Starší žáci v bojovném utkání přehráli Chomutov 6:4!

Za staršími žáky přijel už v pátek Chomutov a v očekávání byl náročný duel plný soubojů, ale i pohledných branek.

6:4

2:3, 2:1, 2:0

CHO

Wolves Chomutov

Branky a nahrávky: 4:24 Režnárek (Skála), 14:10 Michek (Skála, Hradil), 17:35 Režnárek (Nestrojil), 23:19 Michek (Hradil, Votava), 31:05 Skála (Hradil), 42:08 Skála (Hradil) .
Rozhodčí: Augustýn, Jirsák . Vyloučení: 4:6 . Využití: 3:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 50 . Střely na branku: 36:14

Kotík (Kadlec) - Švec, Městka, Režnárek, Votava, Klein, Hrodek - Bár, Nestrojil, Svoboda, Skála, Hradil, Michek, Kněžević, Postler, Kápička, Absolon

Jankeje - Gelhof, Hrebinec, Jankeje, Milička, Procházka, Albrecht, Blaščák, Fulier, Majzner, Mareš, Mooucha

Hostivař začala o něco lépe a už v páté minutě otevřel skóre Šimon Režnárek. K vyrovnání se ale brzy dostal Mareš a začínalo se od nuly. Hra se přelévala ze strany na stranu, o něco aktivnější přesto byli domácí. Paradoxně to byl ale soupeř, který využíval nedůrazu hostivařských hráčů a během chvilky odskočil na rozdíl dvou branek. Ještě v závěru první části ale snížil na 2:3 Michek a prostřední dějství tak opět lákalo na velký boj.

V osmnácté minutě dostala Hostivař první možnost přesilové hry a dařilo se! Nestrojil našel Režnárka a ten svou druhou brankou v utkání vyrovnal! Nadšení domácí střídačky každopádně brzy vychladil Mareš, který dokončil hattrick a vrátil vedení na stranu svého týmu. Hostivaři se ale dařilo v přesilových hrách a i ta druhá byla využita, když dostal míček za záda Jankejeho opět Adam Michek, srovnáno!

I do třetí části vstoupili Pražané ve velkém stylu a bylo jich plné hřiště. Ve druhé minutě si míček našel Filip Skála a pohotově zakončil. Chomutov mohl reagovat v přesilové hře, ale tak jak se dařilo domácím v početní výhodě, tak úspěšní byli i v oslabeních. Soupeře prakticky nepouštěli do šancí a Kotík dlouho neměl žádnou práci. Jeho protějšek se naopak vůbec nenudil a pomoci mu musela i tyč. Ve třiačtyřicáté minutě přesto přišel čas na desátou, poslední branku utkání, když si opět v přesilovce našel míček mezi kruhy Filip Skála a přesnou střelou rozhodl o osudu utkání.

V pohledném a bojovném utkání proti kvalitnímu soupeři tak brali hostivařští tři body, po výhře 6:4!

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - Předně jsem rád, že dokážeme obstát proti klukům, kteří jsou vytrénovaní z hokeje a na hokejce jsou velice šikovní. V utkání se mi líbil týmový duch a odhodlanost i za nepříznivého stavu vývoj otočit. Troufám si tvrdit, že soupeře jsme přehráli především v pohybu. Gólově se tentokrát dařilo druhé pětici, která odehrála velký zápas a soupeře k ničemu nepustila.