25.02.2024 Reportáž

A tým postupuje na Final Four Českého poháru! Doma si v napínavém utkání poradil s Letohradem!

Hostivařský A tým po náročném utkání s Pražským Kert Parkem se hned druhý den utkal v rámci čtvrtfinále Českého poháru s Letohradem, který rovněž přivítal na svém hřišti. Ve velmi dramatickém utkání si nakonec Hostivař došla pro postup mezi čtyři nejlepší celky nejstarší hokejbalové soutěže!

ČFČP, neděle 25.2.2024

5:3

2:0, 1:2, 2:1

LET

Letohrad

Branky a nahrávky: 08:15 Čejka (Kudela, Kucharčík), 14:31 J.Vaniš (Čejka, Kudela), 23:28 Taufer (Kočka, Urbanec), 31:27 D.Vaniš (Taufer, Da.Zámečník), 40:57 Taufer (Čejka, J.Vaniš) .
Rozhodčí: Jonák, Vokurka . Vyloučení: 2:2 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 35 . Střely na branku: 44:16 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3 .

Štoural (Od 16. Šupík) - Číž, Hrabár, Kočka, Kucharčík, Kudela, Pírek, D.Vaniš, Da.Zámečník - Čejka, Ferfecki, Hroch, Lehner, Pátek, Taufer, Urbanec, J.Vaniš

Křemenák (Novák) - Anýž, Bečka, Dostál, F.Krejsa, F.Lux - Chovanec, Faltejsek, Levý, T.Lux, Macháček, Šíma, Šmídek

Hostivař nastoupila proti Letohradu s lehce obměněnou sestavou. Letohrad oproti tomu dorazil do Prahy v početní nevýhodě. To ovšem nic neznamenalo. Od začátku utkání byla hra na Hostivařském hřišti velmi vyrovnaná. Až v 9. minutě otevřel skóre utkání Hostivařský útočník Jan Čejka, který se prosadil po nahrávce Tomáše Kudely! Hostivař dále narážela na výborně chytajícího brankáře hostů Křemenáka. Druhou branku přidal v 15. minutě kapitán Hostivaře, který svou přesnou ranou zvýšil na 2:0. Stejný stav platil i během první přestávky.

Před druhou třetinou proběhla změna v Hostivařském brankovišti. Václava Štourala, který během první třetiny neměl moc práce, nahradil Michal Šupík. Toho ovšem Letohradská ofenziva prověřila velmi brzy. V 18. minutě vstřelil kontaktní branku na 2:1 útočník Letohradu Macháček. Hra se v jednu chvílí přesouvala z jedné strany na druhou, střelecky aktivnější ovšem zůstávala Hostivař. V úvodu 24. minuty Hostivař bránila přesilovou hru Letohradu po faulu Matěje Taufera. Po skončení trestu se Hostivařský útočník vydal z trestné lavice rovnou do rychlého protiútoku a rychlou bekhendovou kličkou vrátil Hostivaři zpět dvoubrankové vedení! V závěru druhé třetiny, konkrétně v 29. minutě snížil na 2:3 svojí druhou brankou v zápase útočník Letohradu Macháček. Hostivař tedy šla do třetí třetiny s nejmenším možným náskokem

Ve třetí třetině se Hostivař snažila co nejrychleji zažehnat potencionální drama. A to se jí také podařilo. V 32. minutě se prosadil Hostivařský Daniel Vaniš a Hostivař tak opět vedla o dvě branky. Hostivař ovšem minutu poté chybovala ve své obraně. V 33. minutě vstřelil svůj hattrick Letohradský útočník Macháček a schylovalo se nakonec ke dramatu. To ovšem definitivně zažehnal v 41. minutě Matěj Taufer, který svojí druhou brankou v utkaní zvýšil na konečných 5:3!

Hostivař tedy postupuje na závěrečný turnaj Českého poháru, kde se utká s Pražským Kert Parkem a druholigovou Opavou. Třetím soupeřem bude buď druholigový celek Rafanů Praha či extraligové Kladno. Final Four Českého poháru se odehraje v termínu 29.-30. března v Plzeňské Preco Aréně. Do té doby ovšem čeká Hostivař náročný extraligový program. Hned za týden se vypraví na půdu dnešního soupeře, týmu SK Hokejbal Letohrad, se kterým se tentokrát utká v rámci 16. kola. Utkání je naplánováno na sobotu 2. března se startem v 14:00.

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!

29.4.2024

Dorost uštědřil Pirátům kanára! Soukup s nulou!

29.4.2024

A tým poprvé v historii postupuje do semifinále! Ve čtyřech utkáních vyřadil Karvinou!