HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
19.11.2021 Turnaje

Mladší žáci ovládli kvalifikační turnaj na Palmovce a postupují!

Středa 17. listopadu byla nejen státním svátkem České republiky, ale také svátkem pro hostivařské mladší žáky. Na Palmovce se konal první ze série kvalifikačních turnajů a mužstvo z Hostivaře toužilo získat svoje historicky první vítězství na podobné akci.

První dvě utkání ve skupině rozhodovala o nasazení do dalšího průběhu turnaje, kterého se účastnilo celkem šest mužstev. Na začátek se hostivařským postavili do cesty odhodlaní Kelti z Berouna. Oběma mužstvům znepříjemňoval pohyb kluzký povrch a tak se často hra měnila v urputný boj, ve kterém měli hráči z Hostivaře optickou převahu. Velmi dlouho ji však nedokázali přetavit v branku a po první půli, zápasy se hrály na dvakrát dvanáct minut čistého času, byl stav bez branek. Na začátku druhého poločasu ale hostivařští udeřili. Po dobrém střídání druhého útoku přiklepl míček Vysoký na volného Hnyka a hostivařští se mohli radovat z úvodního gólu celého turnaje. další průběh hry se ale výrazně nezměnil. Velká hokejbalová podívaná se nekonala ani z jedné strany, povrch stále klouzal, brankáři byli pozorní, obrany pevné a útočníci měli nabito slepými. Definitivní rozhodnutí tak přišlo až v závěru utkání. Kvasnička ve středním pásmu šikovně prodloužil míček skrz berounského obránce a Havlík v samostatném nájezdu nezaváhal. Kelti již do konce utkání nedokázali odpovědět a z výhry 2-0 se tak radovali hráči HBC Hostivař.

Ve druhém utkání vyzvali hostivařští doposud neznámého soupeře, HC Švantlův dvůr Písek. Kaňkou zápasu bylo nepříjemné zranění brankáře píseckého mužstva, kterého musel nahradit jeho spoluhráč z útoku. Od chvíle co se postavil do brány, ale podával vynikající výkon a jen díky němu se naděje píseckého týmu držely déle, nežli naznačoval průběh hry na hřišti. Hostivařští svého soupeře téměř nepouštěli z pásma a na branku Písku se valil jeden útok za druhým. Kouzlo branky píseckých sice odčaroval pěknou ranou od modré Němec, ale to bylo na nějakou dobu vše. Útočící hostivařští hráči postupně začínali sklouzávat ke své oblíbené "holomajzně", hráli pomalu, nepřesně a když už se dostali ke střele, byla to všem dobře známá "plašmuška", se kterou si brankář bez problémů poradil. Do konce první poloviny alespoň dokázal navýšit skóre Havlík. Ve druhé polovině pokračoval ne zcela přesvědčivý výkon hostivařských, ale i přes to se postupně dokázali prosadit Vaniš, Mellen, Havlík, Coufal a na konečných 7-0 upravil Kvasnička. Výsledek tedy přesvědčivý, nicméně ke hře měli trenéři Hostivaře značné výhrady.

