HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Tygři Mladá Boleslav HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
08.06.2024 Reportáž

Hostivař ztratila tříbrankové vedení a je vicemistrem republiky!

Finále letošní sezóny CROSSDOCK Extraligy je u konce. V rozhodujícím finálovém utkání už měla Hostivař tříbrankové vedení, ale jen vteřinu před druhou přestávkou zahájili hosté obrat. Ten se jim podařil dokončit necelé dvě minuty před závěrem třetí části a došli tak k sedmému titulu.

FN5, sobota 8.6.2024

3:4

2:0, 1:1, 0:3

KER

Kert Park Praha

Branky a nahrávky: 4:42 Čejka (Kudela), 6:29 Diviš (Taufer, J.Vaniš), 16:00 Lehner (Kucharčík) .
Rozhodčí: Danylec, Cícha . Vyloučení: 5:3 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 561 . Střely na branku: 21:19 . Průběh utkání: 3:0, 3:4 .

Brykner (Štoural) - Čápek, Číž, Hrabár, Ilušák, Kočka, Kudela, Průcha, Švanda, D.Vaniš - Čejka, Diviš, Dostál, Ferfecki, Hroch, Kucharčík, Lehner, Pátek, Taufer, Urbanec, J.Vaniš

Návara (Tóth) - Hrdlička, Kovárník, Laurinc, Macek, Novák, Šperl, Vrabec - Fejfar, Jágr, Javůrek, Jelen, Kruček, Kruček, Lhota, Mejzlík, Pavlík, Plzák, Suchánek, Vaněk, Zvonek

K rozhodujícímu finálovému utkání vyběhli hráči pražských týmů za podpory 561 fanoušků. Ti měli co sledovat už od úvodního vhazování, když hned v prvních vteřinách zahrozil Kert Park. Skóre ale otevřela Hostivař v páté minutě, kdy Jan Čejka zůstal nehlídaný u modré čáry, obdržel přihrávku a s míčkem si naběhl až před branku. Neuběhly ani dvě minuty a Jan Diviš poslal hostivařské hráče z levého kruhu do dvoubrankového vedení. Necelých pět minut před koncem první části se poprvé vylučovalo a hosté měli k dispozici přesilovou hru. Ta ale byla zkrácená kvůli příliš mnoho hráčům na hřišti na straně Kert Parku. Před první přestávkou už se stav neměnil a Hostivař šla do další třetiny s dvoubrankovým náskokem.

Hosté do ní nevstoupili dobře a z těsné blízkosti napodruhé poslal Hostivař do tříbrankového vedení Petr Lehner. Oba týmy si poté postupně zahrály početní výhodu, ani jedna nebyla využitá. Už to vypadalo, že si hosté přenesou tříbrankovou ztrátu do třetí patnáctiminutovky, ale jen vteřinu před přestávkou odstartoval obrat hostů Lukáš Plzák.

Ve snižování pokračoval Kert Park na začátku třetí třetiny, kdy na rozdíl jedné branky upravil skóre z prostoru mezi kruhy Radomír Vaněk, ve třicáté čtvrté minutě bylo vyrovnáno zásluhou Jakuba Kovárníka. Hostivař si následně vzala oddechový čas a o titul se bojovalo až do závěru. Necelých pět minut před koncem třetí třetiny se otvírala vrátka na trestnou lavici hostů, ale zanedlouho také na druhé straně a oba týmy měly zkrácenou přesilovou hru. Ve čtyřicáté čtvrté minutě se v ní prosadil Dalimil Zvonek. Domácí si pak zkomplikovali situaci vyloučením, ale ještě bojovali. Další trefu už na své konto nepřidali, i přesto se ale mohou radovat ze skvělého úspěchu, kdy po vítězství v základní části došli ke stříbrným medailím. Kert Park ovládl naší nejvyšší hokejbalovou soutěž posedmé a stále tvoří rekord.