postupně se po povedených akcích trefili Michek, Vaniš, který dokončil hattrick a Hradil, který tak stylově oslavil svoje narozeniny. Pro Kelty se jednalo o těžký direct, ze kterého se do konce utkání již nedokázali vzpamatovat. Naopak hostivařským narostla křídla a nadále hýřili aktivitou, sebevědomím a jejich hra nabízela velmi pěkné momenty. Do konce utkání ještě přidali další tři branky. Dalekonosnou střelou se trefil Coufal, pak svůj druhý gól přidal Hradil a svým třetím gólem v utkání vše uzavřel Michal po pěkné akci celé první pětky. Konečný výsledek nakonec zněl 9-2 pro HBC Hostivař.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Z dnešního utkání máme velkou radost a rád bych poděkoval domácím, že jsme ho mohli odehrát. Už jsme skoro ani nedoufali. Výsledek je jednoznačný, ale nehovoří zcela pravdivě o dění na hřišti. Jsme rádi, že jsme úspěšně zakončili letošní rok a soupeři vrátili porážku z úvodu sezóny. Teď už se těšíme na Ježíška a na všemi oblíbenou zimní přípravu (smích).

23.4.2024

23.4.2024

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!