02.10.2019 Reportáž

Starší žáci v další přestřelce nestačili na Kladno!

Za staršími žáky přijel o posledním víkendu soupeř z těch nejkvalitnějších, Alpiq Kladno. V jeho řadách dovádí především multitalent Daníček, který o sobě dal vědět i na Palmovce...

3.kolo, sobota 28.9.2019

6:8

3:3, 2:3, 1:2

KLA

Kladno

Branky a nahrávky: 1:22 Stoulil, 4:11 Stoulil (Smetana), 7:32 Hnyk, 24:02 Zámečník, 27:51 Prager (Hnyk, Lehner), 42:02 Lehner (Hnyk) .
Rozhodčí: Sládek, Augustýn . Vyloučení: 5:3 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 44 . Střely na branku: 40:36 .

Drahoš (Soukup) - Zámečník, Spurný, M.Mikšovský, Dvořák, Höfner - Hnyk, Lehner, Prager, Maali, Stoulil, Smetana, P.Mikšovský, Halíř, Olišar

Štěpánek - Drechsler, Špalek, Tomášek, Tomášek, Petrášek, Jedelský, Vela, Rod, Schönherr, Jelínek, Schönherr, Hamouz, Daníček, Honke

Od samotného úvodu se hrál zajímavý duel s množstvím šancí. V dobré příležitosti se jako první zjevil Smetana, Štěpánka v brance Kladna ještě ale nepřekonal. Úspěšnější byl až Tomáš Stoulil, který přesnou střelou z kruhu otevřel skóre. Pražané ale hned záhy špatně střídali a po nepokrytí hráče před bránou přišel v oslabení trest. Soupeř vyrovnal! Hostivař ale z chutí opět hosty z Kladna zatlačila a byl to opět Stoulil kdo udeřil, po skvělé přihrávce Smetany. Druhý inkasovaný gól více zmátořil i kladenské, kteří začali být stále nebezpečnější, a to především s přítomností Marka Daníčka na ploše, který tradičně dokázal motat hlavu všem. Pokusy hostující družiny ale s vypětím všech sil dlouho hasil Drahoš v brance Hostivaře, který poté mohl z dálky sledovat i třetí zásah do klece svého oponenta. V levém křídle se totiž dostal do úniku Matěj Hnyk a přesnou střelou přiřkl svému týmu dvoubrankové vedení! Ne ale na dlouho! Hostivař posléze musela ustát další oslabení, i po jeho skončení ale Kladno tlačilo a v rozmezí pár vteřin dokázalo vyrovnat. V závěru třetiny mohl strhnout vedení zpět na stranu domácích Jonáš Prager, jeho únik z pravé strany ale gólem neskončil.

Začátek druhé třetiny patřil zcela jednoznačně soupeři, který hostivařské uzavřel v obranném pásmu a brzy se radoval z vedoucího gólu, 3:4! Na něj dokázal v rozmezí dalších minut přilepit další dva zásahy a v polovině duelu už tak bylo vedení Rysů tříbrankové. Do hry se posléze konečně dostala více i Hostivař, únik Matěje Hnyka ale ještě gólem neskončil. Ujala se až nezištná střela Daniela Zámečníka ze středního pásma, která znamenala snížení. Šance se poté střídali na obou stranách, do sirény se ale vešel už jen gól Jonáše Pragera, který z úhlu překonal Štěpánka, 5:6!

Jestliže se úvod prostředního dějství povedl hostům, první minuty třetí části patřili spíše Hostivaři, která ale na rozdíl od soupeře nebyla převahu schopna vyjádřit gólem. Byli to naopak kladenští, kdo přidal další branku, když se po střetu hráčů u domácí střídačky dostal balonek až k brance, kde útočník v modrém chladnokrevně zakončil. Domácí poté dostali možnost pětiminutové přesilovky, ta ale byla po chaotické snaze o rozehrávku přerušena po faulu Stoulila. Po jeho návratu na hřiště ale vykřesali hostivařští přeci jen naději na úspěch, když důrazu v brankovišti využil Lehner a snížil na rozdíl jediné branky. S rychlou odpovědí ale přispěchal na druhé straně přímočarý Daníček, který přesnou střelou rozhodl o výhře Kladna, v poměru 8:6!

Jonáš Prager (útočník HBC Hostivař) - Neodehráli jsme špatný zápas. Jako tým jsme si vedli dobře a proti těžkému soupeři odehráli vyrovnaný zápas. Trochu nás trápí obrana a děláme zmatky před vlastní brankou, což občas vede ke gólu soupeře.

Tomáš Stoulil (útočník HBC Hostivař) - Já myslím, že to byl dobrý zápas, bojovali jsme až do konce a myslím, že to byl zatím nejlepší zápas co jsme v této sezóně odehráli. Ale škoda, že neměl vítězný konec!