20.11.2023 Reportáž

Junioři našli prvního přemožitele! Heřmanův Městec vykradl Hostivař!

Hostivařská Juniorka se utkala na svém domácím hřišti s týmem Ježků z Heřmanova Městce. Souboj prvního týmu s druhým ve východní juniorské divizi sliboval tuhý souboj. V něm si ovšem první Hostivař nakonec vylámala zuby a musela od svého soupeře snést první letošní porážku.

10.kolo, sobota 18.11.2023

1:2

0:1, 0:0, 1:1

JEZ

Ježci Heřmanův Městec

Branky a nahrávky: 42:39 Houška (Grepl) .
Rozhodčí: Vokurka, Prudík . Vyloučení: 4:3 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 48 . Střely na branku: 27:26 . Průběh utkání: 0:2, 1:2 .

Drahoš (Keprt) - Höfner, Ilušák, Maali, Sucharda, Vodehnal, Zámečník - Ferfecki, Grepl, Houška, Lehner, Malysz, Mikšovský, Prager, Smetana, Trajer, Vrzák

Vašák - Čapka, Kovář, Roztočil, Zmek, Hladký, Kachlík, Kozel, Mareček, Pilař, Řivnáč, Sedlák, Šmíd, Zlesák

Hosté z Heřmanova Městce měli lepší vstup do utkání. Ježci si jako první vytvořili své šance a především v začátku utkání Hostivař značným způsobem přestříleli. Při individuální akci hostujícího útočníka Šmída ve 4. minutě šel Heřmanův Městec do vedení. Tato branka Hostivař na chvíli paralyzovala. Později se ale Hostivař čím dál víc dostávala do utkání a dokázala srovnat krok i s dobře hrajícím soupeřem. Po první třetině platil i nadále stav 0:1.

Druhá třetina patřila herně především Hostivaři. Hned několikrát dokázala svého soupeře dostat pod tlak a přestřílet ho. Juniorka ovšem doplatila na častá vyloučení a velmi špatnou koncovku, když se jí nedařilo překonat výborně chytajícího brankáře Heřmanova Městce Vašáka. Na druhé straně zase předváděl skvělé výkony Hostivařský brankář Marek Drahoš. Ve druhé třetině tedy branka nepadla a stav utkání byl stále 0:1 ve prospěch Ježků.

Ve třetí třetině se Hostivař i nadále snažila srovnat pro ni nepříznivý stav. V závěrečné periodě ovšem výrazně ožil i soupeř, který v čase 38:42 po brance Pilaře odskočil do vedení 0:2. Tato branka Hostivař nakopla a nastartovala jej k závěrečnému náporu. Kontaktní branku vstřelil v 43. minutě Radim Houška, který tak ještě vykřesal naději Hostivařské juniorce na body z tohoto utkání. Závěrečný nápor si ale Heřmanův Městec přes velkou snahu Hostivaře pohlídal a jako první tak přemohl Hostivařskou juniorku v letošní sezoně. I přes to ovšem zůstává Hostivař na prvním místě ve východní divizi Extraligy juniorů.

V dalším utkání se Hostivařská juniorka vypraví na půdu Brněnských Bulldogů. Úvodní buly bude vhozeno na Brněnském hřišti v sobotu 25. listopadu přesně v 12:00.

Adam Vodehnal (Obránce HBC Hostivař) – První třetina se nám úplně nepodařila. Hořeli jsme v obraně a soupeř díky tomu vstřelil první branku. Ve druhé třetině jsme začali více makat a na soupeře tlačit, ale branku jsme vstřelit nedokázali. Ve třetí třetině jsme dostali další branku, přesto jsme nic nevzdali a odmakali zápas do poslední vteřiny. Bohužel to na body nestačilo. I přes první prohru musím vyzdvihnout zápal všech kluků. Jsme jako kolektiv hodně stmelený a máme skvělou partu. To se odráží i do naší hry. Věřím, že díky tomu v dalším utkání budeme opět bojovat o vítězství a další body do ligové tabulky.

“Oproti loňsku máme mnohem silnější tým“ říká útočník A týmu Samuel Kucharčík!