24.03.2022 Reportáž

Starší žáci nestačili ve středeční přípravě na Svítkov!

Středečního odpoledne využili nekompletní starší žáci k výjezdu do Pardubic, kde se v přípravném utkání utkali se silným Svítkovem!

Příp., středa 23.3.2022

SVI

Svítkov Stars

6:1

2:1, 2:0, 2:0

Branky a nahrávky: 14:44 Skála (Hradil, Michek) .
Rozhodčí: domácí . Vyloučení: 2:0 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 15 . Střely na branku: 30:23 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1 .

Šprync - Koudela, Martínek, Korel, Bárta, Flamík, Besperát, Hrdinka, Lacko, Pavlíček, Choutka, Samek

Exner (od 28. Kadlec) - Votava, Režnárek, Čejka, Vaniš, Klein, Hrodek - Havlík, Nestrojil, Svoboda, Skála, Hradil, Michek

Věková a fyzická převaha byla už v době přípravy obou týmů znatelná a odrážela fakt, že Hostivař dorazila na půdu vyspělého celku z Pardubic pouze se dvěma hráči ročníku 2007.

Domácí byli už v prvních minutách viditelně silnější na míčku, dlouho se ale nemohli dostat do potřebného tlaku. Hostivařští zatím plnili zadání na jedničku, zbytečně se nezbavovali míčku, tvořili a zkoušeli se prosadit jeden na jednoho. Atleticky vybavený soupeř jim pravda tolik nedovolil, několik střeleckých pokusů přesto musel Šprync v brance Svítkova likvidovat. Hosté z Prahy čelili v duelu stylu ve svém regionu dosud nepoznanému. Vysoké loby ihned po vhazování dělali hostivařským obráncům problémy a dlouhonohý soupeř hrozil z úniků. Skóre otevřel v sedmé minutě Martínek, na kterého navázal ve dvanácté minutě Besperát. Prosadila se ale i Hostivař, když v závěru první patnáctiminutovky byl na konci akce druhého útoku Filip Skála, jehož střela našla cíl až v síti Šprynce.

Ve druhém dějství už byla znát drobná únava v pohybu vpřed a do šancí se dostával spíše soupeř. Ten odskočil až na rozdíl tří branek, přesto hosté neskládali zbraně a ještě v závěru třetiny opět zahrozili.

Ke snížení ale nedošlo a naopak se událo opět před hostivařskou brankou! To už ale začínala třetí perioda, hosté nakupili několik chyb v přebírání hráčů a odpovědí byly další dva góly za zády Kadlece, který v polovině utkání, za stavu 1:3, nahradil v brance Jaroslava Exnera. I přes několik dobrých příležitostí už pak gól ani na jedné straně nepadl a Hostivař tak vyspělému soupeři podlehla jasně, 1:6!

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - V prvé řadě škoda, že nejsme v této fázi sezóny schopni vyjet k přípravnému utkání podobného ražení v kompletní sestavě. V duelu bylo logicky znát, že nám chyběl starší ročník. Každopádně hráči, kteří nastoupili, odevzdali na hřišti maximum a plnili zadání, které naši hru směřovalo k odvaze hrát aktivně, zkoušet přecházet s míčkem přes hráče a za každé situace si troufat. S čímž jsme si nedokázali ale poradit a v žákovské kategorii se s tím ve středních Čechách nepotkáváme, byly vysoké loby soupeře za naši obranu. Každopádně zajímavá zkušenost, pro čtrnáct hráčů dobrá příprava a teď vzhůru do dalších utkání, kterých nás na jaře čeká požehnaně.

A týmu o víkendu odstartuje Extraligové Play-off! Ve čtvrtfinále narazí na houževnatou Karvinou!