08.11.2022 Reportáž

Kanár! Junioři v pražském derby porazili Kovo!

Kvůli konanému Superpoháru hokejbalu před deseti dny musel být zápas mezi našimi juniory s nedalekým Kovem odložen. Tyto dva pražské celky se tak netradičně sešly za pondělního večera v hokejbalovém svatostánku na Palmovce, k dohrání tohoto vzájemného duelu. Souboj o klíč hlavního města měl ale jednoznačný průběh.

10.kolo, pondělí 7.11.2022

KOV

Kovo Praha

0:6

0:2, 0:3, 0:1

Branky a nahrávky: 1:17 Prager (Ferfecki), 2:51 Zámečník (Hroch), 17:24 Malysz (Vrzák), 19:12 Petrášek (Prager, Lehner), 23:11 Chramosta (Ferfecki, Prager), 34:33 Malysz .
Rozhodčí: Jonák, Ptáček . Vyloučení: 3:4 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 49 . Střely na branku: 15:41 . Průběh utkání: 0:6 .

Jánošík - Číž, Dastych, Kanclíř, Drobník, Kabát, Krejnický, Linhart, Novák, Petrášková, Schönfeld, Šimon, Veselý, Vondráček, Zábrodský

Drahoš (Keprt) - Ilušák, Matějka, Munk, Petrášek, Vodehnal, Zámečník - Chramosta, Ferfecki, Grepl, Hroch, Lehner, Malysz, Němeček, Prager, Smetana, Vrzák

Hostivařští mládežníci nečekali zcela na nic a byl to Jonáš Práger, který zužitkoval přesnou nahrávku Ferfeckiho a poslal svůj tým necelé dvě minuty od začátku utkání do vedení. Od tohoto momentu převzali kormidlo utkání pevně hosté, soupeře přehrávali v jeho obranném pásmu a podařilo se jim svým tlakem vedení hned navýšit. Čistě vyhraná útočná bule směřovala na Zámečníka, ten se po rychlé kličce do bekhendu dostal až na osu hřiště a mířil přesně nad vyrážečku domácího Jánošíka. Druhý hostivařský střelec se ale ještě v průběhu prvního dějství poroučel na trestnou lavici, kde ho následně vystřídal Vodehnal. Hostivař tak měla možnost vypilovat hru v oslabení, což se nakonec podařilo a do první přestávky šla s dvojbrankovým vedením.

Druhá třetina se ubírala stejným směrem, jako ta první. Ve hře hostů vyčnívala aktivitou nejvíce třetí útočná formace, která se svým pohybem a dravým přístupem dostávala do několika gólových šancí a nebezpečných útoků. Kýženou odměnu této trojice utrhl Malysz, kterého mezi kruhy našel Vrzák a navýšil tak náskok na tři branky. O necelé dvě minute poté přesně mířil Petrášek, pro kterého to byla nejen vstřelená branka proti svému mateřskému klubu, ale i první přesný zásah za juniorskou kategorii po přesně 2 letech, jednom měsíci a 18 dnech. I další bývalý hráč Kova z řad Hostivaře se dočkal gólové radosti. Útočník Jan Chramosta zůstal nikým nehlídaný před bránou a po přesné nahrávce od Ferfeckiho s ledovým klidem překonal domácího brankáře kličkou mezi nohy.

Začátkem třetího dějství se sice Hostivař musela bránit dvojitému oslabení, ve kterém soupeř vytvořil silný tlak a hned několikrát ohrozil Drahošovu branku. Ten si ale šel odhodlaně za čistým kontem a se všemi pokusy Kova si s přehledem poradil. Na druhé straně mu svou druhou trefou v utkání ještě vykouzlil úsměv výborně hrající Marek Malysz, pro kterého to byl tak pátý kanadský bod sezony. Ke konci utkání si ještě několikrát hosté mohli vyzkoušet přesilovou hru, tu však v ani jednom případě nevyužili. Konečný stav utkaní byl tedy odpovídající tenisovému kanáru, 6:0.