19.10.2021 Reportáž

Junioři dostali v Třinci desítku a počítají další raněné!

Všichni natěšeni na pětihodinovou cestu vlakem jsme se sešli již v pátek odpoledne na hlavním nádraží v Praze. Pro maximální připravenost na zápas jsme si domluvili ubytování v centru Třince. Po příjezdu jsme ve ztemnělém městě ještě objevili oblíbené streetfoodové občerstvení a po doplnění potřebných živin a tekutin jsme se odebrali na hotel

8.kolo, sobota 16.10.2021

TRI

Třinec

10:3

3:1, 2:0, 5:2

Branky a nahrávky: 8:03 Ferfecki (Petrášek), 37:17 Chramosta (Grepl, Šťastný), 40:22 Šťastný (Grepl) .
Rozhodčí: Olesz, Zbořil . Vyloučení: 9:4 . Využití: 0:1 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 85 . Střely na branku: 54:46

Figura - Altenburger, Dabrowski, Miech, Pfeifer, Popek, Bury, Byrtus, Mendlík, Pecha, Polášek, Stromko, Vizváry, Wrobel

Keprt (od 16.Paleček) - Houška, Svoboda, Zámečník, Petrášek - Chramosta, Ferfecki, Grepl, Malysz, Prager, Šťastný

Po 9-ti hodinovém spánku a vydatné snídani alá soustředění jsme procházkou došli k hokejbalovému svatostánku třineckého klubu.

Byli jsme tedy připraveni a mohlo se jít na věc. Ovšem ještě před začátkem zápasu nás zaskočila nepříjemná situace. Jak sdělil delegát utkání trenérům a kapitánům obou týmů na avizované schůzce, třinečtí hráči byli pohoršeni některými výroky našich hráčů na sociálních sítích a po vzoru nových zvyklostí si výroky míněné z legrace vztáhli na sebe jako urážku a řešila se tedy nesmyslná „kauza“, která nepříslušela hráčům Třince, nýbrž našemu trenérovi, který pochází také ze Slezska a vtípek byl mířen na něho.

Před začátkem zápasu jsme se tedy překvapeni situací třineckým omluvili „na modré“, oni naši omluvu přijali a zápas mohl začít.

Prvních pár minut se hra jevila vyrovnaně. Na nerovném asfaltovém povrchu poskakoval míček hráčům na obou stranách podobně. Avšak v 8.minutě udeřil Třinec dvěma slepenými góly Stromka a Wróbela. Na tyto ještě rychle dokázala odpovědět naše dobře hrající druhá lajna, tvořená nejmladšími kluky v týmu a po Ferfeckiho gólu vypadalo skóre slušně. Třetí třinecký gól padl před koncem úvodní části. To jsme však již točili pouze tři obránce, jelikož Svoboda dostal 10-ti minutový osobní trest, ke kterému, jak rozhodčí avizovali na schůzce před utkáním, přistoupili při sebemenším náznaku nesouhlasu s jejich výrokem.

Se třemi obránci tedy nebyl snadný ani vstup do další části hry a góly do naší sítě začaly přibývat. Naopak naše první lajna zvyklá více kombinovat a s míčkem si pohrát, což na tomto povrchu jde ztuha, se nemohla prosadit a podařilo se jim to až v závěru zápasu.

Po faulu třineckého hráče do oblasti hlavy a krku na patnáctiletého obránce Zámečníka se hra na několik minut přerušila a musela být přivolána záchranka.

Trenér Grepl tedy byl nucen přeskupit sestavu a došlo i k výměně brankářů. Ve třetí třetině jsme sice dali dva pěkné góly, ale soupeř nám jich ještě pět „nasypal“.

Odvezli jsme si domů nehezký výsledek a hlavně žádné body. Důležité bylo, že vyšetření Daniela Zámečníka neprokázalo žádné vážné zranění.

Při 280-ti minutové zpáteční cestě vlakem jsme si vše zhodnotili a po té se snažili na tento podivný zápas zapomenout. Máme hlavu vzhůru a vyhlížíme další zápasy!

Tomáš Grepl (trenér HBC Hostivař) - Do Třince jsme se těšili, bohužel od samého počátku, kdy jsme dorazili na hřiště, nic nešlo podle představ a natěšenost se postupem času měnila v zoufalost. Nic nevycházelo a soupeř sžitý s asfaltovým povrchem hrál opravdu dobře a zaslouženě vyhrál.