HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
19.06.2022 Reportáž

Junioři Hostivaře jsou mistrem ČR!

Hokejbaloví junioři HBC Hostivař se vítězi Extraligy juniorů. Na domácím hřišti napravili dojem ze sobotní porážky 0:6 a zvítězili 7:1, i díky druhé třetině, ve které pětkrát skórovali.

FIN, neděle 19.6.2022

HOS

Hostivař

7:1

0:0, 5:0, 2:1

PLZ

HBC Plzeň

Branky a nahrávky: 17:14 Hroch (Vaniš), 19:08 Vaniš, 21:51 Kucharčík, 23:08 Kucharčík (Svoboda), 29:10 Hroch (Kucharčík), 33:55 Šťastný, 42:43 Vaniš (Kucharčík, Hnyk) .
Rozhodčí: Záhora, Havelka . Vyloučení: 12:10 . Využití: 2:0 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 210 . Střely na branku: 31:29

Sestava domácích

Keprt (od 36.Paleček) - Fic, Hnyk, Ilušák, Kučera, Svoboda, Vodehnal, Zámečník - Chramosta, Ferfecki, Grepl, Hroch, Jirsák, Kucharčík, Lehner, Malysz, Němeček, Šťastný, Vaniš, Waltr

Sestava hostí

Šlechta (Šubrt) - Hanuš, Horažďovský, Král, Krejčí, Matoušek, Pavlík, Pecka, Banýr, Deja, Kanta, Kopal, Kristl, Miksan, Pavlíček, Slezák, Smeták, Svoboda, Zíka

Komentář k zápasu

Ve čtvrté minutě přišla skrumáž před plzeňskou bránou, ale obrana hostů si poradila. V osmé pak pálil od modré Matoušek, jenže jeho pokus si našel brankář Tomáš Keprt a sebral míček do lapačky. Po první třetině se odcházelo do kabin za stavu 0:0.

První gól dali domácí! V čase 17:14 se prosadil Marek Hroch, který dostal míček přesně od Vaniše, jenž se předtím šikovně protáhl před bránu gólmana Šlechty. Střelec první domácí branky byl při chuti a za 22 vteřin střílel znovu, ale tentokrát mimo bránu. V čase 19:08 domácí vedli už o dva góly. Daniel Vaniš se po samostatné akci opřel do míčku a tvrdou střelou nekompromisně propálil brankáře Plzně. Další gól si domácí fanoušci zakřičeli ve dvaadvacáté minutě, kdy se po další povedené samostatné akci prosadil Samuel Kucharčík. Jenže za minutu a sedmnáct sekund se Kucharčík prosadil znovu poté, co ho přesnou nahrávkou našel Kryštof Svoboda. Pak se delší dobu nehrálo kvůli opravě nerovnosti na hrací ploše a hráči obou týmů byli posláni do kabin. Po nevynucené pauze se popáté prosadili Pražané. V čase 29:10 využil přesilovku svým druhým gólem v zápase Hroch, kterého vybídl Kucharčík.

Hned po skončení druhé třetiny začala ta poslední a v čase 33:55 to bylo už 6:0, protože při vlastním oslabení se dostal do samostatného úniku Adam Šťastný a svůj únik zakončil parádní kličkou do bekhendu. Za více jak dvě minuty dostal v brance domácích šanci Jiří Paleček, který nahradil bezchybně chytajícího Keprta. Paleček ale čisté konto udržel jen 37 vteřin, když se v čase 36:16 prosadil Jonáš Kanta. 137 vteřin před koncem pak ještě domácí skórovali v přesilovce díky Vanišovi, který prostřelil Šlechtu tvrdou střelou po přihrávce Kucharčíka. Po závěrečném klaksonu pak na hřišti propukly mistrovské oslavy, tým převzal zlaté medaile a pohár pro vítěze.

Autor: Matěj Sousedík

Matěj Sousedík

 
 

Světlá nad Sázavou čeká na příjezd hostivařské mládeže!

11.8.2022

A tým zahájil letní přípravu! Trenér Davídek byl s úvodním kempem spokojen!

8.8.2022

„Bude to náročná sezóna, ale chceme opět bojovat o nejvyšší příčky", hlásí junior Petr Lehner!

2.8.2022

Hostivařský pohár se vrací po jedenácti letech na scénu! A hned v sedmi kategoriích!

29.7.2022

Partneři klubu