Dvě výhry a první místo ve skupině znamenaly přímý postup do semifinále, kam další vývoj turnaje zavál proti hostivařským jejich neoblíbeného soupeře, rivaly z pražských Čimic, mužstvo Rebelů. V probíhající sezóně se obě mužstva utkala již dvakrát a Hostivař ani jednou nezvítězila. S o to větší motivací ale její hráči vstoupili do semifinálového utkání. Rebelové se nestačili ani pořádně rozkoukat a už prohrávali o dvě branky. Nejdříve Kvasnička využil zaváhání jejich obrany a následně uspěl v samostatném úniku, do kterého ho vyslal krásnou přihrávkou Martinec. Hráči z Čimic se ale jen tak vzdát nehodlali a hra se postupně vyrovnala. Menzel v bráně Hostivaře svůj tým několikrát podržel. Po několika nevyužitých příležitostech na obou stranách se přeci jen ze snížení stavu radovali Rebelové. Využili nepřesnosti při rozehrávce Hostivaře a snížili na poločasových 2-1 z pohledu hostivařského týmu. Hra měla oproti dopoledním zápasům vyšší tempo, k čemuž přispěl jak suchý povrch, tak i kvalita soupeře. Hostivařští hráči působili na hřišti velmi pohyblivým dojmem, pozorně bránili a zlepšená kombinační hra přinášela i řadu šancí. Na začátku druhé poloviny se po dalším ze závarů před brankou Rebelů prosadil Keller a i přes úpornou snahu Rebelů se do konce utkání skóre již neměnilo. Odhodlaně bojující a dobře hrající hostivařské mužstvo si pohlídalo výhru 3-1. Nikdo netušil, že na turnaji obdrželi hostivařští první a zároveň poslední branku.

Ve večerním finále pod umělým osvětlením se proti sobě postavila dvě doposud neporažená mužstva turnaje. HBC Hostivař a HBC Pardubice. Obě mužstva spolu před měsícem svedla krásnou bitvu se smírným výsledkem 6-6. Nyní se však na remízu hrát nemohlo, vítězem turnaje mohl být jen jeden z týmů. A hned od začátku utkání přesvědčovali všechny kolem hostivařští, že to budou právě oni. Na pardubické vlétli jako uragán a ti se častokrát jen stěží bránili a děkovali svému vynikajícímu brankáři, že po první půli byl stav bez branek. Trenéři nabádali hostivařské hráče k trpělivosti a ta se nakonec vyplatila. Jako první se utěšenou střelou hned po buli prosadil Havlík, který jako správný kapitán zavelel na zteč. Pardubičtí hráči bojovali, snažili se vymanit z tlaku Hostivaře, ale ta fungovala jako dobře namazaný a seřízený stroj. Hráči hýřili pohybem, předháněli se v obětavosti a také pohledných hokejbalových momentů bylo utěšeně. Jedním z takových bylo přiklepnutí Bajkaie na Havlíka, který prostřelil pardubického brankáře podruhé. Těsně před koncem pak ještě Havlík dokonal svůj hattrick a s konečným hvizdem rozhodčích mohla hostivařská radost propuknout naplno.

Vítezství v kvalifikačním turnaji znamená jistotu účasti na závěrečném turnaji přeboru mladších žáků v červnu.

Konečné pořadí turnaje:

1. HBC Hostivař

2. HBC Pardubice

3. SK Rebel Praha

4. SK Kelti 2008

5.-6. HC ŠD Písek

5.-6. HBK Kyjov

Vyjádření trenéra (Borek Coufal): Postup na závěrečný turnaj byl jedním z našich cílů pro tuto sezónu. Skvělé, že jsme využili hned první možnost se na něj kvalifikovat. Kluci odehráli celý turnaj výborně a hlavně týmově. Takovouto soudružnost jako dnes, jsem u kluků ještě nezažil.

Vyjádření trenéra (Aleš Kvasnička): Kluci odehráli první kvalifikační turnaj ve velkém stylu a od začátku nenechali nikoho na pochybách, že si přišli pro první místo. Bojovnost, nasazení a herní pojetí bylo, až na pár hluchých míst, devizou kluků, kteří si po zásluze dokráčeli pro postup na závěrečný turnaj.

Redakce

 
 

I v odvetě byla úspěšnější Hostivař, Kladno ale v závěru dotahovalo!

19.5.2022

Mladší žáci přehráli Kladno s nulou!

19.5.2022

Junioři vstoupili do čtvrtfinále vítězně! O postupu mohou rozhodnout už doma!

17.5.2022

Minipřípravka si na dalším domácím turnaji připsala čtyři vítězství!

16.5.2022

Partneři klubu