25.10.2023 Reportáž

Junioři i bez řady opor přehráli Svítkov Stars!

Juniorský tým se tentokrát vypravil na půdu Svítkova Stars bez řady opor, jejichž start znemožnila zranění z posledních dnů. Chyběl i výkvět hrajíc za první, extraligový tým Hostivaře, trenér Grepl tak tentokrát počítal s třináctkou hráčů do pole a tradiční brankářskou dvojicí, která svou úspěšností patří k tomu nejlepšímu v soutěži. (Foto: Petr Král)

7.kolo, sobota 21.10.2023

SVI

Svítkov Stars

2:7

1:1, 0:4, 1:2

Branky a nahrávky: 13:29 Prager (Vodehnal), 16:43 zámečník (Ferfecki), 17:49 Prager (Vrzák, Ferfecki), 23:06 Ferfecki (Prager), 26:13 Malysz (Maali), 30:32 Zámečník (Smetana, Grepl), 44:59 Ferfecki (Prager) .
Rozhodčí: Málek, Procházka . Vyloučení: 2:1 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 37 . Střely na branku: 31:41 . Průběh utkání: 1:0, 1:6, 2:6, 2:7 .

Smolík (od 16. Černý) - Drozd, Flamík, Král, Uhlíř, Choutka, Heller, Kaninský, Lacko, Pavlíček, Petrlík, Pospíšil, Seidl, Synek, Vlašič J., Vlašič L.

Keprt (Drahoš) - Höfner, Munk, Sucharda, Vodehnal, Zámečník, Ferfecki, Grepl, Houška, Maali, Malysz, Prager, Smetana, Vrzák

Zápas se hrál od prvních minut ve vysokém tempu a už po minutě a půl se měnilo skóre! Byl to Ondřej Král, který proměnil po nahrávce od Lukáše Choutky a Svítkov šel do vedení. Celá první třetina se pak nesla v duchu mnoha neproměněných šancí na obou stranách. Teprve až čtrnáctá minuta přinesla změnu skóre a byl to Jonáš Prager, který proměnil a vyrovnal stav.

I druhá třetina měla rychlý start, když byl hned po minutě vyloučen hráč Svítkova a Hostivař měla první přesilovku, kterou ani ne po minutě ukončil Daniel Zámečník střelou od modré, kterou vymetl šibenici svatyně domácích. Poté proběhla velmi povedená akce druhé útočné lajny, kdy se znovu prosadil Jonáš Prager. Hostivař ale proměnila i další dvě šance, kdy si po gólu připsali Štěpán Ferfecki a Marek Malysz. Ještě, než sirény ukončily druhou třetinu, šla Hostivař do oslabení po vyloučení Daniela Zámečníka. Pražané ale tlak ustáli a do třetí periody si nesli čtyřbrankové vedení!

Už v jejím úvodu navýšil vedení Zámečník! V polovině třetiny se zadařilo i domácím a nepohlídaný Choutka před brankou Hostivaře korigoval. Vypadalo to, že se do konce třetiny už stav měnit nebude , téměř dvě minuty před koncem byl ale vyloučen další hráč Svítkova a Hostivař šla do své druhé přesilovky. Tu sice nevyužila, hned po jejím skončení, v posledních vteřinách duelu, se k dorážce střely Munka dostal Štěpán Ferfecki a v čase 44:59 dal skóre definitivní tvar, a to 7:2 pro Hostivař.

Ta si tak i nadále udržuje jak vedení v tabulce divize Východ, tak i svoji vítěznou šnůru.