24.04.2023 Reportáž

Starší žáci na závěr základní části přehráli vysoko Chomutov!

Třízápasový maratón starších žáků HBC Hostivař ukončil sobotní souboj s Chomutovskými Wolves. Domácí šli do tohoto souboje se značně přeházenými útočnými formacemi a s touhou zakončit základní část ligové soutěže na vítězné vlně.

18.kolo, sobota 22.4.2023

12:2

2:0, 4:2, 6:0

CHO

Wolves Chomutov

Branky a nahrávky: 09:34 Skála (Hradil, Votava), 10:17 Havlík (Votava, Klein), 24:24 Havlík (Němec), 25:32 Hrodek (Skála), 27:48 Skála (Režnárek), 27:57 Havlík (Martinec, Votava), 33:54 Hrodek (Votava, Hradil), 35:20 Havlík (Michek), 37:24 Votava (Havlík), 37:38 Martinec (Michek), 38:36 Hradil (Hrodek, Skála), 41:23 Martinec (Havlík, Votava)
Rozhodčí: Synek, Paiskr Vyloučení: 4:2 Využití: 1:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 46 Střely na branku: 59:18

Kotík (Exner) - Bajkai, Havlík, Hradil, Hrodek, Michek, Otras, Skála, Vaniš, Votava, Vysoký - Klein, Martinec, Němec, Režnárek

Janata - Fycýk, Klum, Losos, Mach, Mareš, Rykl, Weiss - Hrebinec, Kokšál, Lorenčíková, Náhlík, Polášek

K tomuto cíli zdárně nakročili již v první třetině. I přes panující nezvykle teplé počasí hráli ve velmi slušném tempu, které činilo hostujícím Wolves značné problémy. hra se odehrávala téměř výhradně před brankou Chomutova, nicméně diváci si na první gól museli počkat až do desáté minuty. Skála zakončil pohlednou přesilovkovou kombinaci Hradila a Votavy. Téměř vzápětí se prosadil poprvé v zápase Havlík a Hostivařští odcházeli do šaten s dvougólovým náskokem.

Domácí hýřili aktivitou i na začátku druhé třetiny. Chomutovští sice jejich rozlet přibrzdili kontaktní brankou, ale viditelně dobře naladění domácí měli stálý tlak a z něho plynoucí množství šancí. Ty dlouho zůstávaly nevyužité, až se po dobré práci celé pětky prosadil zakončením zpoza brány, zvaným "Michigan", Havlík. Jeho parádní kousek odstartoval domácí brankostroj. Během dalších tří minut se postupně trefili Hrodek, Skála a opět Havlík. Chomutovští mezi tím dokázali velmi pěkně provedeným trestným střílením korigovat, ale to bylo z jejich strany vše.

V poslední třetině hostům v teplém počasí viditelně docházely síly, zatímco rozjetí domácí byli při chuti. Branku Wolves obléhali téměř bez ustání a urodilo se i gólů, některé z nich po vskutku pohledných akcích. Mezi střelce se zapsali postupně opět Hrodek, po čtvrté v zápase Havlík, bombou od modré Votava, Martinec, Hradil a razítko na konečný výsledek 12-2 dal, svým druhým zásahem v utkání, Martinec. Hostivařští tak zakončili základní část vítězně a už mohou vyhlížet těžké zápasy nadstavbové části.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Jak jsem byl včera k výkonu mužstva kritický, tak dnes musím kluky pochválit. I když se mnou někteří fanoušci nesouhlasili, dnešní výkon týmu se mi velmi líbil. Není ale čas na nějaké uspokojení, teprve nadcházející část sezóny ukáže, jak na tom jsme.