27.02.2022 Reportáž

Junioři na úvod jara podlehli v Ústí nad Labem!

Druhá polovina sezóny se rozběhla i v kategorii juniorů a hned na úvod čekal pražský celek těžký soupeř z Ústí nad Labem. Již za tradičně deštivého počasí se hostivařští vydali na sever Čech zabojovat o body do nadstavbové tabulky, kam postoupili nakonec ze třetího místa v divizi východ.

EXT, sobota 26.2.2022

UNL

Ústí n. Labem

3:1

1:1, 0:0, 2:0

Branky a nahrávky: 3:27 Munk (Jirsák, Waltr) .
Rozhodčí: Musil, Gráca . Vyloučení: 1:2 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 0 . Střely na branku: 33:28 . Průběh utkání: 0:1, 3:1 .

Buneš (Ježek) - Bečvář, Doucha, Kohout, Matušík, Navarra, Polata, Procházka, Ryska, Belica, Černý, Filip, Hrubý, Janáček, Jelen, Kapusta, Maule, Myškovský, Nedoma, Škurla, Zeman

Keprt - Ilušák, Munk, Petrášek, Vodehnal, Ferfecki, Grepl, Jirsák, Lehner, Maali, Malysz, Prager, Šťastný, Waltr

Očekával se tvrdý a běhavý hokejbal, a bylo jen otázkou, který z týmů se během zimní přestávky lépe připravil. Domácí měli k dispozici mnoho šikovných a rychlých hráčů, ale hosté s nimi v první třetině skvěle drželi krok. Po povedeném vstupu do zápasu se Hostivař dokonce radovala z vedení 1:0, když při svém debutu v juniorské kategorii od modré prostřelil ústeckého gólmana obránce hostivařského dorostu Jiří Munk. Vyrovnaná třetina měla nakonec z pohledu Pražanů jedinou chybu, a to vyrovnávací branku Jana Škurly.

Do druhé třetiny šli hostující hráči s velkými nadějemi, které jim poskytlo první dějství. Zprvu sice museli bránit ve čtyřech, kvůli faulu z konce předchozí třetiny, nicméně skvěle takticky zahrané oslabení mohlo jedině přidat jeho strůjcům na sebevědomí. Následovala sice ne tak dobře sehraná přesilová hra, každopádně zápas byl nadále vyrovnaný a zcela otevřený. V kabině se muselo pouze opětovně nabádat ke zvýšení střelby a k přidání důrazu v osobních soubojích.

Přesně tyto zmíněné připomínky, bohužel pro Hostivař, zřejmě zůstali v hráčské kabině. Hra od první třetiny zaznamenala citelný úpadek jak v odhodlání, tak v běhu, který byl po zápase přesněji definován jako neběh. Tabule nad hřištěm stále ukazovala nerozhodný stav, ale to se změnilo po zbytečném vyloučení kapitána Hostivaře. Oslabení tentokrát nedopadlo tak slavně, jako napoprvé a domácí se gólem Kohouta rázem ujali vedení. Hosté již nedokázali vymyslet prakticky nic a brankář Keprt, i přes svůj heroický výkon po čas celého utkání, nakonec inkasoval z hole Myškovského potřetí. Zklamání výpravy z hlavního města bylo značné, ale hned za týden přijde čas na reparát v podobě domácího klání s dalekým Třincem.

Tomáš Grepl (trenér HBC Hostivař) - Začali jsme dobře. První třetinu jsme zvládli herně i takticky. Od druhé třetiny bohužel naše aktivita klesala, ale pořád jsme drželi i díky Kepymu v bráně se soupeřem krok. Zlomová byla třetí část, kdy Ústí přidalo na obrátkách. Začali jsme prohrávat osobní souboje u mantinelu a u všeho jsme byli „druzí“. Byla otázka času, kdy se soupeři podaří vstřelit branku. Tak se i stalo a body zůstaly zaslouženě v Ústí.