25.10.2022 Reportáž

Dorost utkání v Ostravě zvládl a připsal si další body!

Na dorostence Hostivaře čekal další daleký výjezd, a to tentokrát do Ostravy, která jediná v soutěži nedisponuje plastovým povrchem a před Pražany tak byl specifický duel.

6.kolo, neděle 23.10.2022

POR

Poruba

2:5

0:1, 2:2, 0:2

Branky a nahrávky: 5:06 Mikšovský (Švec, Městka), 22:50 Hradil (Nestrojil), 28:20 Trajer, 37:26 Mikšovský (Městka, Stoulil), 38:02 Režnárek (Trajer, Stoulil) .
Rozhodčí: Olesz, Pikula . Vyloučení: 2:1 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 35 . Střely na branku: 15:41 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5 .

Končítek (Bodi) - Kočí, Pustějovský, Šosty, Stoklasová - Cavalier, Franková, Kopecký, Přikrylová, Rechtoris, Schrom, Šupal

Soukup - Švec, Městka, Režnárek, Votava, Dvořák - Mikšovský, Trajer, Stoulil, Hradil, Nestrojil, Houška, Krutský, Svoboda, Absolon

Na ten se dle možností nachystala a od úvodních minut byla aktivnější, přičemž soupeř hrozil především z rychlých výpadků jednotlivců. Skóre otevřel v šesté minutě v přesilové hře Michal Mikšovský, ve druhém dějství ale dokázal srovnat Schrom, který byl nejnebezpečnějším hráčem domácích.

Velice dobře si ale vedl i jeho spoluhráč v brankovišti, který kryl pozorně nespočet hostivařských příležitostí. Nestačil pak ale na rychlé přečíslení druhého útoku, kdy Nestrojil přesně našel třináctiletého Hradila a ten vrátil vedení na stranu Pražanů. Po dlouhém tlaku první formace pak přidal třetí gól Štěpán Trajer, na jeho gól ale v brejku bleskurychle odpověděl opět Schrom a utkání tak bylo stále otevřené.

I třetí dějství pak patřilo Hostivaři, která v korektně hraném duelu až překvapivě dobře snášela hru na nerovném terénu. V osmatřicáté minutě našel obránce Městka od mantinelu milimetrovým pasem Mikšovského, který z osy překonal brankáře Končítka počtvrté. Dobré střídání pak završil pátým gólem další ze starších žáků, obránce Šimon Režnárek, který definitivně rozhodl o osudu utkání. Hostivař si v Ostravě připsala další tři body, po výhře 5:2!

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - Zápas na netradičním povrchu jsme myslím zvládli a vytvořili si až nečekaně hodně velkých gólových příležitostí. Byl to souboj s dobře chytajícím soupeřem domácího týmu a vlastní trpělivostí. Jsme rádi, že jsme na hřišti v Porubě netratili a těšíme se za dva týdny na další utkání.