HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
14.06.2022 Aktuální zprávy

Finálový turnaj zůstal snem! Dorost končí v kvalifikaci!

S jasným cílem vybojovat finálový turnaj, odjeli dorostenci Hostivaře ke kvalifikačnímu turnaji do Berouna, kde se postupně utkali s Hodonínem, Brnem a domácím týmem Keltů.

Vypjatý úvod víkendového představení obstaral zápas s Hodonínem, ve kterém ale Hostivař po dvou gólech Hnyka a jednom Radima Houšky, vedla po první třetině 3:0. Už v úvodu druhé části navíc navýšili Zámečník s Pragerem a mohlo se zdát, že i zbytek zápasu bude v jasné režii domácích. Moravané ale záhy snížili a protože Hostivař byla ve druhé polovině klání stále nedisciplinovaná, musela se dlouho bránit v oslabení. Soupeř ale trestal pouze jednou a Pražané tak z prvního utkání vyšli jako vítězný tým, ale se ztrátou dvou důležitých hráčů, kteří se vlivem vyšších trestů nemohli zapojit do dalšího sobotního pokračování.

Tím byl večerní zápas s Eagles Brno, týmem, který v dopoledním duelu podlehl domácím Keltům. Hra pěkně plynula i díky absenci vyloučení, gól ale dlouho nepadl. Jako první mohla projevit svou radost Hostivař, která šla zásluhou Pragera do vedení. Od týmu z Prahy to ale bylo, žel, vše! V druhém dějství došlo na totální kolaps, Svoboda brzy vyrovnal a stejný hráč už ve dvacáté minutě přivedl Eagles do vedení. Ještě hůře ale bylo za pouhých sedm vteřin! Nevřivý zvýšil na 3:1 a když za další minutu přidal z trestného střílení gól Foršt, bylo s Hostivaří zle. Zdecimovanému týmu nepomohlo ani střídání brankářů. Marek Drahoš ještě v prostředním dějství dvakrát inkasoval a stav 1:6 z pohledu pražského celku nevěštil nic dobrého. Cestu k vítězství ulehčily Brnu i další dva hostivařské tresty ve třetí části. Morálních i fyzických sil ke zkorigování už bylo minimum a Eagles Brno tak ve večerním klání zvítězili zaslouženě a přesvědčivě.

Dopolední výsledek Hodonína s Brnem přesto postavil Hostivař v neděli před novou výzvu a tím bylo závěrečné utkání s Kelty. Těm stačil jediný bod, Hostivař, pakliže chtěla slavit vytoužený postup do finálového turnaje, musela vyhrát za tři body! Do zápasu vstoupila lépe a byl to opět kapitán Jonáš Prager, který rozjasnil úsměvy na hostivařské střídačce, ale i v hledišti hostujícím fandům. Kurhajec sice brzy vyrovnal, Pražané ale dostali možnost další přesilovky! Ta tentokrát zůstala nevyužita a po první části se do kabin odcházelo s výsledkem 1:1! Ve druhé části se skóre neměnilo a napínavé utkání, které mnozí sledovali i na dálku přes hokejbalovou aplikaci, musela rozhodnout část závěrečná. Frolík nejdříve využil přesilovou hru po vyloučení Houšky a v jednačtyřicáté minutě navýšil na 3:1 domácí Krbec. Přesně minutu před koncem základní hrací doby sice ještě vykřesal v powerplay naději Tomáš Maali, Kelti ale už své tenké vedení udrželi a mohli se tak radovat z postupu do finálového turnaje.

Hostivař tak na úspěšnou základní část, obohacenou o vítězství v zimní eXcellent League, bohužel nenavázala. Finálový turnaj a boj o republikové medaile zůstal pouhým snem. Nejlepším hráčem Hostivaře v kvalifikačním turnaji byl vyhlášen obránce Jan Dvořák.

Martin Drahota (trenér HBC Hostivař) - Když jsme do turnaje vstoupili vítězně ve vypjatém utkání s Hodonínem, tak to byl paradoxně i začátek našeho konce. Díky nedisciplinovanosti a vyšším trestům jsme do druhého zápasu šli bez dvou důležitých hráčů. Po vedoucím gólu na konci první třetiny vypadal sice i zápas s Brnem nadějně, druhá třetina byla ale naprostou katastrofou a šest branek soupeře bylo zasloužených. Neběhali jsme, nebojovali a naprosto se složili. Oba naše brankáře jsme v tom nechali vykoupat. Nefungovalo nám naprosto nic, hrát jsme začali až kolem deváté minuty třetí třetiny a to už bylo pozdě. Do rozhodujícího nedělního zápasu s Kelty jsme se pak snažili jít s čistou hlavou a byl to pěkný zápas. Na náš vedoucí gól odpověděli berounští třemi a vypadalo to chvilkami na náš další kolaps, kluci se ale s vypětím všech svých sil vzchopili a při powerplay snížili. Na víc už to ale nestačilo a Beroun postoupil zaslouženě. Byla to nepovedená tečka za jinak opravdu povedenou sezónou a velká škola do budoucna.

Redakce

 
 

Světlá nad Sázavou čeká na příjezd hostivařské mládeže!

11.8.2022

A tým zahájil letní přípravu! Trenér Davídek byl s úvodním kempem spokojen!

8.8.2022

„Bude to náročná sezóna, ale chceme opět bojovat o nejvyšší příčky", hlásí junior Petr Lehner!

2.8.2022

Hostivařský pohár se vrací po jedenácti letech na scénu! A hned v sedmi kategoriích!

29.7.2022

Partneři klubu