29.03.2022 Reportáž

Junioři otočili duel s Plzní a zvítězili v samostatných nájezdech!

Pravděpodobně nejvypjatější duel letošního ročníku extraligy juniorů byl k vidění v sobotu v hostivařském svatostánku, kam přijela Plzeň. Zápas nadstavby se proměnil v bitvu připomínající vyřazovací boje, emoce vřely a fanoušci rozhodně měli na co koukat.

EXT, sobota 26.3.2022

5:4ss

0:1, 1:1, 3:2

PLZ

Plzeň

Branky a nahrávky: 28:33 Hroch (Čejka, Fic), 30:00 Ilušák (Čejka, Šťastný), 32:33 Čejka (Šťastný), 35:07 Ilušák (Hroch, Šťastný), Roz.nájezd: Fic .
Rozhodčí: Volkán, Hrubý . Vyloučení: 9:7 . Využití: 2:1 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 43 . Střely na branku: 29:37

Keprt (Paleček) - Fic, Ilušák, Ježdík, Petrášek, Svoboda, Vodehnal - Čejka, Chramosta, Ferfecki, Grepl, Hroch, Kucharčík, Malysz, Šťastný, Trávníček, Waltr

Kočka (Šubrt) - Hanuš, Horažďovský, Krejčí, Kučera, Pavlík, Pecka - Banýr, Deja, Kopal, Král, Kristl, Matoušek, Pavlíček, Smeták, Zíka

Už v úvodním dějství byla hra rozcupována na kousky zcela nesmyslnými fauly, které postupně vyhrocovaly situaci nejen mezi oběma soupeři, ale i směrem k rozhodčím, kteří nastavili pro tento zápas poměrně kuriózní metr. Ani domácí, ani hosté však nedokázali vyloučení potrestat. Tempo bylo nastaveno vysoko a herní projev působil vyrovnaně, jen střelecky byla Plzeň od začátku aktivnější. Fantastický Keprt držel svůj tým dlouho, nicméně již tradiční nedůslednost v obraně nakonec darovala hostujícímu celku vedení.

Ve druhé třetině se hra odvíjela v podobném duchu. Domácí přidali i na střelbě a snažili se o vyrovnání. Tentokrát však Plzeň dokázala využít jednu z mnoha přesilových her a odskočila tak na rozdíl dvou branek. Zápas eskaloval, emoce byly k neudržení, čemuž nasvědčoval i všudypřítomný křik z obou hráčských lavic, zejména pak z té domácí. Ještě před druhou sirénou stihl vystřelit naději domácím při vlastním oslabení Hroch, čímž přislíbil do třetí patnáctiminutovky ještě napínavější podívanou.

Příslib byl dodržen. První dvě třetiny se totiž oproti té třetí jevili jako klidné. Oba týmy chtěly za každou cenu zvítězit, ale naproti tomu šla zatím spíše Plzeň. I potřetí se totiž dokázala ve třetině prosadit jako první a Hostivař tak opět ztrácela dvougólový náskok. Na to domácí zvládli rychle zareagovat svou první využitou přesilovou hrou, při které se z gólu radoval obránce Ilušák. Ani tentokrát to domácí bohužel k obratu nenastartovalo. Po jednom hraničním zákroku totiž jejich obrana zcela chybně přestala hrát, čímž darovala Plzni čtvrtou branku. Tuto chybu částečně vyžehli fenomenální Čejka a vrátil svůj tým zpět na dostřel. V ten moment Hostivař vycítila příležitost konečně srovnat skóre a za hlasitého burcování ozývajícího se ze střídačky přitlačila svého soupeře. Jako na zavolanou přišla další přesilová hra, která se po odvolání brankáře Keprta přetvořila ve formát 6 na 4 a nakonec to přišlo. Půl minuty před koncem utkání se ozval neslýchaný řev, který znamenal jediné. Hostivaři se podařilo využít závěrečného tlaku, když skvěle odstoupil od brány Ilušák a svým druhým gólem poslal zápas do prodloužení.

Enormní snaha domácích vyrovnat měla za následek odchod sil většiny klíčových hráčů, kteří již hráli srdcem, v bolestech a křečích. Únava se naštěstí projevila zřejmě i na druhé straně, a 5 minut nad rámec základní hrací doby tím pádem nepřineslo žádný velký zvrat. Rozhodnout o vítězi tohoto klání tak musely až samostatné nájezdy. První série přesný zásah nepřinesla, ve druhé štěstí stálo na straně domácích a po neuznaném pokusu plzeňského útočníka se prosadil z posledních sil Čejka. Třetí sérii načal plzeňský kapitán a proměnil. To však již výsledek zápasu odvrátit nedokázalo, protože následující pokus obránce Fice skončil za zády gólmana hostů, čímž dokonal neskutečný obrat hostivařských juniorů. Ti mezitím naskákali na hrací plochu jako by již ovládli celou soutěž. Bujaré oslavy s vlastními fanoušky byly zaručeně opodstatněné, ale nyní se již celé mužstvo musí soustředit na příští týden, kdy se v domácím prostředí pokusí o reparát s aktuálně prvním týmem tabulky z Ústí nad Labem.

Tomáš Grepl (trenér HBC Hostivař) - Měl jsem rozporuplné pocity. Nejdřív naštvání, radost, strach a nakonec i eufórii. Začátek utkání měla Plzeň bezpochyby lepší, kde nás podržel Keprtík. Ve třetí třetině se nám podařilo i přes obrovskou únavu některých hráčů srovnat hru a díky Power play i výsledek. Když nepadl gól v prodloužení, tak jsem už věřil, že budeme mít i druhý a hodně cenný bod.