27.10.2021 Reportáž

Mladší žáci remizovali s Pardubicemi! Havlík s hattrickem!

Volný víkend využili mladší žáci ke kvalitní přípravě, za kterou si zajeli do Pardubic, kde na ně čekala odveta za jarní utkání s HBC Pardubice. Utkání bylo dohodnuté na 3x 15 minut čistého času + nastavení podle volného hřiště. To se ke konci ukázalo jako zcela zásadní pro konečný výsledek utkání.

PŘÍP, sobota 23.10.2021

PCE

Pardubice

6:6

0:2, 2:3, 3:1, 1:0

Branky a nahrávky: 11:09 Havlík (Otras), 14:13 Havlík (Martinec), 15:47 Janšta (Vaniš), 21:39 Havlík (Kvasnička), 25:52 Vaniš, 36:38 Janičko (Mellen) .
Rozhodčí: domácí . Vyloučení: 2:2 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 30 . Střely na branku: 23:42

Voženílek - Hruška, Pletánek, Večerník, Černý, Salamon, Kmínek, Adamů, Kohoutek, Venzara, Pleskot, Burda

Menzel (od 31.Slavík) - Vaniš, Janičko, Martinec, Němec - Otras, Havlík, Kvasnička, Vysoký, Coufal, Bajkai, Janšta, Mellen, Zářecký, Jeřábek

Od první vteřin začalo utkání naplňovat předpoklady trenérů, se kterými zápas proti Pardubicícm domlouvali. Hrálo se ve velmi slušném tempu, hra se přelévala ze strany na stranu a oba brankáři byli hned od začátku nuceni řešit množství nebezpečných situací. Postupem času se ale čím dál více začalo prosazovat mužstvo z Prahy. To k velmi slušnému pohybu a aktivnímu napadání soupeře hned při přebírání přihrávky přidalo i množství pohledných kombinací, které vedly k nebezpečným příležitostem před brankou domácích. Po hříchu však zůstávaly nevyužité. Tlak hostivařských sílil, ale výborný domácí brankář Voženílek byl k nepřekonání. Jeho kouzlo se nakonec povedlo odčarovat Havlíkovi, který nejprve zakončil po závaru před Pardubickou brankou tlak celé první pětky a následně se prosadil ukázkovým backhandem z mezikruží po přihrávce Martince.

Hned v první minutě druhé části se však z rychlého protiútoku poprvé trefili také domácí. Nicméně ani ne o 20 vteřin později to bylo opět o 2 branky. Po ose Janíčko, Vaniš doputoval míček na hůl Janšty a ten se z těsné blízkosti nemýlil. Hostivařští měli stále herně na vrch, ale také pardubičtí hráči se nenechávali zahanbit a diváci sledovali utkání velmi slušné úrovně. Na další snížení Pardubic hostivařští opět reagovali další rychlou odpovědí, když se po přiklepnutí Kvasničky švihem z kruhu pěkně trefil Havlík a dovršil tím svůj hattrick. Následně na červené čáře šikovně zastavil rozvíjející se akci domácích Vaniš a jeho sólo přes půl hřiště zastavila až síť za pardubickým brankářem. Byl to už druhý gól backhandem z hole hostivařských a bylo vidět, že instruktážní video z týdne mělo svůj účinek.Do šaten se po druhé třetině šlo za stavu 5 - 2 z pohledu hostivařského mužstva.

Průběh třetí třetiny přinesl o poznání vyrovnanější průběh. Hostivařští se sice stále dostávali do dobrých šancí, ale trestuhodně je zahazovali. Pardubičtí hráči se nenechali odradit nepříznivým skórem a s přibývajícími minutami přebírali čím dál více iniciativu a byli o poznání nebezpečnější před brankou hostí. Jejich snaha přinesla i zasloužené snížení. Hostivař ale v pravý čas znovu udeřila, kdy Janičkovu střelu, po přihrávce Mellena, tečoval do vlastní branky jeden z pardubických zadáků. Až do poslední vteřin třetí třetiny se hra přelévala na obě strany a šance střídala šanci. S hvizdem rozhodčího, který ukončil třetí třetinu na ukazateli svítil stav 6 - 5 pro HBC Hostivař. Ale to stále nebylo vše a šlo se na poslední fázi utkání s otevřeným koncem. Hostivařští měli několik příležitostí utkání definitivně zlomit na svoji stranu, ale byli to naopak domácí, kteří silou vůle těsně před koncem dotlačili balónek do hostivařské svatyně a stanovili tak konečnou podobu skóre na 6 - 6. Po více jak 53 minutách dobrého hokejbalu byli všichni spokojeni a diváci odměnili obě mužstva bouřlivými ovacemi.

Hodnocení trenéra (Borek Coufal): Předně bych chtěl poděkovat HBC Pardubice za pozvání, které nám umožnilo kluky udržet v zápasovém tempu během třítýdenní pauzy naší regionální soutěže. Soupeře jsme především v první polovině utkání přehrávali a za celý zápas i poměrně výrazně přestříleli. Nevyvarovali jsme se však několika chyb v obraně a naše útočná snaha často končila na výborně chytajícím brankáři soupeře. Celkově jsme ale s tím, co jsme v Pardubicích předvedli, určitě spokojeni.

Hodnocení trenéra HBC Pardubice (Jiří Voženílek): Zápas s Hostivaří splnil naše očekávání. Chtěli jsme konfrontaci s kvalitním soupeřem v zápase, který má stejný formát jako zápasy starších žáků. Kluci z Hostivaře měli lepší první polovinu zápasu a zaslouženě vedli o čtyři branky. Druhou polovinu zápasu jsme mocně dotahovali a konečný výsledek 6:6 nám velmi lichotí. Děkujeme soupeři za společný sportovní zážitek a těšíme se na jarní odvetu.

23.4.2024

23.4.2024

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!