16.05.2023 Turnaje

Mladší žáci si zahráli v Opočně! Přivezli 2 výhry!

Po tři týdny dlouhé zápasové pauze odehráli v neděli 14.5. mladší žáci další turnaj regionálního přeboru. Tentokrát však vyrazili na delší výjezd do regionu východ, a to konkrétně na zimní stadion v Opočnu. Čekala na ně trojice soupeřů, se kterými se Hostivař v této sezóně doposud neutkala.

Prvním soupeřem hostivařských byl tým Pardubic. Ten dorazil do Opočna s výběrem nejlepších hráčů a turnaj pojal jako přípravu na finálový turnaj, kam už se Pardubice, na rozdíl od Hostivaře, již kvalifikovali. Hostivař nastoupila s třemi kompletními pěticemi. V první polovině zápasu to byl však pouze tým Pardubic, který byl na hřišti vidět. Hráči Hostivaře působili, jako že přijeli do Opočna pouze na výlet ochutnat místní vyhlášenou zmrzlinu a za celou první polovinu nedokázali vůbec ohrozit branku Pardubic. Po přestávkové důrazné promluvě trenérů došlo přeci jenom ke změně obrazu hry a i Hostivař začala být nebezpečná. Projevilo se to již pouze snížením na konečných 1:3.

a

V druhém utkání se Hostivař utkala s domácím týmem Rangers. Začátek však, i přes upozornění trenérů, velmi připomínal začátek zápasu s Pardubicemi a domácí rychle vedli 2:0. Hostivař však dokázala ještě do první přestávky vyrovnat po brankách Coufala a Kvasničky. Druhá půle se již odehrávala plně v režii Hostivaře, která dokázala vstřelit dalších 5 branek, když se činila především útočná dvojice Coufal - Jeřábek.

a

Ihned po zápase s Opočnem nastoupili hráči Hostivaře proti Ježkům z Heřmanova Městce. Na rozdíl od předchozích zápasů to byla Hostivař, která šla jako první do vedení brankou Svobody. To však nevydrželo dlouho a Ježci dokázali podobně rychle vyrovnat. Ještě do přestávky dokázal Mellen dostat Hostivař do poločasového vedení 2:1. Ježci jsou však týmem bojovníků a tři minuty před koncem dokázali střelou z dálky vyrovnat. Hostivař nakonec dokázala utkání přeci jenom otočit na svoji stranu, když necelé dvě minuty před koncem Coufal proměnil samostatný únik po nahrávce Kocmánka.

a

Komentář trenéra (Borek Coufal): Celkem vydařený výjezd do regionu východ. Zvolili jsme, i pro posílení týmové soudržnosti společnou cestu mikrobusem a jsem rád, že jsme si zahráli s týmy, které jsme letos ještě nepotkali. Výkony na turnaji byli jinak trochu nahoru dolů. Prospaná první polovina zápasu s Pardubicemi a začátek zápasu s domácími. Problémy nám dělalo i větší hřiště a poměrně kluzký povrch, nicméně hořeli jsme především při obsazování hráčů na vlastní polovině a chybělo nám více klidu na hokejce v polovině útočné. Na druhou stranu jsme předvedli několik pěkných kombinačních i individuálních útočných akcí a slušnou dávku bojovnosti. Solidní turnaj odchytal i Dominik v naší brance.