27.09.2022 Reportáž

Dorost získal z vyrovnaného duelu další dva body!

Vůbec poprvé se v hostivařském areálu představil tým Opočna, který v nedělním odpoledni přijel bojovat s domácím dorosteneckým týmem. Že nepřijeli žádní nazdárci, bylo zřejmé už od samotného úvodu...

3.kolo, neděle 25.9.2022

3:2ss

0:1, 1:1, 1:0

OPO

Rangers Opočno

Branky a nahrávky: 28:04 Mikšovský (Stoulil, Trajer), 40:14 Stoulil (Mikšovský, Houška), rozh.nájezd: Trajer .
Rozhodčí: Tománek, Havel . Vyloučení: 7:1 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 65 . Střely na branku: 37:36 . Průběh utkání: 0:2, 3:2 .

Slavík (Soukup) - Dvořák, Höfner, Houška, Městka, Mikšovský, Švec - Absolon, Bár, Hradil, Krutský, Michek, Nestrojil, Stoulil, Trajer

Novotný (Martinec) - Kleštinec, Koďousek, Kovaříček, Kupka, Palán, Pithard, Řehák, Rýgr, Synek, Vacek, Zamastil

Hrál se atraktivní, vyrovnaný hokejbal! Hostivař v utkání srážela zbytečná vyloučení a musela tak dotahovat. Skóre totiž v deváté minutě otevřel v první přesilovce Řehák! Velkou překážkou se jevil mladý, ale velice talentovaný brankář hostí Novotný, který držel Opočno dlouho ve vedení! A když už na střelu domácích střelců nestačil, hned třikrát mu pomohla tyčka!

Ve druhé části se Hostivař musela bránit čtyři minuty oslabena o jednoho hráče! Radim Houška inkasoval hned dva menší tresty současně. Hráči Rangers sice tentokrát v početní výhodě neuspěli, na konci pětadvacáté minuty se přesto radovali, když byl v brankovišti důrazný Zamastil a zvýšil na 2:0. K první a jak se později ukázalo, i jediné přesilovce, se poté ale dostali i domácí. Snížení přinesla trefa Michala Mikšovského.

Opočno mohlo zvýšit v další přesilovce z kraje třetí části, skóre se ale tentokrát neměnilo. Hostivař se poté tlačila do šancí, i ty nejvyloženější ale gólem neskončily. Ujala se až po rychlém přechodu rychlá a přesná střela Stoulila, který tak rozjásal domácí fanoušky, 2:2! V posledních minutách se ovšem pakovali na trestnou Nestrojil s Mikšovským a hosté si mohli vzít své vedení zpět, hostivařští ale remízu až do sirény uhájili.

A tak se prodlužovalo! Hráči na obou stranách toho už měli viditelně dost, v pár šancích se ale zjevili. Z gólu se ale nikdo neradoval, rozhodnout tak musela série nájezdů. V těch už bylo viditelně živěji. Šikulové na obou stranách ukázali své ruce a po dvou sériích to bylo 2:2! Hostující hráč poté nedal a Štěpán Trajer, byť se štěstím, Novotného oklamal. Hostivař si tak nad dobře hrajícím Opočnem připsala dva body, po výhře 3:2!

Martin Drahota (trenér HBC Hostivař) - Máme za sebou docela atraktivní zápas s Opočnem, který se nám podařilo otočit a uspět v nájezdech. Škoda spousty neproměněných šancí a zaslouženě potrestaných našich chyb soupeřem. Hosté z Opočna hráli velmi účelně.