27.11.2021 Reportáž

Junioři zakončili podzim další výhrou a přezimují v čele!

K poslednímu utkání základní části vyrazili junioři Hostivaře do Brna, čelit poslednímu, ale rozhodně ne nekvalitnímu týmu Buldoků. Ti si museli už dopoledne poradit s bílým soupeřem v podobě sněhové nadílky, plochu ale dokonale připravili a mohlo se jít hrát...

14.kolo, sobota 27.11.2021

BRN

Brno

2:3

1:0, 0:3, 1:0

Branky a nahrávky: 17:22 M.Hnyk (Ferfecki), 20:02 Svoboda (Ježdík, Vrzák), 22:55 Lehner (Ježdík) .
Rozhodčí: Prudík, Vokurka . Vyloučení: 3:6 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 0 . Střely na branku: 27:37 . Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3 .

Šťastný - Jankůj, Kliment, Krejska, Raušer, Zemen, Foršt, Havránek, Ištoková, Kimmel, Lošťák, Staněk, Toman, Vlach, Zemen

Paleček - Ježdík, Svoboda, Š.Hnyk, Houška - Ferfecki, M.Hnyk, Jirsák, Lehner, Malysz, Prager, Trávníček, Vrzák

Ve vyrovnané první partii přesto oběma týmům znesnadňoval pohyb kluzký povrch, oba brankáři se přesto museli činit a byl to hostivařský Paleček, který z nich jako první inkasoval, když se v přesilovce prosadil domácí Zemen.

Ve druhém dějství začalo sněžit a zřejmě i proto, že je valná část družiny trenéra Grepla milovníky horských radovánek, začalo se dařit i gólově. V osmnácté minutě nejdříve vyrovnal v početní výhodě Matěj Hnyk a za necelé tři minuty překlopil misky vah na stranu Hostivaře Kryštof Svoboda, který ke konci podzimní části chytil doslova střeleckou slinu! Třetí gól pak na sebe nenechal dlouho čekat a tentokrát byl šťastným střelcem další z dorostenců, Petr Lehner, který prostřelil už méně šťastného brankáře Šťastného. Další z nabídnutých přesilovek už sic využita nebyla, Pražané přesto trávili druhou přestávku o poznání spokojeněji.

Domácí se ale rozhodně nehodlali vzdát a ve třetí periodě mohli snížit, proti byl ale pozorně chytající Paleček. Ten neinkasoval ani v oslabení, ve kterém se navíc s osobním desetiminutovým trestem pakoval na trestnou jindy pruhovaný Jakub Jirsák. Buldoci se přesto kontaktního gólu dočkali a byl to šikovný Toman, nejproduktivnější hráč domácích, který jim dal možnost bojovat o vyrovnání. To se ale nakonec, i s přispěním soupeřova vyloučení v závěru, nekonalo! Junioři Hostivaře tak snaživého soupeře porazili těsně, leč přece, 3:2!

Petr Lehner (střelec vítězné branky, útočník HBC Hostivař) - Za mě dobré utkání, které se sice nehrálo v nejlepších povětrnostních podmínkách, ale přesto bylo kvalitně odehrané a odbojované až do konce. Hrál jsem se svými spoluhráči z dorostu Matějem a Jonášem, s kterými si už v lajně dlouhodobě rozumíme. Také jsem rád, že se mi povedlo vstřelit rozhodující branku. Do Prahy vezeme důležité tři body a to je hlavní.