12.04.2023 Reportáž

Hostivařský dorost nestačil na první Svítkov!

Dorostenci přivítali v deštivou neděli na svém hřišti první tým tabulky, Svítkov Stars. Do utkání Hostivař nastoupila pouze se čtveřicí obránců a ani zdravotní stav elitních útočníky nevěštil nic dobrého.

13.kolo, neděle 9.4.2023

3:5

0:2, 1:3, 2:0

SVI

Svítkov Stars

Branky a nahrávky: 25:06 Bár (Houška), 32:04 Bár (Nestrojil, Houška), 36:24 Houška (Bár, Trajer) .
Rozhodčí: Řešátko, Havel . Vyloučení: 5:4 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 34 . Střely na branku: 17:30 . Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 3:5 .

Soukup (Slavík) - Švec, Městka, Höfner, Dvořák - Bár, Nestrojil, Houška, Mikšovský, Trajer, Hradil, Krutský, Michek, Svoboda, Tytyuk, Absolon

Smolík (Šprync) - Flamík, Koudela, Král, Krejčí, Synek, Besperát, Choutka, Drahoš, Jánský, Jánský, Korec, Kubínová, Lacko, Martínek, Pavlíček, Pospíšil, Uhlíř

Domácí vstoupili do utkání bázlivě a soupeř vládl. Na mokrém povrchu byl značně odvážnější, pohyblivější a v deváté minutě vedl už o dva góly. Time-out Hostivaře sice jeho tlak na nějakou dobu zastavil, i druhé dějství ale patřilo soupeři, který šel do čtyřbrankového trháku.

Zjednodušení hry vedlo ke snížení z hole Jakuba Bára, v přesilovce ale přidal pátý gól Svítkova Pospíšil.

Ve třetím dějství chtěli domácí brzy snížit a dostat se ještě na dostřel. V třiatřicáté minutě snížil opět Bár a za další čtyři minuty korigoval na 3:5 v početní výhodě Houška. Hostivař hrála v té době svou nejlepší pasáž, velkou ztrátu ale už dohnat nedokázala. Svítkov si z Hostivaře odvezl tři body po výhře 5:3!

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - Utkání nás určitě nezastihlo v ideálním rozpoložení. Působili jsme neobratně, soupeř byl o dost lepší a zaslouženě vyhrál. Ke cti nám slouží, že jsme nic nezabalili a ve třetí třetině utkání alespoň malinko zdramatizovali.

Další ztráta! Junioři ztratili v Berouně čtyřbrankové vedení!