HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
23.02.2024 Reportáž

B tým mužů začal jarní část porážkou! Na Palmovce nestačil na rezervu Pražského Kova!

Hostivařský B tým mužů odstartoval v páteční večer jarní část 2. Ligy – Střed. V úvodním kole se vypravil na Palmovku, kde se utkal s rezervou Pražského Kova. Hostivaři se vstup do jarní části vůbec nepodařil, a tak se na začátek druhé části sezony musí smířit s porážkou.

10., pátek 23.2.2024

KVB

Kovo Praha B

5:2

3:0, 2:2, 0:0

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 21:09 Svoboda (Vrzák, Jirsák), 29:55 Mareš .
Rozhodčí: Kurnat, Rezek . Vyloučení: 2:2 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 20 . Střely na branku: 31:23 . Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2 .

Sestava domácích

Šach (Pilch) - Charbuský, Doksanský, Kyclt, Samec, Solar, Zeman - Barczi, Chylík, Kolín, Lachman, Opolský, Poulíček, Rabušic, Veselka

Sestava hostí

Soukup (Majerníček) - Přeslička, Vodehnal, P.Němeček, Do. Zámečník, Svoboda - Chramosta, Mareš, Waltr, Jirsák, Vrzák, Krejčí, J.Němeček

Komentář k zápasu

Hostivařská rezerva se na Palmovku vypravila s poměrně velmi mladou sestavou. Svůj debut v brance B týmu si odbyl dorostenec Vojtěch Soukup, do sestavy se po delších zraněních vrátil kapitán mužské rezervy Petr Němeček a útočník Jáchym Mareš. V úvodních minutách se hrál poměrně vyrovnaný hokejbal. Postupně se ovšem dostávali více do hry domácí. Ti také v 4. minutě utkání otevřeli skóre utkání, když se prosadil útočník Kolín. Od té doby Hostivař kupila jednu chybu za druhou. V 10. minutě zvýšil na 2.0 svojí druhou brankou Kolín. V 12. minutě se mu podařilo zkompletovat hattrick. Hostivařská rezerva měla nad čím přemýšlet do zbytku utkání. Po první třetině platil stav 3:0 pro domácí Kovo.

Ve druhé třetině se tempo hry opět srovnalo a chvílemi měla i Hostivařská rezerva více ze hry. To dokázali přetavit ve svou první branku. Na 1:3 z pohledu Hostivaře snížil v 22. minutě obránce Kryštof Svoboda. Kontakt se soupeřem bohužel netrval dlouho. V 26. minutě dala Hostivař Kovu výhodu přesilové hry a tu taky dokázali v jejím závěru využít. V 27. minutě vrátil Kovu tříbrankový náskok obránce Doksanský. O třináct vteřin později využil nedorozumění v Hostivařské obraně útočník domácích Veselka, který zvýšil už na 5:1. Skóre ještě v závěru druhé třetiny upravil svojí brankou navrátilec do sestavy Jáchym Mareš, který pět vteřin před koncem prostřední periody překonal brankáře domácích Šacha. Před třetí třetinou tedy svítilo na světelné tabuli skóre 5:2 ve prospěch Pražského Kova.

V závěrečné periodě se toho moc důležité nestalo. Domácí Kovo si zkušeně pohlídalo příznivý výsledek a Hostivaři k něčemu velkému nepustila. Hostivař tedy v úvodní jarním kole prohrává se svým Pražským rivalem 2:5. Pro mužskou rezervu je to v celkovém měřítku už třetí prohra v řadě. Šanci na reparát budou mít za týden, kdy na svém domácím hřišti přivítají v neděli 3. března úřadujícího mistra 2. Ligy – Střed, tým Rafanů Praha. Utkání odstartuje přesně v 17:00.

Ohlasy po utkání

Petr Němeček (Obránce HBC Hostivař) – V dnešním utkání se nám nedařilo tak, jak bychom si na úvod jarní části přáli. Neplnili jsme věci, které jsme si před zápasem řekli a nedařilo se nám taky v koncovce. Kovo si s námi zkušeně poradilo a zaslouženě vyhrálo. Pro nás to musí být minimálně ponaučení do dalších zápasů. Čeká nás během jara ještě dost práce, abychom se dostali k výkonům, které bychom chtěli v zápasech předvádět.

Redakce

 
 

B tým mužů zvítězil po šesté v řadě! Zápas proti Rezervě Kova Praha rozhodly až nájezdy!

22.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!

21.4.2024

A tým odstartoval své třetí extraligové play-off vítězstvím! V úvodní přestřelce porazil Karvinou!

20.4.2024

Dorost na body proti prvním Pardubicím nedosáhl! Těsně podlehl!

19.4.2024

Partneři klubu