23.10.2021 Reportáž

A tým dotáhl tříbrankovou ztrátu a proti favoritovi bere bod!

Po vysoké prohře na Kladně chtěla Hostivař proti dalšímu z favoritů uspět! Soupeřem jim ale nebyl v netradičním termínu, v pátek večer, nikdo menší, než několikanásobný mistr Extraligy, Kert Park Praha.

9.kolo, pátek 22.10.2021

4:5ss

0:2, 2:2, 2:0

KER

Kert Park Praha

Branky a nahrávky: 24:00 Dušák (Čejka), 27:52 Kucharčík (Urbanec), 34:12 Kubeš (Dušák, Čejka), 38:23 Čejka .
Rozhodčí: Škrobák, Záhora . Vyloučení: 7:8 . Využití: 2:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 36 . Střely na branku: 30:24 . Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 4:4, 4:5 .

Štoural (Solar) - Dušák, Fic, Konečný, Kubeš, Kučera, Macek, Novotný - Brož, Čejka, Emmer, Hroch, Kucharčík, Malina, Píša, Štěpáník, Urbanec, Vaniš, Vosátka

Mikl (Varga) - Horváth, Hrdlička, Kovárník, Peschout, Plzák, Rozenberg, Šperl - Danko, Fejfar, Jágr, Kruček, Lhota, Lhota, Suchánek, Vaněk, Wróbel, Zvonek

Ofenzivně silný soupeř s mnoha reprezentanty v sestavě byl velkou výzvou a domácí střídačka od samotného úvodu žila. Už v prvních minutách se ale hostivařští museli bránit prvnímu oslabení. Po jejím přežití byli domácí střelecky aktivní, ale bez kýženého úspěchu. Soupeř naopak vytěžil z minima maximum a po první části vedl 2:0!

Těsně po uplynutí poloviny hrací doby se rozpoutal brankostroj! Jako první se prosadil opět hostující hráč a Kert Park už vedl 3:0! Na gól Vaňka naštěstí brzy Hostivař zareagovala a byl to kapitán Daniel Dušák, který po nahrávce Čejky snížil. Lužinští si vzali vzápětí tříbrankové vedení zpět, přesto to ale nebylo ve druhé periodě vše, protože na 2:4 v osmadvacáté minutě upravil domácí Kucharčík, který využil signalizovaného trestu soupeře.

Třetí patnáctiminutovka byla plná vyloučení, zaznamenala ale i dva gólové úspěchy, a to k radosti domácích! Na rozdíl jediné branky v přesilovce nejdříve snížil Ondřej Kubeš, na 4:4 pak za další čtyři minuty vyrovnal Jan Čejka, který měl v utkání podíl na třech brankách Hostivaře. V závěru už žádný z týmů své šance neproměnil a protože gól nepadl ani v prodloužení, musela rozhodnout série nájezdů. O bodu navíc pro Kert Park v nich rozhodl zkušený Tomáš Wróbel a domácím tak musel proti favoritovi stačit zisk bodu!

Martin Davídek (trenér HBC Hostivař) - Do dnešního zápasu jsme nastoupili s odhodláním napravit prohru z Kladna a se změnami v sestavě. Hráli jsme aktivně, s dobrým napadáním v útočném pásmu, nicméně jsme byli potrestáni lacinými brankami. I přes veškerou snahu se nám dlouho nedařilo prosadit brankově. Byl znát ale rozdíl v náladě na střídačce, která žila, hráči se hecovali a dokázali jsme dotáhnout tříbrankový náskok a v závěrečných vteřinách dokonce sahali po třech bodech. Nakonec jsme prohráli na nájezdy. Zisk bodu s tak kvalitním soupeřem je povzbuzením do dalších zápasů a doufám, že nás přijde v sobotu podpořit více fanoušků.