01.05.2023 Reportáž

Dorost vyzrál v domácím prostředí na Porubu!

Po herní přestávce a dvou prohrách v řadě přivítali dorostenci Hostivaře na svém hřišti Porubu.

15.kolo, neděle 30.4.2023

9:2

3:1, 5:1, 1:0

POR

Poruba

Branky a nahrávky: 2:58 Bár (Houška, Nestrojil), 3:47 Mikšovský (Hradil, Trajer), 4:12 Trajer (Hradil, Dvořák), 19:05 Trajer (Mikšovský), 19:35 Hradil (Dvořák, Trajer), 20:37 Krutský (Tytyuk, Havlík), 23:26 Nestrojil (Městka), 27:10 Bár (Nestrojil, Švec), 38:23 Tytyuk (Mikšovský, Havlík) .
Rozhodčí: Synková, Mihálová . Vyloučení: 1:0 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 58 . Střely na branku: 46:21

Slavík (od 31.Soukup) - Švec, Městka, Dvořák, Votava, Höfner, Svoboda - Bár, Nestrojil, Houška, Mikšovský, Trajer, Hradil, Krutský, Havlík, Michek, Tytyuk

Končítek - Kočí, Kocián, Pustějovský, Šosty - Franková, Glajc, Kopecký, Schrom, Sobol, Šupal

Hostivař vstoupila po krátkém tréninku do utkání s chutí a po čtyřech minutách a třech úspěšných kombinačních akcích vedla 3:0, když se trefili Bár, Mikšovský a Trajer. Tříbrankové vedení vedlo posléze k přetahování akcí a gólostroj se zadrhl. Ve třinácté minutě naopak soupeř snížil zásluhou Schroma a mohl se radovat i po vytvoření dalších příležitostí, proti byl ale pozorný Slavík.

Čtvrtý gól Pražanů přidal v úvodu dvacáté minuty Trajer a přesně půl minuty po něm zvyšoval na 5:1 pohotový Hradil, který dorazil od sítě odražený míček za záda Končítka. Slepenec gólů podpořil poté i Krutský a těsně po polovině utkání upravoval na 7:1 Nestrojil. Hosté poté korigovali z hole Sobola, byl to ale Jakub Bár, který měl v prostředním dějství poslední slovo, když upravil na 8:2.

Ve třetí periodě ubránila Hostivař jediné vyloučení udělené v teplém jarním dnu a udeřila ještě jednou i gólově! Na konci akci byl tentokrát sváteční střelec David Tytyuk. Porubský brankář Končítek, stejně jako Soukup, který po druhé třetině vystřídal Slavíka, už ale do závěrečné sirény neinkasovali a zápas tak končil výhrou domácích v poměru 9:2!

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - Sympatický soupeř dorazil do Prahy se dvěma lajnami a bylo zřejmé, že to v teplém odpoledni nebude mít na našem plastu snadné. Měli jsme dobrý nástup, pak trochu v domnění, že to tam bude padat samo polevili a ve druhé třetině zase trochu přidali. I hosté si vytvořili v utkání dostatek šancí, takže jsem rád, že se ani naši brankáři nenudili a museli být stále ve střehu.

Další ztráta! Junioři ztratili v Berouně čtyřbrankové vedení!