16.11.2021 Reportáž

Přestřelka se Svítkovem pro juniory Hostivaře!

Hostivařský svatostánek v sobotu odpoledne navštívilo silné mužstvo pardubického Svítkova. Jednalo se o souboj mezi prvním a druhým týmem tabulky a očekával se atraktivní hokejbal. V jistém slova smyslu se tak skutečně stalo, protože takovou podívanou místní fanoušci letos ještě zaručeně neviděli.

12.kolo, sobota 13.11.2021

8:6

1:1, 4:3, 3:2

SVI

Svítkov Stars

Branky a nahrávky: 1:55 Kucharčík (Ilušák), 15:50 Čejka (Vaniš), 19:21 Hroch (Čejka), 20:04 Čejka (Vaniš, Hnyk), 26:13 Čejka (Hnyk), 31:00 Kucharčík (Kučera), 32:04 Čejka (Chramosta), 44:43 Kucharčík .
Rozhodčí: Volkán, Danylec . Vyloučení: 4:4 . Využití: 2:0 . V oslabení: 2:1 . Diváci: 33 . Střely na branku: 27:28

Keprt (od 31.Paleček) - Hnyk, Ilušák, Ježdík, Kučera, Svoboda, Vodehnal - Čejka, Chramosta, Grepl, Hroch, Jirsák, Kucharčík, Malysz, Němeček, Trávníček, Vaniš, Vrzák, Waltr

Šťovíček (Procházka) - Gregor, Martínek, Beneš, Bláha, Brož, Dvořáček, Ilich, Kábrt, Korec, Malý, Mifek, Shejbal, Tomeš, Vacek

Od úvodního vhazování se hra odvíjela naprosto odlišným způsobem než ve všech předešlých utkáních. Elán, s jakým vletěl hostivařský tým do zápasu, dodal prvním patnácti minutám úroveň, kterou svěřenci trenéra Grepla doposud často postrádali. Nadšení z prvních střídání znevážil zbytečný faul za úder loktem v podání Jirsáka, což ovšem nakonec přidělalo vrásky pouze členům pardubické výpravy. Ve vlastním oslabení totiž bleskově udeřil Kucharčík a střelecký účet tak byl hned v druhé minutě otevřen. I zbytek oslabení zvládli domácí bez problémů a následně už jen sílila jejich dominance. Vše vypadalo nadějně, jenže ani tentokrát herní převaha nestačila na více než jednu branku. Naopak jedna nepohlídaná situace a Svítkov nekompromisně trestal.

Do druhého dějství nevstupovala Hostivař již tak disciplinovaně a suverénně, naopak s góly se najednou roztrhl pytel. Hned v první minutě strhl vedení zpět na stranu Hostivaře Čejka, ale druhé vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Čejka pak asistencí na Hrocha a následnou brankou z přesilové hry na chvíli uklidnil napjaté fanoušky na tribuně i za plotem areálu a o šest minut později dokonce dokonal hattrick. Kdo by si myslel, že by takové vedení mohlo již stačit, byl na hlubokém omylu – drama pokračovalo dál! Snížení bylo opět velmi pohotové a v závěru třetiny navíc přišla hrubka obrany, ze které při vlastním oslabení těžil nejproduktivnější hráč hostů Matyáš Bláha. Do šaten se tak šlo za rozdílu jediné branky.

Rozhodnout chtěli Pražané co nejrychleji a tento plán se zprvu víceméně dařil. Nejprve využil další přesilovku Kucharčík, na nějž navázal již čtvrtým gólem v utkání Čejka, ale ani to neuzavřelo střelecký účet tohoto utkání. Pro nezaujatého diváka pastva pro oči, ale pro zbytek pořádná zkouška nervů. Obranná činnost Hostivaře působila už spíše dezorientovaně a trest na sebe opět nenechal čekat. Balónek musel Paleček, který před poslední třetinou nahradil Keprta, tahat ze své sítě ještě dvakrát. Opravdové drama tak nastalo za stavu 7:6, když byl ještě ke všemu vyloučen domácí Chramosta. Pardubický brankář nechal brankoviště bez dozoru a šest jeho kolegů se snažilo o to konečné vyrovnání. Při závarech před Palečkovou brankou vstávali na hráčské lavici domácích hrůzou vlasy a na druhé straně způsobila největší rozruch situace, kdy Čejkův pokus o umístění míčku do odkryté sítě vytáhl jeden z protihráčů téměř z brankové čáry. Definitivní konec přinesl pár vteřin před koncem Kucharčík, když jako druhý v zápase dovršil hattrick a přidal do zápisu neuvěřitelný 14. gól.

Hostivařští si nepochybně zhluboka oddechli a v tabulce jim dva zápasy před koncem základní části na Svítkov schází pouhé tři body. Na euforii však rozhodně není čas! Nebezpečným tempem se na ligové čelo řítí Třinec a Hostivař nyní čekají dva náročné a rozhodující výjezdy do Heřmanova Městce a Brna.

A týmu o víkendu odstartuje Extraligové Play-off! Ve čtvrtfinále narazí na houževnatou Karvinou!