12.09.2020 Reportáž

Áčko v extraligové premiéře nestačilo na Kladno!

Hostivař se na extraligovou premiéru těšila, současně si ale moc dobře uvědomovala sílu prvního soupeře, kterým nebyl nikdo menší, než loňský lídr z Kladna. Domácí Rysové se na nováčka z Hostivaře vrhli a hráčů v modrém bylo od počátku plné hřiště...

1.kolo, sobota 12.9.2020

KLA

Kladno

4:2

4:0, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 28:31 Fišer (Brož), 37:58 Konečný (Fišer) .
Rozhodčí: Vokurka, Volkán . Vyloučení: 3:4 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 148 . Střely na branku: 34:12 . Průběh utkání: 4:0, 4:2 .

Jirotka (Čapek) - Dědič, Pliml, Hrabár, Soukup, Kamenář, Kužel - Špaček, Šrámek, Pražák, Schnaubelt, Prokop, Procházka, Barnošák, Kohout, Eitler, Teinitzer, Paták

Štoural (Merta) - Kubeš, Dušák, Konečný, Macek, Novotný, Kučera, D.Vaniš - Čejka, Malina, T.Lhota, Fišer, Davídek, Hroch, Zyta, Brož, Krupka, Vosátka

Fantastický pohyb dělal hostům z Prahy problém a nebylo tak náhodou, že si kladenští brzy vypracovali gólové příležitosti, které s ledovým klidem proměňovali. Už v čase 2:11 mířil přesně Eitler a brzy po něm, při signalizovaném vyloučení, se před brankou rychle zorientoval Schnaubelt a zvýšil na 2:0. Na kladenské byla skutečně radost pohledět, hostivařské příznivce jejich převaha pochopitelně ale netěšila! Převaha to byla v první části pravda dominantní a ke spokojenosti rysů slavila i další brankové úspěchy! V další z přesilovek zakončil opět Eitler a chvilku po něm, po bleskovém a skvěle zahraném přečíslení i bombou bez přípravy Ondřej Pražák. Hostivař se navíc musela v závěru první patnáctiminutovky bránit v dalším oslabení, domácí už ale další gól nepřidali a opaření Pražané tak šli do kabin se čtyřbrankovou ztrátou.

Po vyloučení obránce Macka se ale brzy opět museli bránit přesile, stejně jako v posledním případě, ani tentokrát ale Kladno gól nepřidalo. Dvě ubráněná oslabení v krátkém sledu podpořila Hostivař ke zlepšení výkonu! Zvýšená aktivita přinesla téměř v polovině utkání i první početní výhodu, která ale ještě příliš radosti nepřinesla! Hra se sice srovnala, větší šance si ale i nadále vytvářeli spíše domácí a byl to Štoural, který několikrát uhasil požár před svou brankou. Ve druhém dějství se ale nakonec prosadil pouze hostivařský střelec a byl to Jan Fišer, který ve druhé, tentokrát dokonce dvojnásobné přesilovce na modré napřáhl a míček skončil až za překvapeným Jirotkou! Pokračující výhoda už další gól nepřinesla, Hostivař ale i přesto mohla jít do šaten o něco spokojenější.

Minutu po návratu dříve vyloučeného Prokopa na hřiště putoval na lavici hanby hostivařský Malina, v dalším oslabení se ale překonali jak bránící hráči, tak brankář Václav Štoural, který několika pokusům vystavil nemilosrdnou stopku! Hra se poté chvilku přelévala z jedné strany na druhou, přibylo ale i nepřesností a gólovek ubylo. Po čistě vyhraném vhazování Fišera ale na modré švihem vystřelil obránce Martin Konečný a najednou byla pro Hostivař ztráta jen dvoubranková. Do konce duelu zbývalo sedm minut a hosté toužili po ještě větším zdramatizování! Zkušení domácí hráči ale hráli v dalších minutách prim a čas nebezpečně rychle utíkal. Na dostřel bohužel Pražany nedostalo ani závěrečné power-play a Hostivař tak Kladnu, které odehrálo především fantastickou první třetinu, podlehla ve své extraligové premiéře 2:4!

Martin Davídek (trenér HBC Hostivař) - Všichni jsme se na první extraligový zápas těšili, přesto jsme začali ustrašeně a s přílišným respektem ke skvěle hrajícímu soupeři. Rychle jsme prohrávali 0:4, po timeoutu jsme se ale trochu uklidnili a od druhé části více srovnali hru. Více jsme aktivně napadali, zvýšili důraz před vlastní brankou a lépe celoplošně pokrývali hráče. Jsem na tým pyšný, že se nesložil a zápas zdramatizoval.

Jan Fišer (útočník HBC Hostivař) - Zápas začal bohužel tak, jak jsem se trochu obával. Kladno mělo neskutečný nástup, ale je potřeba říct, že jsme jim to hodně usnadnili. Od druhé třetiny jsme dle mého názoru byli vyrovnaným soupeřem a místy jsme měli možná i více ze hry. Ze zápasu si můžeme jako pozitivum odnést zlepšení od druhé části hry a samozřejmě i to, že jsme zápas za stavu 0:4 nevzdali. Já už se nyní dívám na další pátek, na zápas na Kertu, kde už ukážeme Hostivař v plné síle a porveme se o první extraligové body.

Jan Eitler (útočník HBC Kladno) - Vyšla nám super první třetina, čtyři góly jsou super. Pak jsme ale trochu polevili a Hostivař nám zatopila. Je to poučení do příštích zápasů, tohle by se nám proti silnějším soupeřům nemuselo vyplatit.