25.05.2022 Reportáž

Splněno! Junioři postupují přes Svítkov do semifinále!

Před týdnem udělali junioři Hostivaře první krok k postupu do semifinále, když v Pardubicích jednoduše přehráli Svítkov. Ten přijel do Prahy opět složený primárně z mladších kategorií a jevil se jako jednoznačný outsider. Hostivař si tak měla bez problémů dojít pro vítězství i v odvetě, nicméně tak jednoduché, jak se očekávalo, to nakonec nebylo.

ČTVRF, sobota 21.5.2022

6:4

1:1, 4:0, 1:3

SVI

Svítkov Stars

Branky a nahrávky: 14:35 Kucharčík, 16:09 Vaniš (Kucharčík, Petrášek), 19:33 Vaniš (Kucharčík,Čejka), 22:31 Čejka (Ilušák), 27:19 Čejka, 35:44 Ilušák (Ferfecki) .
Rozhodčí: Cícha, Hrubý . Vyloučení: 4:1 . Využití: 1:0 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 32 . Střely na branku: 37:23

Keprt (od 31. Paleček) - Fic, Hnyk, Ilušák, Ježdík, Petrášek, Vodehnal, Zámečník - Čejka, Chramosta, Ferfecki, Grepl, Hroch, Kucharčík, Malysz, Němeček, Šťastný, Trávníček, Vaniš, Vrzák, Waltr

Teplá (Smolík) - Brož, Drozd, Koudela, Král, Lux, Martínek, Rejlová, Seidl, Shejbal, Šmídek, Tomeš, Uhlíř, Vacek, Vlašič, Vlašič

Hosté opět vsadili na taktiku bránění v boxu hluboko ve vlastním pásmu, která tentokrát vypadala ještě účinněji než posledně. Ani ti nejšikovnější hráči z řad Hostivaře dlouho nedokázali nijak ohrozit bránu hostí a znechucení ze hry pomalu začínalo gradovat. Domácí byli zaparkováni v útočném pásmu v podstatě celou třetinu, ale vymyslet se jim nic nepodařilo. Nakonec to byl Svítkov, kdo jako první skóroval. Nečekaná radost přišla po jedné z mála návštěv obranného pásma domácích během prvních patnácti minut. Po této nepříjemné situaci z pohledu místního celku zřejmě došla trpělivost Kucharčíkovi, který s balónkem prošel přes 4 protihráče a prohodil hostující brankářku. Do kabin tak obě mužstva odcházela nečekaně za nerozhodného stavu.

Druhá třetina se odehrávala v podstatě ve stejném duchu jako v Pardubicích. Projevily se individuální kvality a postupně se dvakrát prosadil Vaniš po pohledné spolupráci s Kucharčíkem, na což navázal Čejka, který zakončil třetinu dvěma nekompromisními úniky, z nichž jeden předvedl dokonce při vlastním oslabení. V druhém dějství se poprvé i vylučovalo, na rozdíl od Hostivaře však Svítkov nedokázal početní převahy ani v jednom případě využít.

Od třetí třetiny se očekával klidný průběh, ve kterém si již domácí pouze užijí čtyřbrankové vedení. V návaznosti na výsledek byla ze sestavy stažena všechna ofenzivní esa a prostor dostali jejich méně zkušení spoluhráči. Tento tah se ovšem neukázal jako úplně nejrozumnější. Svítkov sice nedokázal využít ani třetí přesilovou hru, a naopak stihl ještě inkasovat z hokejky obránce Ilušáka, nicméně nepřesvědčivý výkon domácích zapříčinil v rámci třetí třetiny nesmyslné fiasko. Školácké chyby v obraně a laxní přístup umožnili hostům vrátit se do zápasu, když se jim v podstatě z ničeho podařilo třikrát překonat střídajícího Palečka. Hektický závěr sice domácí zvládli uhlídat a zvítězili 6:4, ale jistě si přidělali zbytečné vrásky na hlavě.

Herní projev budou nyní hráči Hostivaře jistě pilovat, protože hned další víkend pro ně začíná ta pravá zkouška. Semifinále s ústeckou Elbou bude úplně o něčem jiném a všichni jsou již zvědaví, jak si reprezentanti hlavního města s touto výzvou poradí. Postup do finále čeká na tým, který jako první třikrát zvítězí. Hostivař, vzhledem k postavení v tabulce, odehraje oba úvodní duely na hřišti nejlepšího mužstva základní části na severu Čech. Ve druhém semifinále na sebe pak narazí HBC Plzeň a nepříjemný Enviform Třinec. S nadějí na mistrovskou trofej se naopak kromě Svítkova rozloučili hradečtí piráti, berounští kelti a kladenští rysové.