Na Václava vyzvala juniorka Hostivaře na svém hřišti Pardubice a očekávala se urputná bitva o body! Duel začal převahou hostujícího týmu, kterou umocnila i jeho první početní výhoda.

4:1

1:1, 1:0, 2:0

PCE

Pardubice

Branky a nahrávky: 14:49 Sucharda (Trajer, Grepl), 25:47 Ferfecki (Grepl, Zámečník), 30:32 Houška (Sucharda, Grepl), 43:54 Trajer (Sucharda) .
Rozhodčí: Zbořil, Černý . Vyloučení: 2:3 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 51 . Střely na branku: 29:28 . Průběh utkání: 0:1, 4:1 .

Drahoš (Keprt) - Höfner, Ilušák, Matějka, Munk, Sucharda, Vodehnal, Zámečník, Ferfecki, Grepl, Houška, Maali, Malysz, Mikšovský, Prager, Smetana, Trajer, Vrzák

Trnečka (Plšček) - Kadlec, Kamaryt, Kašpar, Kumpan, Landsman, Švadlenka, Chýle, Janovský, Kašpar, Kopa, Kořínek, Motyčka, Reinberg, Remač, Štach

Ta zůstala nevyužita, pardubičtí se přesto dostali do vedení a byl to Švadlenka, který překonal ve třinácté minutě Drahoše. V závěru ale přišla vyrovnávací střela navrátilce Jakuba Suchardy a do kabin se šlo za stavu 1:1.

Ve druhé patnáctiminutovce byla aktivnější Hostivař a výrazně tomu napomohla i tři vyloučení hostí. Využito ale zůstalo jediné, z hole Ferfeckiho, který poprvé přiřkl vedení na stranu domácích.

Na 3:1 upravil už v úvodu třetí části Radim Houška a přesto, že si obě strany v dalších minutách připravily několik dobrých příležitostí ke skórování, stav se neměnil. V závěru upravil na konečných 4:1 trefou do prázdné branky Trajer a Hostivař se tak na sváteční den mohla radovat z další tříbodové výhry.

Lukáš Grepl (útočník HBC Hostivař) - Začátek nám moc nevyšel, bylo to ospalé a neběhalo to. Trošku jsme dostali vyčiněno v šatně a od druhé třetiny se to výrazně zlepšilo. Mára podržel v bráně a zaslouženě jsme vyhráli.

Jakub Sucharda (obránce HBC Hostivař) - Byl to náročný zápas. Pardubičtí vedli, museli jsme vyrovnat do konce první třetiny a když už to vypadalo beznadějně, zkusil jsem nahodit míček od modrý a ono to propadlo - hrozná euforie. Začátek druhé třetině začal zostra, oba týmy chtěly urvat vedení na svou stranu. V posledních pěti minutách jsme dali gól my a pak bylo třeba hrát zodpovědně. Ráďa pak vstřelil třetí gól a bylo jasné, že Pardubice přepnou do útočného módu, s čímž jsme se ale popasovali velice dobře a po dalším gólu do prázdné jsme mohli slavit.