19.06.2022 Reportáž

Junioři Hostivaře jsou mistrem ČR!

Hokejbaloví junioři HBC Hostivař se vítězi Extraligy juniorů. Na domácím hřišti napravili dojem ze sobotní porážky 0:6 a zvítězili 7:1, i díky druhé třetině, ve které pětkrát skórovali.

FIN, neděle 19.6.2022

7:1

0:0, 5:0, 2:1

PLZ

Plzeň

Branky a nahrávky: 17:14 Hroch (Vaniš), 19:08 Vaniš, 21:51 Kucharčík, 23:08 Kucharčík (Svoboda), 29:10 Hroch (Kucharčík), 33:55 Šťastný, 42:43 Vaniš (Kucharčík, Hnyk) .
Rozhodčí: Záhora, Havelka . Vyloučení: 12:10 . Využití: 2:0 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 210 . Střely na branku: 31:29

Keprt (od 36.Paleček) - Fic, Hnyk, Ilušák, Kučera, Svoboda, Vodehnal, Zámečník - Chramosta, Ferfecki, Grepl, Hroch, Jirsák, Kucharčík, Lehner, Malysz, Němeček, Šťastný, Vaniš, Waltr

Šlechta (Šubrt) - Hanuš, Horažďovský, Král, Krejčí, Matoušek, Pavlík, Pecka, Banýr, Deja, Kanta, Kopal, Kristl, Miksan, Pavlíček, Slezák, Smeták, Svoboda, Zíka

Ve čtvrté minutě přišla skrumáž před plzeňskou bránou, ale obrana hostů si poradila. V osmé pak pálil od modré Matoušek, jenže jeho pokus si našel brankář Tomáš Keprt a sebral míček do lapačky. Po první třetině se odcházelo do kabin za stavu 0:0.

První gól dali domácí! V čase 17:14 se prosadil Marek Hroch, který dostal míček přesně od Vaniše, jenž se předtím šikovně protáhl před bránu gólmana Šlechty. Střelec první domácí branky byl při chuti a za 22 vteřin střílel znovu, ale tentokrát mimo bránu. V čase 19:08 domácí vedli už o dva góly. Daniel Vaniš se po samostatné akci opřel do míčku a tvrdou střelou nekompromisně propálil brankáře Plzně. Další gól si domácí fanoušci zakřičeli ve dvaadvacáté minutě, kdy se po další povedené samostatné akci prosadil Samuel Kucharčík. Jenže za minutu a sedmnáct sekund se Kucharčík prosadil znovu poté, co ho přesnou nahrávkou našel Kryštof Svoboda. Pak se delší dobu nehrálo kvůli opravě nerovnosti na hrací ploše a hráči obou týmů byli posláni do kabin. Po nevynucené pauze se popáté prosadili Pražané. V čase 29:10 využil přesilovku svým druhým gólem v zápase Hroch, kterého vybídl Kucharčík.

Hned po skončení druhé třetiny začala ta poslední a v čase 33:55 to bylo už 6:0, protože při vlastním oslabení se dostal do samostatného úniku Adam Šťastný a svůj únik zakončil parádní kličkou do bekhendu. Za více jak dvě minuty dostal v brance domácích šanci Jiří Paleček, který nahradil bezchybně chytajícího Keprta. Paleček ale čisté konto udržel jen 37 vteřin, když se v čase 36:16 prosadil Jonáš Kanta. 137 vteřin před koncem pak ještě domácí skórovali v přesilovce díky Vanišovi, který prostřelil Šlechtu tvrdou střelou po přihrávce Kucharčíka. Po závěrečném klaksonu pak na hřišti propukly mistrovské oslavy, tým převzal zlaté medaile a pohár pro vítěze.

Autor: Matěj Sousedík