26.10.2022 Reportáž

Junioři porazili Nové Strašecí i napodruhé!

Nebylo to dávno, kdy se náš juniorský tým vydal směrem na západ, na půdu Nového Strašecí, v rámci prvního vzájemného utkání těchto dvou celků. Tehdy si odtamtud odváželi tři body v podobě výhry 4:1. O přesně dvacet dní později, za typické podzimní soboty, se tyto dva týmy setkaly znovu, tentokrát to bylo ale na Hostivařských, aby hájili svou domácí půdu.

9.kolo, sobota 22.10.2022

7:1

4:1, 2:0, 1:0

NOV

Nové Strašecí

Branky a nahrávky: 6:15 Chramosta (Prager, Petrášek), 6:53 Smetana (Vrzák), 8:20 Lehner, 12:56 Grepl (Hnyk Š.), 23:42 Hroch (Grepl), 26:57 Grepl (Lehner, Zámečník), 31:34 Maali (Smetana) .
Rozhodčí: Vokurka, Zbořil . Vyloučení:6:5 . Využití: 1:0 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 44 . Střely na branku: 49:24 . Průběh utkání:0:1, 7:1 .

Drahoš (od 31. Soukup), Hynk Š., Ilušák, Matějka, Munk, Petrášek, Vodehnal, Zámečník, Chramosta, Ferfecki, Grepl, Hnyk M., Hroch, Lehner, Maali, Malysz, Němeček, Prager, Smetana, Vrzák

Jakoubek (od 31.Křeček), Běloušek, deFin, Husák, Itner, Keder, Korf, Kot, Kučera, Pořádek, Slabý, Vaic, Vojna,

Trenéru Greplovi hrálo do karet před zápasem téměř vše. Povedený předzápasový trénink, kompletní kádr o dvanácti útočnících, devíti obráncích a dvou brankářích, nebo například i skvělá forma jednoho z klíčových hráčů, Petra Lehnera, který svůj několik hodin starý povedený výkon pečetil v dresu A-týmu třemi kanadskými body. Do utkání šli domácí s jasnou motivací potvrdit roli favorita a nasázet do strašecké branky co nejvíce zásahů. Necelou minutu od úvodního vhazování ale přišel šok. Nevyvezený míček z obranného pásma převzal hostující Běloušek a pohotovou střelou od modré poslal, k překvapení všech přihlížejících, svůj tým do vedení. Studená sprcha pro Hostivař, její hráči ale zbraně neskládali. Naopak, rozhodli se vzít utkání do svých rukou, což potvrzovala i postupně zlepšující se předvedená a srovnání stavu z hole Chramosty. Na něj záhy navázal i výborně hrající Richard Smetana, který zpoza brány překonal hostujícího Jakoubka a poslal domácí do vedení. Následovala ještě trefa Petra Lehnera a přesilovkový gól Lukáše Grepla a Hostivař tak mohla jít do první přestávky s trojbrankovým vedením.

Domácí se očividně cítili v zápase dobře. Široký kádr šlapal, hráči makali, každý chtěl do zápasu něco přispět a mít na něj svůj vliv. Druhá třetina tomu tak i vizuálně odpovídala. Hostivař si vytvářela šance, tlačila soupeře ve jeho obranném pásmu a hráči Nového Strašecí těžko hledali střepy motivace ke vzdoru. Gólů ale paradoxně moc nepadalo. Aktivní hru v oslabení zužitkoval v úniku Hroch a krátce po něm se trefil Grepl podruhé. Brankář Drahoš zlikvidoval všechny ojedinělé pokusy hostujících a pokryl tak do druhé sirény skóre 6:1 v prospěch svého týmu.

Stav byl do třetí třetiny de facto rozhodnutý. Domácí první útočná formace si šla odpočinout, herní čas se tak mohl rozdistribuovat napříč zbylými útočníky, kteří, díky hojnému počtu, si museli na své momenty na ploše občas počkat. Necelé dvě minuty v závěrečné patnáctiminutovce zaznamenal svou první trefu v sezóně Tomáš Maali, když z mezikruží využil své výhody držení hokejky na pravou stranu a pohotovou střelu překonal strašeckého brankáře. Do několik povedených šancí se dostala i trojice Němeček - Hnyk - Malysz, ta ale jako by byla celé utkání střelecky prokletá a za boha nemohla propašovat balónek do místy i odkryté branky. Střídající domácí brankář Soukup měl prostor svého trenéra zaujmout několika pevnými zákroky a celý tým také dostal několikrát příležitost vypilovat přesilovou hru. Změna skóre se ale už do závěrečného hvizdu rozhodčího neudála. Hostivař tak v domácím utkání bere plný počet bodů a připisuje si tak i přívětivé skóre, které může být při závěrečném sčítaní tabulky rozhodující. Další utkání čeká naše juniory hned následující víkend, a to za velmi prestižní události. V rámci Československého Superpoháru totiž odehrají, jako úřadující mistr republiky, mezinárodní souboj s LG Bratislava o vládce československého juniorského hokejbalu.

Zápas se koná 29.10. od 12:00 na pražských Lužinách, hřišti HC Kert Park Praha, srdečně vás tímto všechny zveme!