05.11.2022 Reportáž

A tým Hostivaře doma podlehl v prodloužení Prachaticím!

Hostivařský A tým v sobotu dopoledne přivítal na svém hřišti jednoho z nováčků extraligy hokejbalu, tým HBC Prachatice! Vyrovnané utkání dospělo až do prodloužení, v kterém byli úspěšnější hosté.

11.kolo, sobota 5.11.2022

2:3p

0:0, 2:2, 0:0 - 0:1

PRA

Prachatice

Branky a nahrávky: 23:32 Urbanec (Novotný), 27:13 Malina (Kucharčík) .
Rozhodčí: Hrubý, Koskuba . Vyloučení: 4:6 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 48 . Střely na branku: 31:26 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3 .

Štoural (Majerníček) - Kubeš, Kučera, Kucharčík, Macek, Novotný, Pírek - Čejka, Hroch, Lehner, Malina, Pátek, Urbanec, D. Vaniš, J. Vaniš, Vosátka

Holub (Pixa) - Markytán, Šaršok, Šilhán, Švácha - Bárta, Braun, Neruda, Sitter, Štěpánek, Tácha, Turek, Valek

Po celý zápas byli diváci v Hostivařské aréně svědky velmi vyrovnané partie. Především v první třetině se šance přelévaly z jedné strany na druhou, ale branky k vidění nebyly. Naopak druhá třetina byla na góly nejbohatší. Skóre zápasu otevřel na začátku třetiny v čase 15:15 hráč Prachatic David Braun. Hostivař na gól hostů dokázala odpovědět až v 24. minutě po přihrávce Luboše Novotného pálil přesně Otto Urbanec. Hostivař se ale neradovala z vyrovnání dlouho. Po 20 vteřinách v čase 23:52 vrátil vedení hostům Martin Neruda. Hostivař ještě před koncem 2. třetiny dokázala opět vyrovnat, když krásnou přihrávku Samuela Kucharčíka přes celé hřiště zachytil Marcel Malina a v samostatném úniku s přehledem proměnil. Do kabin se tedy šlo opět za vyrovnaného stavu 2:2.

3. třetina se nesla opět ve vyrovnaném duchu i díky skvěle chytajícím brankářům na obou stranách. K vidění bylo i několik trestů, převážně na straně hostů, kteří obdrželi celkem tři osobní tresty. Následné prodloužení trvalo přesně 39 vteřin, kdy při hře 3 na 3 unikl domácím David Braun, který překonal brankáře Václava Štourala a získal hostům bonusový bod, díky kterému se Prachatice udrží v tabulce před Hostivaří.

Další zápas Hostivaře se bude konat již za týden, kdy se v rámci Pražského extraligového derby vypraví na hřiště loňského mistra HC Kert Park Praha.

Marcel Malina (Útočník HBC Hostivař) - Z dnešního zápasu jsme si chtěli odnést tři body a odpoutat se od spodních míst tabulky, ale bohužel naše hra nebyla ideální. Oproti minulým zápasům chyběl klid v rozehrávkách a důraznější hra. Oba týmy měly několik šancí, které mohly rozhodnout již v základní hrací době, ale nakonec se šlo do prodloužení, které jsme začali dobře, ale šťastnější byly při hře tři na tři nakonec Prachatice. Do konce podzimu nás čeká ještě několik důležitých zápasů, ve kterých budeme chtít tuto ztrátu napravit.