11.11.2021 Reportáž

Kvasnička řídil výhru mladších žáků na Lužinách!

K dalším kláním v rámci regionálních turnajů vyrazila hrstka mladších žáků na pražské Lužiny. Zde na ně čekali odhodlaní a známou rivalitou motivovaní soupeři z Kert Parku. Ani hostivařští, stižení velkým množstvím omluvenek, ale nechtěli dát svoji kůži zadarmo.

9.kolo, neděle 7.11.2021

KER

Kert Park Praha

4:7

0:2, 2:3, 2:2

Branky a nahrávky: 0:43 Kvasnička (Otras), 9:29 Otras (Kvasnička), 13:56 Coufal (Němec), 16:53 Kvasnička (Vaniš), 17:55 Havlík (Kvasnička), 23:57 Kvasnička (Otras), 25:25 Otras (Kvasnička, Havlík) .
Rozhodčí: Skramužský . Vyloučení: 2:3 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 30 . Střely na branku: 14:25

Čermák - Doucha, Dvorský, Horský, Laban, Arnold, Benčát, Bílý, Čihák, Dorňák, Hlávka, Kraml, Novák, Richter, Šeps, Sýkora, Větrák

Menzel - Martinec, Otras, Vaniš, Bajkai, Coufal. Havlík, Hnyk, Holý, Kvasnička, Němec, Vysoký

Od začátku se lépe popasovali s kluzkým povrchem a hned v první minutě zmrazili domácí povedeným únikem Kvasničky, který svoji akci bezchybně zakončil. Hra se přelévala na obě strany, nicméně střelecky aktivnější a nebezpečnější byli stále hosté z Hostivaře. Ti také navýšili svoje vedení, když po závaru kolem svatyně Kertů doklepl míček za brankovou čárku Otras po přiklepnutí Kvasničky a Havlíka. Po první třetině svítil na tabuli stav 2-0 z pohledu hostivařských.

Domácí ale nesložili zbraně a zkraje druhé třetiny několikrát musel Hostivař podržet pozorný Menzel. Za hostivařské se ale po dobré práci Němce a šikovném obtočení branky domácích, prosadil Coufal a navýšil hostivařské vedení již na 3-0. Krátce poté však domácí dokázali odčarovat kouzlo brankáře Menzela a snížit. Následně svoji druhou brankou v utkání navyšoval skóre Kvasnička, který převzal balónek, který udržel Vaniš v pásmu a pěkným blafákem do backhandu nedal gólmanovi Kertu šanci. I na tento gól však dokázali domácí reagovat a bylo to opět o dvě branky. Když se do konce druhé třetiny trefil ještě Havlík, za přispění Kvasničky, vypadalo to, že už hostivařským nikdo výhru vzít nedokáže.

Domácí ale byli proti a během pár desítek vteřin na začátku třetí třetiny snížili dvěma přesnými zásahy na rozdíl jediné branky. Hostivařští v této fázi zápasu trestuhodně polevili a domácí byli na koni. Všechny jejich naděje ale uťal svým třetím gólem v utkání Kvasnička, který po akci Otrase zakončil téměř z nemožného úhlu a pojistku přidal Otras po akci celého prvního útoku. Domácí se už na odpověď nezmohli a hostivařští si tak mohli zapsat velmi cennou výhru. Konečný stav zněl 7-4 pro tým z Hostivaře.

Aleš Kvasnička (asist. trenéra HBC Hostivař) - Jsem rád, že jsme po Pardubicích mohli změřit síly s dlaším silným soupeřem a to s Kertem. I přes pár absencí zaviněných karanténou a menším počtem hráčů do pole než obvykle, kluci odehráli velmi slušné utkání apo zásluze vyhráli 7-4.