08.03.2020 Reportáž

Mladší žáci ztratili pětibrankové vedení a s Chomutovem těsně padli!

Mladší žáci zakončili základní část dohrávkou proti silnému Chomutovu, který do Prahy dorazil odhodlán uzmout Hostivaři body. Ta nastoupila netradičně pouze ve dvanácti hráčích do pole, po důkladné přípravě ale vstoupila do zápasu aktivně a s chutí proti silovému soupeři bojovat.

9.kolo, sobota 7.3.2020

7:8

3:0, 3:4, 1:4

CHO

Wolves Chomutov

Branky a nahrávky: 5:18 Olišar, 8:35 Olišar (Hradil, Votava), 9:22 Keller (Michek), 15:48 Hradil (Kápička), 16:00 Hradil (Skála, Městka), 22:18 Olišar (Nestrojil, Hradil), 33:06 Hradil (Skála) .
Rozhodčí: Augustýn, Řešátko . Vyloučení: 7:6 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 52 . Střely na branku: 21:28 . Průběh utkání: 5:0, 5:2, 6:2, 6:8, 7:8 .

Coufal (od 17.do 24.Soukup) - Švec, Režnárek, Votava, Městka - Skála, Hradil, Absolon, Nestrojil, Olišar, Michek, Keller, Kápička

Adam (Janata) - Ferencová, Gelhof, Milička, Procházka, Blaščák, Dubjak, Máj, Majzner, Mareš, Novák, Tůmová, Hrebinec

Hned v úvodu se musela vyznamenat lapačka brankáře Coufala, která zabránila hostům ve vedení. Hostivařští naopak začínali přebírat iniciativu a dlouho obléhali branku chomutovských. V šesté minutě se efektivně dostal do zakončení Danny Olišar a otevřel skóre. Stejný hráč se poté dostal po milimetrovém vysunutí od Hradila do brejkové situace a dlouhou kličkou navýšil vedení. Neuběhla ale ani minuta a byl to Adam Keller, který po drtivém tlaku své lajny zvedal ruce nad hlavu, když vymetl pavučiny Adamovi svatyně. Hostivař tak vedla po první části 3:0, všem ale bylo jasné, že zdaleka není po utkání.

Domácí ale vstoupili i do druhého dějství výtečně a Hradil dvěma slepenými góly zvyšoval už na 5:0! Střídající gólman Soukup poté musel čelit trestnému střílení, útočníkovi hostí ale míček sjel před zakončením z hole a skóre se neměnilo. Uběhla ale minuta a po faulu Režnárka přišel další nájezd. I tentokrát byl úspěšnější muž v masce, který ale přesto záhy inkasoval. Špatné útočné rozehrávky využil chomutovský rychlík a snížil. V té době už se ale obraz hry výrazně měnil a byli to především dominantní Novák s Marešem, kteří hostivařské v obranném pásmu přehrávali! Chomutov snížil na rozdíl tří branek, s odpovědí ale přispěchal Danny Olišar a uzavřením svého hattricku přidal šestý zářez do klece Adama. Závěr periody přesto patřil hostům, kteří dvěma góly Mareše snížili na rozdíl dvou branek a bylo zřejmé, že pro otočení duelu udělají ve třetí části maximum.

A opravdu! V třetině závěrečné se do branky Hostivaře vrátil Ondřej Coufal, i chomutovský Mareš ale dovršil hattricku a vyrovnání viselo ve vzduchu. Hostující tým v té době na hřišti vládl a Hostivař se měla co otáčet. Otáčet se bohužel musel i Coufal v brance, když během minuty vyndaval tři míčky ze sítě. Chomutovu se podařil obrat a byl na koni. Domácí se nevzdávali, sil ale oproti první polovině duelu výrazně ubylo. Z hole Hradila přesto přišlo po Skálově přihrávce snížení a bylo opět o co hrát! Snažení ale přibrzdili dva nechtěné fauly a závěr v oslabení. To hostivařští ustáli a v poslední minutě se ještě tlačili v krátkém power-play za vyrovnáním, času už ale bylo málo! Chomutovští si tak jinak v oboustranně kvalitním a pohledném utkání připsali v Praze výhru, s divokým výsledkem 8:7!

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - Samotná prohra by tolik nemrzela, jako ztráta pětibrankového vedení, každopádně pro nás hodně přínosný zápas, ve kterém nás potěšilo vtažení mnoha prvků z tréninku do hry. Hrálo se na poměry žákovského hokejbalu silověji, což nám s ohledem na další zápasy vyhovovalo, poprali jsme se s tím dobře. Přesně takovéto zápasy nás pro budoucí bitvy s tradičními hokejbalovými baštami nejlépe připraví.

A týmu o víkendu odstartuje Extraligové Play-off! Ve čtvrtfinále narazí na houževnatou Karvinou!