04.04.2022 Reportáž

Junioři na výborně hrající Elbu nestačili a podlehli 2:6!

Sobotní odpolední program v domovském areálu Hostivaře patřil juniorskému výběru, který přivítal ústeckou Elbu a načal tak druhou polovinu probíhající nadstavby. Aktuálně první tým tabulky přijel do hlavního města s cílem napodobit úspěch z prvního vzájemného střetu na severu Čech, ze kterého vzešlo vítězství 3:1 z pohledu tehdy domácího Ústí. Naopak Pražané doufali v opačný scénář i vzhledem k aktuálně nejistému postavení v postupové čtveřici.

EXT, sobota 2.4.2022

2:6

1:1, 0:3, 1:2

UNL

Ústí n. Labem

Branky a nahrávky: 14:57 Čejka (Vaniš, Hroch), 32:31 Čejka .
Rozhodčí: Vokurka, Bartoš . Vyloučení: 2:3 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 46 . Střely na branku: 32:41

Paleček (od 27.Keprt) - Ilušák, Ježdík, Petrášek, Svoboda, Vodehnal - Čejka, Chramosta, Ferfecki, Grepl, Hroch, Jirsák, Kucharčík, Lehner, Malysz, Šťastný, Trávníček, Vaniš

Buneš (Koudelka) - Doucha, Filip, Kapusta, Maule, Myškovský, Navarra, Procházka, Tomšík - Belica, Čaloun, Černý, Costa, Hrubý, Jelen, Koval, Kučera, Macek, Nedoma, Škurla, Zeman

Prvních patnáct minut zápas hokejbalově bavil. K vidění bylo mnoho střel, skvělých brankářských zákroků i pohledných kombinací, ale především se hrálo za vysokého nasazení. Navíc se na první pohled jednalo o vyrovnané a z obou stran ukázněné měření sil, takže vývoj událostí se nedal s jistotou předpovídat. První branka padla v poslední minutě prvního dějství a radovali se hráči hostujícího celku. Šťastný odraz do předbrankového prostoru pokazil domácím do té doby úspěšné čtyřminutové oslabení. Vyrovnání na sebe nicméně nenechalo dlouho čekat. Čejka předvedl, co znamená důraz a silou vůle dotlačil balónek za záda ústeckého brankáře.

Od druhé třetiny se očekávalo minimálně to, co diváci stačili shlédnout v té první. Hosté však prokázali svou nezpochybnitelnou kvalitu a postupně na hřišti začínali dominovat. Během dvou minut pak vsítili hned dvakrát a Hostivařští byli bezzubí. Do konce druhé patnáctiminutovky pak stihlo Ústí udeřit ještě počtvrté, čímž napovědělo, jak bude vypadat konečný výsledek. Domácím nepomohla ani první přesilová hra a mimo jiné byli nuceni ke změně v brankovišti z důvodu zranění Palečka. Do branky se narychlo postavil Keprt.

Do třetí třetiny poslal trenér Grepl pozměněnou sestavu, čímž docílil alespoň zvýšené střelecké produktivity. Naději vzkřísil hned z kraje Čejka svým druhým gólem v utkání, bohužel to ale už nic neznamenalo. Zbylé střelecké pokusy totiž zneškodnil fantasticky chytající gólman Ústí. Hosté sice polevili, nicméně zápas již byl tou dobou rozhodnut, protože domácí svým přístupem již nedokázali ani vzbudit dojem, že by chtěli velkého obratu docílit. Nepomáhali tomu ani objevující se negativní emoce na hráčské lavici. Nezvládnutý závěr zápasu podtrhli hosté ještě dalšími dvěma přesnými zásahy, z nichž první padl po nádherně sehrané kombinaci a druhý do odkryté sítě při hře bez gólmana. Elba si tak odvezla všechny tři body a pozice Hostivaře v tabulce byla ještě více ochromena. Aby toho nebylo málo, aktuálně největší konkurent v boji o přímý postup do play-off Třinec zaskočil favorizovanou Plzeň a oživil naději na postupové čtvrté místo. Právě do Třince míří junioři příští víkend a zápas tak dostává úplně nový náboj. Nejen, že budou chtít vymazat vzpomínky na debakl z poslední návštěvy třineckého hokejbalového prostředí, ale také budou muset odevzdat maximum pro zisk bodů, které v daném případě můžou sehrát zásadní roli v konečné postupové matematice.