29.02.2024 Reportáž

Junioři berou z utkání na Kladně pouze bod!

Do jarních zápasů v elitní skupině vstoupili v poslední únorovou sobotu i hostivařští junioři, na které čekal výjezd na Kladno.

Elite, sobota 24.2.2024

KLA

Kladno

5:4ss

0:0, 3:2, 1:2

Branky a nahrávky: 18:38 Ilušák (Mikšovský, Zámečník), 29:44 Ferfecki (Trajer), 31:52 Prager (Vodehnal), 32:10 Vrzák (Ilušák) .
Rozhodčí: Cícha, Kasner . Vyloučení: 5:3 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 73 . Střely na branku: 39:22 . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4, 4:4, 5:4 .

Štěpánek (od 33. Jakoubek) - Doubrava, Drechsler, Kučera, Patera, Petrášek, Špalek, Bauer, Čacký, Jedelský, Jelínek, Rod, Schönherr M., Schönherr R., Šimůnek, Slabý

Drahoš (Keprt) - Dvořák, Höfner, Ilušák, Matějka, Městka, Vodehnal, Zámečník, Bár, Ferfecki, Grepl, Houška, Maali, Malysz, Mikšovský, Prager, Trajer, Vrzák

První třetina duelu skončila bezbrankově, v té druhé se ale pytel s góly roztrhl a byla to Hostivař která šla do vedení, když v devatenácté minutě využil přesilovku Dominik Ilušák. S odpovědí ale okamžitě přispěchal Schönherr a byl to stejný střelec, který ve čtyřiadvacáté minutě poslal Kladno poprvé do vedení! Domácí navíc přidali záhy třetí gól a byli na koni. V závěru periody ale snížil Ferfecki, který dal svému týmu opět naději.

Hostivař pak vstoupila do třetí fáze utkání skvěle a dvěma slepenými góly otočila stav. Na 3:3 nejdříve srovnal Jonáš Prager a pouhých osmnáct vteřin po něm rozradostnil hostivařskou střídačku Vrzák. I domácí ale našli střelce a v čase 34:45 bylo znovu vyrovnáno, když hattrick dovršil Roman Schönherr. Oba týmy pak mohly rozhodnout v přesilovkách, skóre se ale již neměnilo ani v prodloužení a o bodu navíc tak musela nakonec rozhodnout až série samostatných nájezdů. V té jako jediný uspěl kladenský Filip Jedelský a Hostivař se tak musela smířit s pouze bodovým ziskem.