04.06.2023 Reportáž

B tým mužů na úvod finálové série padl Rafanům! Hned v úterý bude mít šanci na reparát!

Hostivařská rezerva vstoupila netradičně na konci tohoto víkendu do finálové série proti svému Pražskému rivalovi v podobě týmu Rafanů! Hostivař očekávala tuhý boj a to se také naplnilo. Soupeř v úvodním utkání předčil naší rezervu a získal tak vedení v sérii! Šanci na vyrovnání série bude mít Hostivař již v úterý.

FN1, neděle 4.6.2023

RAF

Rafani Praha

6:3

2:1, 2:1, 3:1

Branky a nahrávky: 10:26 Da.Zámečník (Čejka), 15:42 Čejka (Jirsák, Krupka), 39:21 Vosátka (Da.Zámečník) .
Rozhodčí: Řešátko, Vaňourek . Vyloučení: 11:6 . Využití: 2:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 27 . Střely na branku: 34:30 . Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3, 6:3 .

Opalecký - Švanda, Průcha, Pařízek, Rulf - Uher, Marušinec, Tichý, Strejček, Jelínek, Kukačka, Tóth, Benda

Majerníček (Drahoš) - Krupka, Vodehnal, Minarčík, Da.Zámečník, Do.Zámečník, Přeslička, Bakoš - Vosátka, Paško, Brož, Waltr, Mareš, Čejka, Jirsák, Vrzák, Chramosta, Michálek, J.Němeček

Hostivař na Rafany rychle nastoupila a v úvodních minutách soupeře značně přestřílela. Branku ovšem vstřelit nedokázala a soupeř se mezitím stihl oklepat a dostat se herně do utkání. Rafani dokázali využít první menší nekoncentrovanost Hostivařské obrany, když v 6. minutě střelou o hokejku brankáře Hostivaře Majerníčka otevřel skóre utkání Průcha. V 10. minutě zvýšil na 2:0 po rychlé útočné akci Rafanů nejproduktivnější hráč základní části Tóth. Hostivař dokázala odpovědět v 11. minutě, kdy Jan Čejka našel volného Daniela Zámečníka, který ranou od modré mezi nohy brankáře Rafanů vstřelil kontaktní branku! Po první třetině odcházela Hostivař do kabin s jednobrankovým mankem.

Na začátku 2. třetiny hrála Hostivař přesilovou hru a tu dokázal využít v čase 15:42 přesnou ranou pod horní tyč Jan Čejka! Domácí to ovšem nerozhodilo a brzy získali své vedení zpět. V 20. minutě sehráli Rafani přesilovou hru a tu dokázal po rychlé kombinaci využít Uher. Stav po druhé třetině utkání byl tedy 3:2.

V úvodu 3. třetiny, konkrétně v 32. minutě zvýšil vedení Rafanů Praha přesnou ranou Marušinec. Tato branka s týmem Hostivaře značně zacloumala a od té doby to byl velký boj plný tvrdé hry, ze kterého těžil víc soupeř. Ten ovšem nedokázal hrát disciplinovaně a dal Hostivaři mnoho přesilových her, využít ovšem Hostivař nedokázala žádnou. Klíčový zlom v utkání přišel v 37. minutě. Hráč Rafanů Tichý udeřil Hostivařského Adama Vodehnala do obličeje, který si ze zápasu odnesl i krvavý šrám. Ten ovšem neudržel své emoce a zbytečným oplácením a seknutím do nohy soupeře obdržel trest do konce utkání. Hostivař tak místo dlouhé přesilovky čekalo minutové oslabení. Ještě při hře 4 na 4 ve 40. minutě vykřesal naději na zvrat utkání pro Hostivař svojí brankou na 4:3 Josef Vosátka! Hostivař ovšem těsný kontakt s Rafany neudržela dlouho a v 41. minutě si vzali domácí svůj dvoubrankový náskok zpět. V závěrečné 45. minutě udělal vítěznou tečku za utkáním kapitán Rafanů Strejček.

Rafani tak zvítězili v úvodním utkání finále regionální soutěže nad Hostivaří 6:3 a ujali se vedení v sérii. Další utkání je naplánováno na Úterý 6. června se startem v 19:30 na půdě soupeře v Čimicích.

Daniel Zámečník (Obránce HBC Hostivař) - Náš tým vstoupil do zápasu s rychlým přístupem a velkým nasazením. První kdo se ale ozval, byl domácí tým, a to hned dvakrát za sebou. Nám se, ale podařilo srovnat a zápas tak pro nás začal na novo! Dohnala nás, ale naše disciplína, když jsme často hráli oslabení, a tím nám minuty utíkali. Navíc se domácí tým dokázal dvakrát prosadit v přesilové hře. Nám se bohužel tolik nedařilo, když jsme z osmi přesilovek využili jen jednu. Na tom jsme dnes ztroskotali. Nyní už se ovšem soustředíme na další zápas, na který se pokusíme lépe připravit, abychom mohli sérii vyrovnat!