21.11.2022 Reportáž

Dorostenci na závěr podzimu vykradli Pardubice!

Domácí prohru s Ježky chtěli dorostenci Hostivaře odčinit v Pardubicích, kde na ně čekal tradičně silný, atleticky a technicky dobře vybavený soupeř!

9.kolo, neděle 20.11.2022

PCE

Pardubice

1:3

1:1, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 10:21 Hradil (Hofner), 27:01 Houška (Bár), 44:44 Stoulil .
Rozhodčí: Danylec, Synková . Vyloučení: 3:4 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 34 . Střely na branku: 34:23 . Průběh utkání: 1:0, 1:3 .

Pišček (Bečička) - Kadlec, Kumpan, Martan,Snížek, Švadlenka, Švidrnoch, Hlaváček, Janovský, Kořínek, Kupka, Mikula, Reinberg, Remač, Štach, Závodský

Soukup (Slavík) - Hofner, Dvořák, Městka, Švec, Votava, Režnárek - Trajer, Hradil, Stoulil, Bár, Nestrojil, Houška, Krutský, Absolon, Svoboda

Už společná cesta do města perníku přinesla první zážitky, ty hlavní ale chtěli hostivařští zažít na plastu zdejšího hřiště.

Úvod utkání byl zcela jasně v režii domácích, kteří Hostivař zatlačili a po zásluze se dostali do vedení, po přesné střele Martana. Pražané úvodnímu tempu nestíhali a směrem dopředu působili bázlivě. Na nohy je postavila první přesilová hra, kde se po vhazování a nahození dostal k odraženému míčku Filip Hradil a přes clonící hráče poslal míček do sítě, 1:1! Početnímu oslabení se poté musela bránit i Hostivař, gól už ale nepadl a do kabin se tak šli hráči ohřát za nerozhodného stavu.

I první tři minuty druhé periody patřili domácím Koníkům, hra se poté ale urovnala a byli to najednou naopak hosté z Prahy, kteří byli ve zbytku patnáctiminutovky nebezpečnější. Tlak na začátku osmadvacáté minuty byl pak dokonce přetaven v gól, když Houškovi dopřáli domácí obránci až nebezpečně moc prostoru a ačkoliv jeho první střelu i dorážku spoluhráčů brankář Pišček zlikvidoval, na další z dorážek Houšky už nestačil a Hostivař se radovala z vedení.

To ji vydrželo až do sirény, bylo ale zřejmé, že třetí třetina bude tou nejnáročnější z celého podzimu. Čas naštěstí utíkal, tlak domácích měl ale teprve přijít. V polovině periody mohli domácí vyrovnat v přesilové hře, Hostivař ale všechny nebezpečné situace ustála! Vojtěch Soukup v brance Pražanů se činil a když už na projektil pardubických střelců nestačil, pomohla mu tyčka! K vyrovnání nevedla ani závěrečná powerplay domácích, naopak, po vhazování v obranném pásmu se míčku ujal Stoulil a po přechodu středního pásma trefil odkrytou klec, čímž odstartoval vítězné oslavy. Dorostenci Hostivař tak proti těžkému soupeři doslova vybojovali tři body a ligový podzim zakončili cennou výhrou.

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - První třetinu jsme tak tak ustáli, do vstřeleného gólu jsme se báli hrát a mohli jsme být rádi za vyrovnaný stav. Ve druhém dějství jsme myslím byli o něco lepší a dostali se do vedení díky dobrému důrazu druhé formace. Ve třetí části už to bylo o vůli a adrenalinu. Soupeř tlačil, nás držel gólman, tyčky a víra. Dobrý zápas, který nás může posunout.

Tomáš Stoulil (útočník HBC Hostivař) - Byl to hodně vyrovnaný zápas, kde mohly rozhodovat i ty nejmenší chyby a my jich udělali méně. Jsem rád, že jsme zakončili podzim takhle vydřeným zápasem a výhrou.