26.11.2023 Reportáž

Dorost zakončil podzimní část výhrou nad Kert Parkem!

Dorost zajížděl v poslední listopadovou neděli na Lužiny, kde uzavřel podzimní ligovou pouť odvetou s domácím Kert Parkem.

ZČ, neděle 26.11.2023

KER

Kert Park Praha

5:6

0:0, 2:5, 3:1

Branky a nahrávky: 15:12 Švec (Hradil), 16:06 Trajer, 21:03 Nestrojil (Michek, Městka), 25:32 Trajer, 27:01 Nestrojil (Hradil), 33:38 Hradil (Švec, Nestrojil) .
Rozhodčí: Hrubý, Gráca . Vyloučení: 3:4 . Využití: 2:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 58 . Střely na branku: 27:52 . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5, 3:5, 3:6, 5:6 .

Horský (Fukárek) - Adam, Kaňka, Špák, Svoboda, Větrák, Vrabec - Bilý, Chán, Drnec, Císař, Ďuryna, Heime, Horák, Pavlačková, Pavlis, Sura, Větrák

Kotík (Exner) - Martinec, Městka, Režnárek, Švec, Votava, Němec - Bár, Nestrojil, Krutský, Skála, Hradil, Michek, Trajer, Havlík, Absolon, Hrodek

Cílem hostivařských byl jednoznačně zisk tří bodů a skok na třetí příčku tabulky, že se ale nebude jednat o jednoduchý zápas, bylo všem zřejmé. Počasí v závěru listopadu, pravda, hokejbalu příliš nepřeje, od úvodu se hrál ale urputný hokejbal, který moc krásy nepobral a výsledkem byl i bezbrankový stav.

Gólově se urodilo až ve druhém dějství a byla to Hostivař, která odskočila do dvoubrankového vedení, když se prosadil svou první trefou v sezóně Patrik Švec a chvilku po něm i Marek Trajer. Po chybě v útočném pásmu a snížení z hole Chána se hra na chvilku vyrovnala, byl to ale Nestrojil, který prolomil střelecké mlčení a zvýšil na 3:1. Žel, i na jeho gól domácí reagovali a tentokrát to byl Drnec, který v přesilovce snížil. Hostivaři se poté povedlo pár kombinačních akcí a výsledkem tlaku byl i trestný nájezd, který proměnil Trajer, 4:2. Pátý gól záhy přidal proti aktivnímu soupeři opět Nestrojil a s tříbrankovým vedením jeho tým i do kabin odcházel.

I tak bylo zřejmé, že se domácí rozhodně vzdávat nebudou a důkazem byla už po minutě trefa Špáka. Hostivař ve čtyřiatřicáté minutě uklidnil gól Filipa Hradila, který se svým třetím bodem v utkání současně vyšvihl do čela kanadského bodování celé soutěže. Větrák v přesilovce snížil na rozdíl dvou gólů, další nabídnutou početní výhodu ale už domácí využít nedokázali. Kontaktní gól vstřelil až devět vteřin před sirénou Kaňka, tři body už si ale hostivařští uzmout nenechali a výhrou 6:5 prodloužili svou sérii výher na osm zápasů. Po vlažném úvodu podzimní části tak vystoupali až na třetí místo ligové tabulky.

Jan Soudil (trenér HBC Hostivař) - Byl to relativně vyrovnaný zápas, kde naštěstí Kert stále tahal za kratší konec provazu a musel stále dotahovat. Dokázali jsme odolat, takže jsme připsali další cennou výhru.

Filip Hradil (útočník HBC Hostivař) - První třetina se nám moc nepovedla, míčky nám odskakovaly a mohli jsme být rádi, že jsme neprohrávali. Ve druhé a třetí třetině už se naše hra výrazně zlepšila a jen díky naší nízké efektivitě střelby a chybám v obraně zápas neskončil větším rozdílem. Ale za výhru jsme určitě velice rádi a jsme konečně v první trojce.

2.5.2024

2.5.2024

1.5.2024

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!